Полезные материалы

Як почистити диван від плям в домашніх умовах

  1. Способи чищення м'яких меблів
  2. Чистячі засоби для диванів
  3. Інструкція по чистці меблів
  4. Чистка дивана з тканинної оббивкою
  5. Чистка дивана зі шкіряною оббивкою
  6. Чищення м'яких меблів в залежності від видів плям
  7. професійна хімчистка

Як показує практика, не завжди при забрудненні дивана необхідна професійна хімічне чищення . Найчастіше можна обійтися своїми силами і почистити меблі від розлучень в домашніх умовах. Для цього потрібно знати деякі тонкощі, наприклад, чому з'явилося забруднення і яка оббивка у дивана. Неправильний підхід призведе до того, що пляма може не тільки не зникнути, а й стати більше, і видалити його буде вже неможливо. Звичайно, будь-яка м'які меблі з часом втрачає свій первинний вигляд, але є деякі профілактичні заходи, що подовжують термін служби і естетичність виробу:

  • вибір дивана з легкоочіщающейся оббивкою (це забезпечить швидке очищення поверхні від пилу і шерсті тварин);
  • використання спеціальних покривал для м'яких меблів, яка використовується в будинку найчастіше;
  • застосування предметів інтер'єру за призначенням (наприклад, краще не вживати їжу і не пити яскраво забарвлені напої, розташовуючись на дивані);
  • відстеження стану виробів і своєчасний догляд за м'якими меблями (необхідно пилососити, вибивати пил і прати зовнішні чохли).

Однак якщо на дивані все ж з'явилася бруд, то краще, як можна швидше позбутися від неї, адже це не тільки псує його зовнішній вигляд, а й створює сприятливе середовище для розмноження різних мікроорганізмів. Розглянемо докладніше, як можна швидко почистити диван в домашніх умовах.

Способи чищення м'яких меблів

Спосіб очищення дивана залежить від того, наскільки сильно забруднилася виріб. Наприклад, при запиленні досить буде змочити марлю або тканину у воді, розкласти її по всій поверхні дивана і легко поплескати. Так, вся накопичена за час експлуатації пил вбереться в мокрий матеріал. Даний метод підходить для очищення диванів з оксамитової або велюрової поверхнею.

Для інших матеріалів підійде більш простий спосіб. Змочену в солоній воді марлю кріплять на насадку пилососа і очищають всю доступну поверхню. Після такого прийому кольору оббивки стають більш насиченим, і м'які меблі помітно оновлюється.

Які ще існують способи чистки диванів? Як правило, всі вони зводяться до знаходження оптимального кошти від різних видів забруднення і плям.

Зупинимося на найчастіше використовуваних речовинах для чищення меблів.

Зупинимося на найчастіше використовуваних речовинах для чищення меблів

Чистячі засоби для диванів

Потрібно враховувати, що окреме засіб призначений для очищення певних поверхонь і матеріалів. Щоб почистити диван від розлучень і бруду в домашніх умовах, найчастіше використовують такі склади:

  • теплий мильний розчин (застосовують для очищення дивана від засаленість і невеликих забруднень);
  • спеціальні хімічні засоби з сильним піноутворенням (розведене речовина наносять на забруднену ділянку, залишають до повного висихання, потім акуратно прибирають засохлу піну пилососом);
  • нашатирний спирт і оцет (дієвий засіб, проте, даний спосіб може змінити колір матеріалу);
  • спиртові розчини і ацетон (використовують при видаленні плям будь-якого характеру);
  • лимонний сік і сода (обесцвечивают брудні плями на оббивці);
  • вазелін (застосовують при очищенні шкіряних покриттів, дерев'яних підлокітників);
  • господарське мило (добре видаляє плями від вина та інших яскраво забарвлених напоїв);
  • піна для гоління (добре очищає оббивку від чорнила і жирних плям).

Часто необхідно змішати вищеперелічені кошти, щоб досягти максимального ефекту. Наприклад, якщо розвести соду і трохи миючого засобу в 1 л теплої води, вийде досить дієвий засіб для очищення навіть важко виводяться забруднень. Але і тут потрібна міра, сильно мочити диван ні в якому разі не можна, інакше він не просохне і з часом з'явиться неприємний запах.

У будь-якому випадку в даному питанні важлива поінформованість про можливі способи очищення дивана, яку можна знайти на етикетці оббивки або на наклейці під диваном. Зазвичай виробник вказує, які дії здатний винести матеріал, а чого краще не робити, щоб його не зіпсувати. І, звичайно, варто уважно читати склад і інструкцію до використовуваних хімічних засобів, коли виникає необхідність чистити диван будинку.

І, звичайно, варто уважно читати склад і інструкцію до використовуваних хімічних засобів, коли виникає необхідність чистити диван будинку

Інструкція по чистці меблів

Перед тим, як ефективно почистити диван в домашніх умовах необхідно виконати кілька попереджувальних псування вироби дій:

  • протестувати засіб для чищення на прихованої від очей частини дивана, якщо не відбулося ніяких змін, можна сміливо приступати до обробки забрудненої поверхні;
  • розгладити ворсисту оббивку в одному напрямку за допомогою м'якої щітки, для чищення такого матеріалу не можна використовувати спиртові розчини:
  • очищати диван з мікрофібри можна тільки сухим способом, в крайньому випадку при сильному забрудненні можна використовувати розчини, але це загрожує зміною зовнішнього вигляду виробу:
  • використовувати в якості підручного матеріалу тільки білі серветки, особливо в разі світлої оббивки дивана, інакше яскрава тканина, оброблена хімічними засобами, може залишити небажані розлучення:
  • не застосовувати концентрований оцет і сильні відбілювачі для будь-яких матеріалів.

Отже, які інструменти знадобляться для чищення дивана:

  • губки для миття посуду;
  • серветки;
  • щітки з різними щетинками;
  • ємність для миючого засобу;
  • пилосос зі спеціальними насадками для м'яких меблів;
  • рукавички, якщо використовуються агресивні засоби.

Для видалення легкого забруднення цілком вистачить серветок або губки, а ось для засохлого старого плями знадобляться щітки з жорсткою щетиною.

Тепер послідовно розглянемо стадії очищення меблів:

  • подушки і знімні чохли з дивана заздалегідь випрати в режимі делікатного прання;
  • місце навколо дивана необхідно застелити поліетиленом, щоб під час чищення нічого не забруднити;
  • виріб, що вимагає ґрунтовного догляду, необхідно в першу чергу очистити від пилу, крихт, налиплого вовни і волосся за допомогою пилососа, ретельно проходячи всі кути і стики;
  • тверді забруднення акуратно зіскоблити ножем або шпателем (тут застереження: ворсисту оббивку краще перед цим трохи намочити);
  • місця з плямами обробити миючим розчином, починаючи зі спинок і закінчуючи нижньою частиною дивана, як правило, з усім легко може впоратися звичайний мильний розчин або спеціальний засіб (наносити засоби треба акуратно, обробляючи одне місце щіткою близько 30 секунд);
  • піну залишити на забрудненій поверхні близько 15 хвилин, потім необхідно начисто змити її залишки з оббивки дивана;
  • засохлі шматки піни разом з брудом можна зняти пилососом.

Якщо пляма все одно залишилося, можна використовувати оцтовий розчин або суміш шампуню з нашатирним спиртом (близько 10 крапель), розведеними в теплій воді.

Чистка дивана з тканинної оббивкою

Власники часто задаються питанням: чим чистити диван з тканини в домашніх умовах? Все залежить від матеріалу оббивки:

  • гобелен (підійде тільки сухий спосіб очищення, в крайньому випадку можна використовувати збиту піну);
  • велюр і флок (бруд можна вивести спеціальною серветкою, просоченою мильним розчином, очищають диван з таким покриттям у напрямку ворсу, крім того, можна просто використовувати парогенератор);
  • оксамит і плюш (небезпека виходу за м'якими меблями з цих матеріалів полягає в тому, що вони легко знебарвлюються і линяють).

Спільними рекомендаціями для диванів з тканинною поверхнею буде мінімальне використання води і попереднє тестування невидимій частині дивана на можливе пошкодження від чистячих засобів.

Чистка дивана зі шкіряною оббивкою

Відмінною особливістю диванів з таким покриттям є легкий догляд за ними. Пил і шерсть тварин, як правило, не прилипають до шкіри, а рідина не вбирається в неї. Найчастіше досить просто періодично протирати поверхню вологою серветкою і трохи обробляти її вазеліном для блиску. Але часом виникають деякі нюанси при чищенні в залежності від виду шкіри, з якої зроблена оббивка:

  • шкіра та її замінники (не рекомендується сильно мочити поверхню під час догляду за м'якими меблями, також не можна використовувати парогенератор, найкраще підійде спеціальний засіб для очищення шкіряних покриттів або збитий яєчний білок);
  • нубук (найкраще підійде щітка з гумовим ворсинками, такий матеріал можна акуратно обробити паром);
  • замша (дане покриття збирає в себе пил і бруд, зазвичай при очищенні користуються спеціальною щіткою, якщо ж плями сильні, то можна взяти спирт або розчин кухонної солі).

Для гладкої шкіри також можна скористатися слабким розчином оцту.

Чищення м'яких меблів в залежності від видів плям

Як вже було сказано вище, ефективно почистити диван вийде тільки в тому випадку, якщо точно визначити, яке чистить засобом необхідно використовувати. Для цього, в свою чергу, треба знати, чим оттираются плями різного походження. Розберемо методи боротьби з різним забрудненням м'яких меблів:

  • плями від чаю: підійде господарське мило, їм необхідно натерти зіпсоване місце, попередньо змочивши оббивку водою, а потім добре промити губкою;
  • криваві плями: даний вид забруднень важко піддається впливу, проте, якщо спробувати відчистити відразу, є шанс прибрати його без сліду. Для цього місце необхідно ретельно промити крижаною водою, потім натерти господарським милом і знову змити. Як же бути, якщо кров потрапила на оббивку давно? Для цього випадку теж є вихід: в 250 мл води розвести 2 таблетки аспірину і промивати забруднення. Також добре допомагає прибрати засохлу кров розчин кухонної солі або оцет (1 столова 9% кислоти на склянку води).
  • пляма від сечі: якщо пляма свіже, то спочатку його треба промокнути серветками, потім обробити мильним розчином (підійде звичайний шампунь, розведений в теплій воді), добре промити і висушити феном;
  • вино: як і від будь-якого виду забруднення, від плям вина краще позбавлятися, як тільки його пролили на диван. Спочатку потрібно якомога швидше увібрати всю вологу, щоб виключити її поширення по оббивці, потім посипати місце сіллю і залишити на деякий час, добре змити все мильним розчином і висушити.
  • плями від пива: забруднення видаляють аналогічно попереднім методам - промокнути вологу, висушити феном, обробити оцтовим розчином і змити водою;
  • жирні плями: досить важке для виведення забруднення, однак, його цілком під силу видалити. Спочатку місце потрібно посипати сіллю і залишити хвилин на 20, в цей час приготувати миючий розчин (розвести рідина для миття посуду в густу піну), потім ретельно промити жирні розлучення до їх повного зникнення.
  • чорнило: досить поширений вид забруднення, можна легко вивести за допомогою спирту або будь-якого іншого розчинника.

Як позбавлятися від запахів

Щоб видалити запахи від продуктів або напоїв, можна скористатися спеціальними шампунями для чищення м'яких меблів. Засіб необхідно розвести згідно інструкції і промити оббивку. Однак в ряді випадків від запаху так просто не позбутися. Зокрема, дуже стійко в диван в'їдається сеча і пиво. Запах від пива легко забирається розчином оцту (2 столові ложки на 1 л води). Неприємний запах сечі вивести складніше, існують кілька народних засобів:

  • настойка йоду (20 крапель на 1 л води);
  • розчин оцту з лимонним соком;
  • розчин перманганату калію;
  • оцет 9% в воді (1: 3), потім місце обробити содою і обприскати перекисом водню, залишити так на деякий час, висушити феном.

Але варто розуміти, що запах сечі з м'яких меблів йде не відразу, іноді необхідно повторити процедуру чищення кілька разів, щоб він повністю зник.

професійна хімчистка

Як би не старалися власники очистити диван від забруднення в домашніх умовах, цього не завжди вдається досягти. При найгіршому розкладі меблі втрачає естетичний зовнішній вигляд. Тому, якщо у вас виникає питання, як ефективно почистити диван від плям без розлучень, краще довірити це заняття професіоналам. У хімчистках використовують спеціальні хімічні засоби, сухі і вологі способи чистки. Це не тільки повертає первісний вигляд дивана, але і збільшує термін його експлуатації.

всі статті

Які ще існують способи чистки диванів?
Як же бути, якщо кров потрапила на оббивку давно?