Полезные материалы

Глибина різкості і перспектива. керований ГРИП

  1. Як за допомогою простих прийомів розмістити довгі об'єкти в глибині різкості і при цьому не втратити...
  2. Глибина різкості по діагоналі. Два кута різких, два - розмитих
  3. Крок 1 - неправильний. Розмістимо предметну групу діагонально.
  4. Крок 2. - правильний. Розміщуємо предметну групу горизонтально
  5. Пост-обробка знімка: нахили і додай перспективні спотворення.

Як за допомогою простих прийомів розмістити довгі об'єкти в глибині різкості і при цьому не втратити на фотографії обсяг

В нашій Фотопрактика часто виникають завдання, які необхідно вирішити незвичайним способом.

Наприклад, є необхідність сфотографувати якийсь довгий предмет або групу предметів, розміщених в одну лінію. При цьому розміщення об'єктів по горизонтальній лінії кадру призводить до того, що знімок нудний. Тоді ми розміщуємо групу предметів по діагоналі. Але тоді не всі предмети знаходяться в глибині різкості. Як можна просто вирішити цю проблему? Нижче показаний підсумковий результат зйомки довгих предметів, розміщених на одній лінії.

Параметри зйомки: Освітлення було здійснено за допомогою прийому світловий кисті. Джерелом світла послужив вбудований в телефон ліхтарик. Фокусна відстань 100 мм, витримка 5.0 сек, f 10, ISO 160

Глибина різкості по діагоналі. Два кута різких, два - розмитих

Як видно, глибина різкості повністю включає в себе всі предмети, розміщені на фотографії. Звертаю увагу на те, що лівий верхній кут (чубук трубки) і правий нижній кут (денце запальнички) повністю знаходяться в глибині різкості. При цьому правий верхній і лівий нижній кути знімка виходять за зону різкості. Як ми домоглися того, щоб об'єкти були в різкості, а порожні кути - в розмиття?

Крок 1 - неправильний. Розмістимо предметну групу діагонально.

При цьому навіть сильне закриття діафрагми (f 10) мало збільшує глибину різкості. Зверніть увагу на денце запальнички, яке вже не входить в ГРИП (див. Фото нижче).

Крок 2. - правильний. Розміщуємо предметну групу горизонтально

Всі вони увійшли в ГРИП зону різкості. Відстань від камери до всіх точок об'єктів зйомки було приблизно однаковим. Робимо знімок (див. Фото нижче).

Пост-обробка знімка: нахили і додай перспективні спотворення.

У будь-якому фото-редакторі повертаємо картинку так, як ми хотіли б розмістити наші об'єкти на остаточному варіанті фотографії. При цьому у глядача відразу виникне відчуття, що знімок просто нахилений по діагоналі.

А для додання знімку відчуття об'єму, знайдемо інструмент виправлення перспективи (наприклад в RAW-конверторі - Lens Correction >> Transform). В даному випадку цей інструмент використовується як би навпаки. Тобто наше завдання не виправити перспективні спотворення, а навпаки, додати їх у нашу фотографію, щоб створити відчуття об'єму шляхом внесення в знімок перспективних спотворень, характерних для масштабної перспективи.

Тобто  наше завдання не виправити перспективні спотворення, а навпаки, додати їх у нашу фотографію, щоб створити відчуття об'єму шляхом внесення в знімок перспективних спотворень, характерних для масштабної перспективи

В результаті денце запальнички, розташоване як би ближче до нас, виглядає більшим щодо чубука трубки, розташованого, знову ж «як би», далі від глядача. Це створює відчуття об'єму на кінцевій фотографії.

І в кінці можна додати ще кілька простих маніпуляцій в фоторедакторі, щоб наш знімок виглядав яскравіше і нарядно (див. Фото на початку статті). Всім бажаю гарного світла! Більше секретів фотозйомки на авторське Фотокурси " Travel фотографія "

З вами був Ігор Червоненко

Як можна просто вирішити цю проблему?
Як ми домоглися того, щоб об'єкти були в різкості, а порожні кути - в розмиття?