Полезные материалы

Догляд за шкірою навесні: поради дерматолога

Поки весна настала тільки календарна, але значне потепління нас чекає вже в квітні, до якого залишилося всього три тижні. Пропонуємо скористатися цим часом, щоб переглянути свій догляд за обличчям та адаптувати його до зміни погодних умов.

Які beauty-продукти необхідні навесні і від чого на час варто відмовитися розповідає Патриція Векслер, відомий американський лікар-дерматолог.

«Щоб змінити догляд за обличчям відповідно до погоди на вулиці, спочатку потрібно зрозуміти, що відбувається зі шкірою в міжсезоння. Завдяки тому, що повітря стає тепліше, зменшується випаровування вологи з поверхні шкіри і поліпшуються її бар'єрні властивості. Разом з цим прискорюється оновлення верхніх шарів шкіри, через що вона може стати чутливою і почати лущитися. Ще одна поширена проблема, з якою багато хто стикається навесні, - нерівний тон шкіри і порушення пігментації.

Перше, що варто робити з приходом тепла, - це замінити свій зволожуючий крем на засіб з більш легкою текстурою. Я раджу вибирати формули на водній основі або з гіалуроновою кислотою. Зрозуміло, важливо включити в свій відхід сонцезахисний крем з фільтрами широкого спектра дії, щоб захистити шкіру від обох типів шкідливих променів - UVA і UVB. Хоча в перші сонячні дні рівень ультрафіолету ще не дуже високий, його цілком достатньо, щоб прискорити процес руйнування колагену і викликати передчасне старіння. Саме тому в період активного сонця захищати шкіру необхідно постійно і за допомогою якісних засобів. Якщо вам з якоїсь причини не подобаються класичні Санскрін, можна використовувати декоративну косметику з SPF, наприклад, мінеральну пудру .

Наступний важливий етап в догляді за шкірою навесні - регулярна ексфоліація . Взимку процес відновлення шкіри сповільнюється, в результаті на поверхні епідермісу скупчуються ороговілі клітини, які забивають пори і роблять тьмяним колір обличчя. Багато хто намагається виправити ситуацію за допомогою жорстких механічних скрабів, але я раджу зупинитися на Відлущуючий гелі або ензимними пілінг - вони працюють ефективніше і при цьому не травмують шкіру. Добре, якщо в складі будуть такі інгредієнти, як молочна кислота або ретинол - мають здатність послаблювати зв'язку між корнеоцитів рогового шару і, як наслідок, запускати процес ексфоліації.

Весна - час оновлення, тому уважно вивчіть терміни придатності вашої косметики і без жалю викиньте все, чим ви користуєтеся більше шести місяців. Чим довше відкритий крем, тим більше у бактерій шансів в ньому оселитися, особливо, якщо флакон без дозатора. З цієї причини краще купувати крем в маленькій упаковці, хоча він і обходиться дорожче. Уточню, що ця порада не стосується сухих текстур - пудра, рум'яна, тіні та інші подібні засоби можуть зберігатися до трьох років ».

Поділитися з друзями