Полезные материалы

Як намалювати пейзаж гуашшю поетапно

У цьому уроці ми розглянемо, як намалювати пейзаж гуашшю поетапно для початківців. Малюємо весну або початок літа, вже з'явилися яскраві фарби природи, польові квіти, схід, ранок, туман. Дуже красиво. Цей малюнок втілює ніжність і чуттєвість природи, її красу і гармонію. даний малюнок пейзаж гуашшю малюється досить швидко і легко.

даний малюнок пейзаж гуашшю малюється досить швидко і легко

Спочатку малюємо фон. Для нього змішуємо фіолетову, жовту і синю фарби з білою і акуратно порівнюємо кордону. Повинні вийти пастельні тони.

Повинні вийти пастельні тони

На палітрі змішуємо фіолетову фарбу з білою так, щоб вона тільки трохи виділялася на тлі. Наносимо мазками майже сухої кисті (краще взяти щетину) так, щоб сформувати далекі дерева. Якщо немає готової фіолетовою гуаші, то її можна отримати, змішавши синю і трохи червоної фарби.

Якщо немає готової фіолетовою гуаші, то її можна отримати, змішавши синю і трохи червоної фарби

Можна відразу залишати (обходити) невеликі смуги - майбутні промені світла. А можна додати їх в кінці так само напівсухий пензлем. Одночасно треба потихеньку формувати берег. Додамо на палітру трохи зеленої і трохи чорної фарби, щоб вийшло трохи темніше найдальших дерев.

Додамо на палітру трохи зеленої і трохи чорної фарби, щоб вийшло трохи темніше найдальших дерев

Найближчі дерева будуть бачитися ясніше, тому намалюємо їх більш чіткими і яскравими. Можна навіть трохи побризкати з пензлика жовтою фарбою. Малюємо знову майже сухим пензлем. Можна вже і почати промальовувати річку, змішуючи синю, жовту, зелену і білу фарбу.

Можна вже і почати промальовувати річку, змішуючи синю, жовту, зелену і білу фарбу

З правого боку малюнка намалюємо інший берег. Так як у нас туман, дерева не будуть яскраво видно. Дальні теж прорісуем, змішавши фіолетову, білу і трохи чорної фарби. У кольору ближнього куща додамо жовту і трохи зеленої фарби.

У кольору ближнього куща додамо жовту і трохи зеленої фарби

Пройдемося по заднього плану білою фарбою - можна трохи побризкати з пензлика. Майже сухим пензлем розітріть на променях білу гуаш. Візьмемо для цього зовсім небагато і спробуємо спочатку на листочку, щоб не зіпсувати грубою білою плямою. Промені повинні виділятися зовсім трохи. Так само розітріть невелику смужку близько далекого берега, щоб отримати світіння води. А потім тонким пензлем завдамо горизонтальні відблиски. Трохи побризкати на воду білою фарбою.

Трохи побризкати на воду білою фарбою

Намалюємо гілочки будяків на передньому плані охрою, зеленої і коричневою фарбою. На кожній верхівці - репейнічка. Навколо них і стебел зробимо біло-жовтий волохатий край. На стеблинках додамо трохи зеленої фарби.

На стеблинках додамо трохи зеленої фарби

На коробочках будяків намалюємо темні точки, розпустилися білі квіти, а поруч інший засохлий торішній реп'ях. Прітемніть передній край, намалюємо траву і маленькими точками жовті і білі квіточки.

Прітемніть передній край, намалюємо траву і маленькими точками жовті і білі квіточки

Автор: Марина Терешкова Джерело: mtdesign.ru