Полезные материалы

гуашеві фарби

Малювання гуашшю йде далеко в середньовіччі, де художники створювали портретні і книжкові мініатюри. Гуаш ставала все більш популярною в Європі потім і в Росії, гуашшю стали писати вже серйозні роботи, великі полотна, декорації і плакати для театральних постановок.

гуаш або гуашеві фарби - це різновид фарб на водорозчинній клейовий основі з додаванням білил або каоліну. Консистенція фарб густа кремоподібна, після висихання стає оксамитовою і трохи світліше за рахунок додавання білил. Останню особливість злегка недолюблюють художники через ускладнення підбору кольору і малювання з розрахунком на вибілювання кольору гуаші. Дуже товстий шар фарби після висихання ризикує покритися тріщинами.

Але плюсів у фарби більше, ніж мінусів. По-перше, водна основа спрощує роботу з фарбами: можна вносити виправлення в процесі роботи, фарби можна розбавити, можна «реанімувати» засохлу баночку, без проблем відмити інструменти і руки після роботи, а також відіпрати одяг. По-друге, гуашшю можна малювати на різних поверхнях: папір, картон, грунтований полотно, дерево і навіть на склі можна створити тимчасовий декор, що особливо актуально напередодні свят. По-третє, у гуашевих фарб зручні прозорі баночки з широкою шийкою. По-четверте, дуже широка палітра кольорів: 50 і більше відтінків включаючи металлики і флуоресцентні. По-п'яте, висихає фарба від півгодини до декількох годин в залежності від товщини шару.

По-п'яте, висихає фарба від півгодини до декількох годин в залежності від товщини шару

Художня гуаш відрізняється від дитячої великою кількістю органічних або мінеральних пігментів, що дає велику палітру кольорів і простір для творчості. Що входить до складу каолін (біла глина) робить фарбу щільною і більш укривістой. Додаткових спеціальних рідин для роботи з гуашшю не потрібно, кисті можна використовувати будь-які, але все ж краще утримує рідкі фарби натуральний м'який ворс: коза, поні, колонок, білка.

З гуашшю дуже легко працювати саме тому вона підходить для початківців художників, дітей та школярів. Але буде неправильним сказати, що гуаш - це несерйозно і для дітей . У кожного виду фарб є свої шанувальники і майстри. Залежно від стилю, манери, завдань або потреб художника навіть недоліки фарби можна перетворити в достоїнства і навпаки: гідності будуть заважати або псувати роботу. Тому кожен художник вибирає те, що йому підходить і подобається, і не варто недооцінювати гуаш.

У нашому интерне-магазині ви можете купити гуаш в наборах по 12 кольорів або 6 кольорів, а також поштучно таких брендів, як Майстер-Клас і Сонет - це продукція Санкт-Петербурзького Заводу художніх фарб «Невська палітра».

У нашому интерне-магазині ви можете купити гуаш в наборах по 12 кольорів або 6 кольорів, а також поштучно таких брендів, як Майстер-Клас і Сонет - це продукція Санкт-Петербурзького Заводу художніх фарб «Невська палітра»