Полезные материалы

Робота в Adobe Camera Raw, криві

В одній з перших статей з обробки фотографій я розповідав про   Adobe Camera Raw і роботу в ньому В одній з перших статей з обробки фотографій я розповідав про Adobe Camera Raw і роботу в ньому . В рамках тієї замітки були розглянуті основні настройки, але додаткові можливості залишилися «за кадром». Звичайно Camera Raw - це в першу чергу конвертер файлів Raw для подальшої обробки, але деякі операції зі зміни фотографії можна робити вже на етапі цього перетворення. У сьогоднішній статті я хотів би розповісти про роботу з кривими. Криві (Curve) в Camera Raw працюють аналогічно кривим RGB в Photoshop, але потрібні не для зміни кольорів, а для тонкої настройки контрастності зображення. При правильному використанні, ця функція дозволяє частково уникнути подальшої обробки знімка і швидко зробити його більш яскравим і насиченим. У деяких випадках зміни базових налаштувань плюс налаштувань кривих може бути і зовсім достатньо для отримання кінцевого варіанту зображення.

В якості ілюстрації я вибрав фотографію, зроблену на Егейському морі в середині вересня. Фото зроблено в контровому світлі, спалахи, а тим більше відбивача у мене з собою не було, тому підсвітити сцену було нічим. В результаті вийшов гарний сонячний відблиск в кадрі, але вся сцена в цілому занадто темна. Я відкрив картинку в Camera Raw, трохи підсилив кольору і перейшов на вкладку «Криві тону» ( «Tone Curve«), вона наступна після вкладки основних налаштувань «Basic«.

Як бачите у вкладці є два додаткові «Параметрична» ( «Parametric«) і «Точкова» ( «Point«). На початку розберемо першу. Вона розділена на чотири ділянки зліва направо «Тіні» ( «Shadows«), «Темні області» ( «Darks«), «Світлі області» ( «Lights«) і «Дуже світлі» ( «Highlights«). Їм відповідають повзунки під діаграмою. Графік від низу до верху перетинає лінія, відхилення вгору від неї робить відповідну частину зображення світліше, вниз темніше.

Стосовно до нашого зображення, потрібно приглушити дуже яскраві області, а тіні і темні ділянки зробити світліше. Іншими словами потрібно зменшити загальний контраст знімка з висвітленням темних областей. У мене вийшов такий результат.

У мене вийшов такий результат

На діаграмі у нас вийшла зворотна S-подібна крива. Чому «зворотна»? Все досить просто, зазвичай завдання стоїть таким чином - зробити яскраві області яскравіше, а темні темніше тобто збільшити контраст (а не зменшити, як у нас) і крива має форму в точності навпаки. Такий приклад ми розглянемо для «Точкової кривої» ( «Point Curve«).

Такий приклад ми розглянемо для «Точкової кривої» ( «Point Curve«)

Переходимо в потрібної закладки і у нас з'являється можливість вибрати тип кривої. Вибираємо для початку «Лінійну» ( «Linear«). Так виглядає наша картинка в початковому варіанті. Тепер давайте виберемо «Сильний контраст» ( «Strong Contrast»).

Тепер давайте виберемо «Сильний контраст» ( «Strong Contrast»)

Отримана крива стала нагадувати букву S. Таким чином ми зробили світлу частину фотографії ще світліше, а темну темніше. У порівнянні з попереднім варіантом картинка стала контрастніше і яскравіше. Ми можемо підсилити або зменшити цей ефект потягнувши за відповідні точки на графіку.

Ми можемо підсилити або зменшити цей ефект потягнувши за відповідні точки на графіку

В даному випадку я вирішив ще посилити ефект. Врахуйте, що надмірне підвищення контрасту може привести до втрат деталей зображення. Щоб цього не сталося потрібно натиснути на індикацію пересветов (позначено червоним кружком) або тіней, такий же трикутничок зліва. У нашому випадку можна побачити, що загубилися незначні світлі ділянки на щоглах і на човні справа (залиті червоним кольором).

Графік змінюється, якщо потягнути за середню між двома точку, область, яка знаходиться за крайніми точками фіксується. Якщо вам не вистачає заданих точок, ви можете додати необхідні в довільних частинах кривої. Не варто занадто захоплюватися, розбиваючи графік на сегменти, зараз поясню чому.

Я спеціально додав кілька точок і зробив так, щоб ділянка кривої став горизонтальним. Це призвело до того, що частина неба зліва стала сірою, хоча до цього там були відтінки кольорів. Це ще один з небажаних ефектів, появи яких потрібно уникати, щоб не зіпсувати зображення.

Криві в Adobe Camera Raw дозволяють в широких межах змінювати контрастність знімка, причому робити це не тільки для всієї картинки в цілому, але і для окремих її частин. Це корисно для того, щоб зробити знімки більш яскравими і насиченими, особливо якщо вони були зроблені в сонячний день.

У наступній статті продовжимо розглядати можливості Camera Raw і поговоримо про збільшенні різкості, зменшення шуму .

Мені подобається!

Чому «зворотна»?