Полезные материалы

Як готувати бобові, щоб не пучіло?

«Як готувати бобові, щоб не пучіло?» - простий і нагальне питання, на який насправді існує відповідь. Горох, боби, квасоля, сочевиця идр є цінними джерелами білка і харчових волокон. Але ці культури мало у кого засвоюються, а тому, люди часто прибирають їх зі свого раціону. Так ось, щоб бобові не доводилося виключати з меню, потрібно просто правильно їх готувати.

  • 1.Бобовие необхідно замочувати. Вони містять фітинову кислоту, яку наш шлунково-кишкового тракту не приймає. Ця речовина пригальмовує в кішечнікевсасиваніе калію, магнію і кальцію, заліза і цинку. Також воно ускладнює всмоктування ліпідів і протеїнів, а також заважає виробленню травних ферментів в шлунку. Фітинову кислоту може зруйнувати фермент фітаза, який утворюється в бобових при пророщування або замочуванні або квашенні. Увечері необхідно поміщати бобові в миску і заливати водою кімнатної температури. На кожну склянку води додається ложка окислювача. Це може бути лимонний сік або яблучний оцет. На знищення фітіновой кислоти потрібно приблизно 12 годин. Перед приготуванням бобові слід ретельно промити.
  • 2.В подрібненому вигляді бобові засвоюються краще. Горох, квасоля і чечівіцу краще подрібнювати або доводити до стану пюре. Пюреобразні страви мають дуже м'який смак. А готувати з бобових можна до нескінченності. Усюди є рецепти супів-пюре, котлет, і навіть десертів. З того ж нуту готують цукерки.
  • 3.К бобовим корисно додавати спеції. Наприклад, з імбиром, кумином, коріандром, чорним і койенскім перцем вони краще засвоюються.
  • 4.Блюда з бобових зі сметаною, м'ясом, горіхами або сиром виходять важкими. Щоб страви з цим продуктом краще засвоювалися, бобові слід поєднувати з овочами і зеленню.

Щоб страви з цим продуктом краще засвоювалися, бобові слід поєднувати з овочами і зеленню

Автор теми: Анастасія (Санкт-Петербург)

Автор теми: Анастасія (Санкт-Петербург)

«Як готувати бобові, щоб не пучіло?