Полезные материалы

Склад художніх фарб

  1. З чого складаються фарби для малювання Багато натуральні матеріали, якими користувалися сотні років...
  2. неорганічні пігменти
  3. Синтетичні органічні пігменти
  4. сполучні речовини
  5. Анна Оріон

З чого складаються фарби для малювання

З чого складаються фарби для малювання

Багато натуральні матеріали, якими користувалися сотні років назад, використовуються для створення фарб донині. Саме так, синтетичним продуктам не вдається повністю витіснити пігменти земляний грунту, глини, рослин та ін. Фарби з натурального органічного пігменту є менш світлостійкими, але більш безпечними, і наші очі сприймають їх набагато краще.

Головний інгредієнт в складі фарб - пігмент, саме він і є кольором в звичному для нас розумінні. Він змішується і обробляється з різними смолами, воском, лляною олією. Параметри і кількість інгредієнтів для створення фарби варіюється і залежить від конкретного пігменту і бажаного кольору. Саме сполучні речовини визначають масляну фарбу, темперу, акварель, гуаш.

Саме сполучні речовини визначають масляну фарбу, темперу, акварель, гуаш

поширені кольору

органічні пігменти

Їх отримують з натуральних джерел, рослинного або тваринного походження. Безліч з них, виробники вважають за краще замінювати синтетичними матеріалами.

Краплак - червоний колір рослинної породи, видобувається з коренів трави марена.

Драконова кров - червоний, в'язкий матеріал з плодів пальми ротанга.

Кармін - теж червоний, фактично є кров'ю самок комах кошенілі (лат. Dactylopius Coccus).

Гуммигута - темно-жовта смола випливає з надрізів в корі дерева Garcinia Morella. Іспольузется для виготовлення акварелі.

Пурпурний - його можна отримати з рідкісною морської пурпурової равлики.

Індиго - темно-синій, видобувається з індігофери (лат. Indigofera).

Індійська жовта - рідкісний, старий колір, раніше його виробляли з сечі корів, які харчувалися плодами та листям манго.

Сепія - отримували з вмісту чорнильного відсіку каракатиці.

Мумія - кажуть, що цей пігмент добувався з єгипетських мумій і змішувався з білою глиною, але на сьогоднішній день немає фактів підтверджують це. Сучасна назва - англійська червона, цей колір був улюбленим матеріалом прерафаелітів.

неорганічні пігменти

Складаються з хімічних елементів і неорганічних речовин. Бувають трьох видів: земляні, мінеральні, синтетичні.

Земляні пігменти включають в себе різні охри, умбри, Сієни - вони видобуваються висушуванням, обпаленням, вивітрюванням залізних і марганцевих руд, глини. Цей розділ менш цікавий обивателеві, тому немає сенсу зупинятися на тому, як алюмосилікатні глини забарвлюються гидроксидами заліза 🙂

Синтетичні органічні пігменти

Дуже важлива група пігментів, сьогодні вони дуже щільно входять до складу художніх фарб. Вони добуваються не з природи, а в хімлабораторія. Блакитна ФЦ і Зелена ФЦ були створені в 1935 саме там. З тих пір розробляються безліч фарб, вони є дуже доступними і мають високу інтенсивністю світла. Білила так само відносяться до синтетичних пігментів.

сполучні речовини

Для того, щоб зв'язати пігменти в однорідну масу, до складу художніх фарб входять речовини, що пов'язують, ними можуть бути різні смоли, клеї, рослинні і ефірні масла. Останніми штрихами до складу художніх фарб входять різні добавки - загусники, наповнювачі, консерванти, гліцерин і багато іншого. Цікаво все це, але ми не хіміки, і знати всі тонкощі виробництва - необов'язково 🙂

Хочу додати, що я користуюся продукцією, яку виробляє завод «Невська палітра». Це найпопулярніші і доступні матеріали на сьогоднішній день в межах СНД.

Анна Оріон

Автор сайту, художник.