Полезные материалы

Гуаш або акварель - що краще?

  1. Чим особлива гуаш
  2. Тонкощі роботи аквареллю

Це найпопулярніші фарби, які пропонуються для дитячої творчості

Це найпопулярніші фарби, які пропонуються для дитячої творчості. Однак, якщо у дітей підхід вельми вільний, і на початкових етапах навчання важливо розвинути навіть не стільки конкретну техніку, скільки дрібну моторику руки - то дорослим, які почали навчатися живопису, важливо розуміти різницю технік, щоб вибрати ту, яка більше по-душі.

Чим особлива гуаш

Гуаш - водорозчинна фарба на основі каоліну та спеціальних клеїв-закріплювачів. Хоч вона і розчиняється водою - але гуаш, яку розвозять пензликом, виглядає не дуже естетично, а тому, якщо фарба затверділа, краще додати в неї води і дати постояти. Пігмент в гуаші більш яскравий і висихаючи, вже не змішується з наступним шаром. Недарма цю фарбу називають покриває. При малюванні гуашшю використовують натуральні білячі кисті, порядно віджимаючи їх від води і після завдаючи воду тільки на кінчик пензля. Насиченість, відтінок, інтенсивність - все це регулюється виключно змішуванням фарб. Якщо потрібно отримати відтінок світліше - додаємо білу або жовту фарбу, темніше - синю, зелену, чорну, бордову. У всі набори гуаші обов'язково входить білило - воно більш насиченим за текстурою, і часто його можна використовувати для корекції кольору. Для гуаші рекомендують використовувати щільний папір - інша просто промокає. Малюнок гуашшю виходить насиченим, яскравим, фарби лягають щільно і густо. Ще раз - воду ми використовуємо не для регулювання насиченості кольору, але виключно для пом'якшення в'язкості самої фарби, по мінімуму. Початківцям художникам рекомендуємо починати з фарби гуаш від rosa - вона має м'яку текстуру, широку кольорову гаму і легко лягає на основу.

Тонкощі роботи аквареллю

Недарма в назві цієї чудової фарби є частка aqua, що прийшла до нас з латини, що означає "вода". Фарба легка, прозора як і сама вода. Та й техніка живопису аквареллю передбачає активну "участь" води - вона не тільки розчиняє фарбу, а й активно формує сам малюнок. Патьоки, плавні радіальні розтікання стають органічною частиною малюнка. Насиченість кольору регулює теж вода. В акварельних фарбах немає білого тону, тому там, де він необхідний - ми просто залишаємо проветі паперу. Акварельних технік існує досить багато - кожна з них передбачає певний рівень вологості вихідного матеріалу. Є техніки, де можна малювати як по сухій папері, так і по дуже мокрою. У зв'язку з цим рекомендують використовувати м'які натуральні кисті різної товщини, а також щільний папір, яка не буде промокати. Але якою б товщини була папір, довго возити по ній пензликом не рекомендується - папір пошкодиться, що виглядає не дуже естетично. Вибрати якісну акварель можна тут - https://rosa.ua/catalog/123645_kraski_akvarelnye/ . Причому зручніше за все буде використовувати пастоподібні або рідкі фарби - вони легко змішуються і залишають яскравий і насичений колір, доповнений ефектом розмитості і прозорості.