Полезные материалы

Виховання дитини 5 років

  1. Виховання дитини 5 років: спілкування
  2. Виховання дитини 5 років: покарання і заохочення

Виховання дитини 5 років має деякі особливості. Виховання дитини 5 років має деякі особливості Перш за все, в цьому віці у малюка виробляється певний стереотип поведінки. Дитина вже багато знає і вміє, але його пам'ять ще дуже розсіяна. Батьки постійно змушені нагадувати йому, що він повинен помити руки, почистити вранці зуби, прибрати іграшки, застелити ліжко і ін. Власне, батьки тут повинні мати велике терпіння і поступово виробляти в малюка ці послідовні дії.

Нерідко подібні нагадування супроводжуються небажанням дитини виконувати певні дії, що тягне за собою суперечки і сперечання. Це абсолютно не означає, що у вашої дитини занадто впертий характер, просто в цьому віці сперечання і впертість властиво практично всім дітям.

У вихованні дитини 5-6 років слід також враховувати різницю в поглядах на життя дорослих людей і дітей. Дорослі люди здатні зіставити сам вчинок і наслідки, які він може спричинити за собою, а діти живуть сьогоденням моментом і не здатні аналізувати ситуації. Саме ця різниця в життєвих позиціях часто і призводить до протистояння дорослих і дітей.

Виховання дитини 5 років: спілкування

При вихованні дитини 5-7 років обов'язково слід враховувати особливості його поведінки в суспільстві. У цьому віці малюк вже досить адаптований, а суспільством є його сім'я, група в садочку і друзі, з якими він гуляє у дворі або на дитячому майданчику.

Малюк в 5 років не боїться йти на контакт, висловлювати свої бажання, попросити або подякувати за щось, вміє ділитися іграшками з друзями. Саме це і називається комунікабельністю.

Іноді можна спостерігати, що деякі діти даного віку проявляють агресію до оточуючих. Батьки обов'язково повинні звернути на це увагу і постаратися з'ясувати причину. Слід поговорити з малюком і спробувати пояснити йому, що битися - це погано.

Однак дана ситуація не стосується питання, коли необхідно дати комусь здачі. Дуже важливо навчити дитину давати здачі, особливо хлопчика.

Виховання дитини 5 років: покарання і заохочення

Рідко коли виховання дитини 5-6 років може обійтися без покарання. Хоча психологічне і фізичне вплив на дитину сучасним суспільством засуджується, гідної альтернативи даними методам ще, на жаль, не придумали. Слід карати дитину правильно. Ні в якому разі не лайте його за витівки. В даному випадку доведеться неодноразово пояснювати малюкові, що його вчинок заподіює людям незручність і може мати небажані наслідки. І тільки в тому випадку, якщо ваш малюк після кількох подібних пояснень Не послухав вас, тоді можна вдатися до покарання.

Саме покарання може бути як психологічним, так і фізичним.

До психологічного покаранню можна віднести небажання спілкуватися з дитиною тоді, коли він до вас звертається. Пояснити це можна в такий спосіб: «ти ж мене не слухаєш, так чому я тебе повинен слухати?». Як правило, це дуже ефективний метод і дитина прагне самостійно вийти на контакт.

Другим варіантом психологічного покарання, застосовуваного в вихованні дитини 5-7 років, може стати заборона або обмеження перегляду мультфільмів або ігор за комп'ютером.

До фізичних методів покарання відноситься обмеження свободи дитини (поставити малюка в кут) або тілесні покарання (різки, ремінь). Слід зазначити, що остання форма тілесного покарання повинна застосовуватися вкрай рідко і тільки у виняткових випадках.

Іноді дитина може бути занадто розпещеним внаслідок розсіяного уваги і втоми. У цьому випадку не можна карати малюка, а слід переглянути режим дня і давати йому більше часу на відпочинок.

Виховання дитини не принесе позитивного ефекту, якщо покарання буде неадекватно вчинку, або сам процес покарання буде неправильним. Ні в якому разі не можна покарання відкладати. Дитина дуже швидко забуває свої вчинки і згодом просто не зможе зрозуміти, а за що ж його карають. Виховання дитини не принесе позитивного ефекту, якщо покарання буде неадекватно вчинку, або сам процес покарання буде неправильним

Також не варто розкидатися порожніми погрозами, інакше дуже швидко ваша дитина перестане на них реагувати взагалі.

Дуже часто дітей карають за брехню. Але це не зовсім правильно. У дітей дуже розвинена фантазія і іноді вони просто плутають реальність і вигадку. Дорослим важко зрозуміти своїх дітей в силу того, що вантаж проблем змушує їх мислити приземлено. Ні в якому разі не говорите своїй дитині, що він брехунець, просто скажіть, що він фантазує або придумує. Якщо ж ви бачите, що дитина обманює вас спеціально, то необхідно пояснити йому на доступному прикладі наслідки брехні.

Виховання дитини 5-7 років не може обійтися без заохочень. Це можуть бути звичайні слова похвали на адресу дитини або ж різноманітні подарунки за зразкову поведінку. Однак психологи не рекомендують нагороджувати дітей занадто шикарними подарунками. Чудово підійдуть різні приналежності для малювання, ліплення, конструктори, пазли і т.д.

Пояснити це можна в такий спосіб: «ти ж мене не слухаєш, так чому я тебе повинен слухати?