Полезные материалы

Інтернет магазин «Контрабас»: велика і дрібна побутова техніка за цінами постачальника. Доставка по Україні, офіційна гарантія.

  1. Яка користь від сушарки?
  2. Як це працює?
  3. Якими бувають електросушарки?
  4. потужність
  5. обсяг
  6. якість пластика
  7. Тип управління
  8. бренди
  9. На що здатні сушарки?
  10. Ну що, купуємо?

Повальне захоплення наших сучасників здоровим способом життя і правильним харчуванням не пройшло повз увагу виробників дрібної побутової техніки і, більш того, знайшло гарячий відгук у їхніх серцях і проектних відділах. В результаті споживачі отримали ряд чудових кухонних приладів, які допомагають швидко, якісно і, головне, власноруч, забезпечити себе корисними і здоровими продуктами. Сьогодні ми розповімо про сушарках для овочів і фруктів.

Яка користь від сушарки?

Сушка вважається самим щадним способом заготівлі продуктів про запас як з точки зору збереження вітамінів в продуктах, так і з точки зору витрат. Наявність в будинку побутової електросушарки для овочів і фруктів - справжній порятунок для власників власних садів і городів. Вона дає можливість заготовляти плоди, гриби і трави в розпал сезону, коли вони самі соковиті, смачні і корисні. На відміну від консервування та варіння варений, сушка практично не вимагає ніяких додаткових витрат і рухів тіла і здорово виручить, якщо потрібно утилізувати надлишок врожаю. Якщо упакувати «сушеніну» в чисті банки і пакети і тримати в сухому темному місці, то зберігатися вона може роками, нітрохи не втрачаючи в харчовій цінності.

Корисність сушарки оцінять ті, хто веде здоровий спосіб життя і звик щодня перекушувати пригорщею родзинок, кураги і чорносливу. Купувати сухофрукти регулярно - ніяких грошей не напасешся. Та й сумнівні за частиною санітарії умови масового виробництва сухофруктів не залишають нам вибору: хочеш зжерти ідеальний сухофрукт - суші його сам. Саморобні сухофрукти завжди дадуть фору покупним, вони дешеві, чисті, без консервантів і готуються неймовірно просто. І, на відміну від сушених на відкритому повітрі, не темніють. При звичайній температурі сухофрукти, приготовані в сушарці, можна зберігати кілька років, якщо не допускати зайвої вологості.

Як це працює?

По суті, сам процес сушіння являє собою зневоднення продуктів циркулює потоком теплого повітря або інфрачервоним випромінюванням. Інфрачервона дегідратація - процес дорогий, прилади, що працюють на цьому принципі теж недешеві і тому інфрачервоні сушарки у нас в побуті поки не прижилися, вони використовуються в основному, в промислових цілях. Зате простих сушарок, що використовують принцип конвекції, на вітчизняному ринку безліч. У конвективного сушарці воду з продуктів видаляється гаряче повітря. Сушка відбувається при порівняно низьких температурах від 35 до 75 ° С, завдяки чому в плодах зберігається близько 95% вітамінів. Конструкція сушарки проста і зрозуміла: в основі приладу розташовуються нагрівач, двигун, вентилятор примусового обдування і термостат. Нарізані скибочками продукти викладаються одним шаром в лотки з сітчастим дном. Лотки ставляться один на одного і повітря заданої температури висушує продукти протягом 5-20 годин.

Якими бувають електросушарки?

У вітчизняних інтернет-магазинах можна знайти конвективні електросушки для овочів і фруктів з лотками круглої, прямокутної або восьмигранної форми, потужністю в середньому від 250 до 600 Вт. Чим вони відрізняються спробуємо розібратися. Розкид цін як завжди пояснюється різною кількістю літаків, якістю пластика, з якого вони виготовлені, їх обсягом, ну і звичайно ступенем крутості виробника.

потужність

Від 125 Вт (Mirta DH 2510) до 600 Вт (Ротор Чудесница, Вітерець-2, старші моделі Ezidri, Liberton, Hilton). Потужність більшості недорогих сушарок в діапазоні від 250 до 450 Вт. Чим більше потужність сушарки, тим краще висушуються соковиті ягоди і цілі дрібні фрукти навіть на верхньому рівні. Але для кращого результату рекомендується в процесі сушіння міняти місцями верхні і нижні лотки.

обсяг

Більшість сушарок комплектуються п'ятьма лотками. У недорогих моделей їх зазвичай три-чотири. П'ять секцій і у самих ємних сушарок Чудесница і Вітерець, їх обсяг 20 л - це майже відро різаних на часточки яблук. Сушарка Вітерець-2 забезпечена шістьма секціями і розрахована на завантаження до 30 л плодів. Зустрічаються моделі на 8 (Hilton DH 10 Perfect) і 10 (Liberton LDH 1006-02M) літаків. Є сушарки з лотками, регульованими по висоті. Сушки Езідрі, наприклад, можна доукомплектувати додатковими лотками, сітками і піддонами і використовувати відразу від 5 до 15 секцій.

якість пластика

Випускаються сушарки з білого і прозорого пластика. Прозорий пластик дає можливість контролювати процес не відкриваючи кришку. Але непрозорий пластик більш міцний і стійкий. У моделях нижньої цінової категорії якість пластика, як правило, залишає бажати кращого. Вибираючи сушилку звертайте увагу, що пластик корпусу і лотків повинен бути жаростійким.

Тип управління

Механічний або електронний. У всіх моделях передбачений захист від перегріву і автоматичне відключення. У сушарках з електронним управлінням терморегулятор дозволяє виставити температуру з точністю до градуса. Зазвичай є таймер відключення і дисплей з годинником. Простіші моделі забезпечені простим терморегулятором із зазначенням мінімальної і максимальної температур. У моделях подорожче температура регулюється від 30 до 75 ° С. Сушки можуть регулювати робочу температуру в три кроки або з кроком в 1 ° С.

бренди

Розкид цін на сушарки як в роздробі, так і в інтернет-магазинах може збити з пантелику - від 350 до 2000 грн. недорога категорія до 1000 грн представлена ​​в основному китайськими торговими марками Supra , Mystery, Aurora, Vinis, Orion. Mirta, Grunhelm. Це компактні пристрої з середньою потужністю до 450 Вт, комплектуються 3-5 лотках і розраховані на сушку невеликої кількості продуктів в домашніх умовах.

У середній ціновій категорії від 1000 грн потужні сушарки з кількістю літаків від 5 до 10 і переважно електронним управлінням - Zelmer, Hilton, Liberton, бренд Ezidri з новозеландськими корінням і південно-східним виробництвом. Але найпопулярнішими серед вітчизняних споживачів, як і раніше залишаються російські сушки Ротор Дива / Чудесница і Вітерець-2 , Об'ємом в 20-30 літрів і потужністю 500-600 Вт. Їх цінують за продуктивність, за можливість одноразово завантажувати велику кількість продуктів, за стійкість, за міцний пластик лотків і звичайно за доступну ціну.

На що здатні сушарки?

Крім традиційних звичних яблук, груш і абрикос в сушарці можна заготовити на зиму будь-які ягоди, висушити цілі і різані гриби і горіхи. І навіть спробувати на смак середземноморське літо і приготувати в'ялені помідори з травами. У сушарці виходять відмінні в'ялені сливи. А ось класичний чорнослив зробити навряд чи вийде - без копчення сливи не пахнуть димом. Сушарка допоможе зробити сухарики і чіпси з чого завгодно. Діти, яких не змусити з'їсти яблуко, із задоволенням змітають яблучні і бананові чіпси, сушені ківі і ананаси. Курага і сушені банани забезпечать організм необхідною кількістю калію, а щоденна жменю сушених вишень, журавлини та малини здатні зарядити організм ударною дозою вітамінів і позбавити від депресії. Можна готувати пастилу, висушуючи фруктове пюре в лотках, вистеленних пергаментом і фруктово-злакові суміші для мюслів і поживних батончиків.

Сушарка впорається і з в'яленням тонких шматочків м'яса і риби. Можна сушити суміші з овочів, круп і грибів для рагу і супу. Такі заготовки зручно брати з собою в походи і поїздки, вони мало важать і легко відновлюються при додаванні води. Якщо є необхідність самим заготовляти лікарські рослини і приправи, то і тут побутова сушарка буде незамінна - трави зберігають максимум корисних речовин і ефірних масел. До кожної сушарці додається детальна інструкція з детальними вказівками що, як і при якій температурі сушити.

Ну що, купуємо?

Вибираючи сушилку обов'язково зверніть увагу на термін гарантії і наявність сервісних центрів поблизу. У різних виробників і дилерів дрібної побутової техніки він може бути від трьох місяців до року. Має сенс подумати про безпеку і вибрати модель в корпусі з жаростійкого пластику, з автовідключенням, таймером і, якщо є можливість, подбати про додаткові піддонах і сітках.

Яка користь від сушарки?
Як це працює?
Якими бувають електросушарки?
Ну що, купуємо?
Яка користь від сушарки?
Як це працює?
Якими бувають електросушарки?
На що здатні сушарки?
Ну що, купуємо?