Полезные материалы

Ефірні масла від целюліту: які найкращі та ефективні

  1. Які масла підходять?
  2. Як використовувати проти целюліту
  3. Масаж в домашніх умовах
  4. Обгортання з ефірними маслами
  5. Як зробити шкіру гладкою
  6. Ванни від целюліту
  7. Обережність і протипоказання

Целюліт - це проблема, яка мучить багатьох жінок, і навіть юних дівчат, причому необов'язково для цього мати зайву вагу. Навесні і влітку це стає особливо помітно, і навіть починається целюліт здатний принести жінці масу прикростей, а впевненість в собі відразу кудись іде.

Про зовнішніх ознаках целюліту можна не згадувати - всім відомо, як це виглядає, а краще згадати про те, якими способами можна швидко привести себе в форму.

Відразу хочеться відзначити, що не слід сподіватися на дорогі антицелюлітні креми і гелі: звичайно, вони приносять користь, але тільки при комплексному підході, та й коштують такі кошти часто недешево. Тим часом, прості і не дуже витратні процедури можна і потрібно робити самостійно, в домашніх умовах, тільки ось зусилля докласти все-таки доведеться. Мова йде про використання ефірних масел від целюліту, давно відомих своєю цілющою силою: з їх допомогою люди в усі часи підтримували здоров'я і зберігали красу.


Зміст статті:


Треба сказати, що процедури з ефірними маслами від целюліту досить приємні, але вимагають певного часу, і цей час слід витратити на себе і свою красу без жодного жалю. Навпаки, доглядати за собою завжди треба з задоволенням і любов'ю - тоді і в інших сферах життя все налагодиться.

Які масла підходять?

З ефірними маслами роблять масаж: він оптимізує обмін речовин в шкірі і тканинах, покращує кровопостачання і лімфоток. В результаті запускаються процеси регенерації, знімаються запалення і очищаються клітини.


Які саме ефірні масла слід частіше використовувати від целюліту, для боротьби за здорову і красиву шкіру?

Найбільш вираженим антицелюлітною дією володіють: масло грейпфрута, герані, лимона, розмарину, фенхелю солодкого, ялівцю.

Масло грейпфрута прискорює струм лімфи і виводить з організму надлишок рідини. Коли зайва вода йде з клітин, вони починають нормально харчуватися, а кровообіг відновлюється.

Масло герані діє так само, але ще й надає шкірі еластичність.

Лимонне масло допомагає спалювати жир: масаж і обгортання з ним покращують обмін речовин, приводять в норму кровообіг і вирівнюють шкіру, роблячи її пружною і гладенькою.

Масло розмарину активно сприяє виведенню з тканин рідини, і покращує потік крові, а також стимулює жировий обмін - що дуже важливо для краси шкіри.

Масло фенхеля солодкого не менш важливо: воно активно виводить шлаки з шкіри.

Масло ялівцю, особливо з ягід, не тільки виводить зайву рідину і токсини, але також очищає кров і розщеплює накопичилася в тканинах сечову кислоту.


У боротьбі з целюлітом відмінно зарекомендували себе і інші ефірні масла: солодкого апельсина, сандалу, сосни, лаванди, мандарина, кипариса, імбиру, материнки, чорного і червоного перцю, кориці, бергамота, мускату і т.д. Всі ці масла, в поєднанні з базовими маслами, доповнюють дію один одного і дають приголомшливий ефект, якщо їх правильно і регулярно використовувати.

Як використовувати проти целюліту

Відомо, що в чистому вигляді ефірні масла на тіло не наносяться. В якості базових масел використовуються будь-які жирні олії: абрикосове, персикове, оливкова та інші.

Оптимальне співвідношення кількості масел для масажу: 10-15 крапель ефірного масла на 30 мл базового.

Для прийняття ванни ефірне масло спочатку змішують з піною або морською сіллю, а потім наливають у ванну воду, щоб масло розподілилося рівномірно.

Суміші ефірних масел від целюліту

Ефективних масляних композицій для боротьби з целюлітом насправді багато. Наприклад, така: по 10 крапель олії бергамоту і грейпфрута, 8 крапель олії герані, 5 крапель олії мускату і 3 краплі олії кориці. Базового масла додають по 1 ч.л. на кожен вид ефірного масла.

Добре підходить в якості основи масло солодкого мигдалю. У нього немає різкого запаху, зате воно відрізняється ніжною текстурою і легко розчиняє інші масла, тому в косметології і ароматерапії воно використовується часто. Вже сама по собі це масло підтягує і відновлює шкіру, сприяє відновленню клітин і загоює ранки.


Для досягнення бажаного результату ефірні масла треба правильно змішувати. Спочатку треба змішати все масла в скляному посуді: першим в неї капають то масло, якого менше.

Наприклад, спочатку масло кориці - 3 краплі, потім мускат - 5 крапель і т.д. Основу наливають тоді, коли всі ефірні масла вже знаходяться в посуді. Суміші треба робити рівно стільки, скільки буде використовуватися: залишилася суміш швидко позбавляється своїх корисних від целюліту якостей.

Описану вище суміш ефірних масел можна використовувати для масажу або для ванни від целюліту.

Масаж в домашніх умовах

Взагалі ефірні масла працюють більш ефективно, якщо з ними робити масаж і розтирання. Удома можна робити масаж двічі в день: спочатку масло наносять на проблемні ділянки і втирають в шкіру, а потім роблять масаж. Можна використовувати рукавицю або губку.

Ефективні для масажу від целюліту такі композиції ефірних олій: лимона і фенхелю солодкого (по 3 краплі), і грейпфрута (4 краплі); масла кипариса і герані (по 3 краплі), і ялівцю (4 краплі). Базового масла в обох випадках додають по 30 мл.

Можна додавати в масажні суміші мед. Змішати масла лаванди, апельсина (по 2 краплі), ялівцю і лимона (по 3 краплі), додати мед, нанести суміш на проблемні зони і енергійно масажувати, поплескуючи, поки не утвориться біла піниста маса. Після цього прийняти душ і нанести крем для тіла. Такий масаж від целюліту з ефірними маслами триває близько 5-7 хвилин.


Обгортання з ефірними маслами

Обгортання з ефірними маслами теж є дуже дієвим засобом в боротьбі з целюлітом. Композицій масел дуже багато, і кожна жінка може підібрати для себе ту, яка більше їй підходить.

  • Масла лаванди, лимона і ялівцю змішують з 20 мл базового масла і наносять на проблемні ділянки. Зверху треба обернутися плівкою, і сховатися ковдрою, щоб було тепло. Можна надіти теплий одяг. Через годину масла змивають, а на шкіру наносять живильний крем.
  • Натуральний яблучний оцет розводять 1: 1 кип'яченою водою, і до 20 мл розчину додають ефірні масла розмарину, лимона і м'яти.
  • Для боротьби з целюлітом білу глину розводять водою, щоб вийшла кашка, і додають ефірну олію кориці і апельсина - по 3 краплі. І в першому, і в другому випадку треба зробити 10 процедур, повторюючи їх через день.
  • Обгортання з чорною глиною роблять по 40 хвилин. Глину розводять водою, додають подрібнені водорості (2 ст.л.) і перемішують. Потім додають 5 крапель лимонного або апельсинового масла, ще раз перемішують і використовують суміш.

  • Фукус пухирчастий треба подрібнити в кавомолці і залити 2 ст.л. отриманої сировини гарячою водою. Через 20 хвилин, коли водорості набухнуть і охолонуть, додають яєчний жовток, лимонне масло (10 крапель) і камфорна олія (20 крапель).
  • Обгортання з медом і порошком какао: мед (3 ст.л.), порошок какао (10 ст.л.), олія оливкова (1 ч.л.), ефірну олію мандарина (10 крапель). Суміш нанести на тіло, обернутися і тримати 1 годину.

Наступний рецепт часто використовують зірки і топ-моделі. Візьміть свій гель для душу, налийте трохи в окрему ємність і додайте ефірні масла герані і бергамота (по 4 краплі), перемішайте, і цією сумішшю намилюйте проблемні зони.

Потім візьміть жорстку мочалку або масажну рукавичку, і починайте масажувати ці місця круговими рухами: 20 раз - за годинниковою стрілкою, 20 разів - проти. Потім прийміть душ, добре змийте масажну суміш з шкіри і злегка промокніть тіло рушником - не витирайте досуха. Змішайте з маслом грейпфрута (4 краплі) невелика кількість молочка для тіла, і нанесіть на вологу шкіру.

Як зробити шкіру гладкою

Наступна композиція ефірних масел добре розгладжує шкіру і усуває целюліт. Кожне входить в неї масло володіє активними властивостями; діючи разом, вони підсилюють властивості один одного. Це масла кориці (1 крапля), лемонграсу, петітгрейна і кропу (по 3 краплі), і чорного перцю (2 краплі).


Масло кориці прискорює процес розщеплення жирових клітин; масла петітгрейна і лемонграсу теж активно руйнують підшкірний жир; масло кропу виводить з тканин зайву воду; масло чорного перцю підсилює дію інших масел і покращує обмінні процеси.

До суміші цих олій додають склянку морської солі (хоча можна взяти і звичайну), і отриманим скрабом розтирають проблемні зони. Потім чекають до повного вбирання масел, і приймають теплу ванну: спеціально змивати скраб не треба, і після ванни не треба приймати душ і витиратися - нехай шкіра висохне сама. Такі ванни треба приймати через день, до 10 разів - це повний курс.

Ванни від целюліту

Прекрасним і приємним способом позбавлення від целюліту є ванни з ефірними маслами.

Ароматна ванна з молоком подобається багатьом жінкам, і її рецепт досить простий. У склянці молока розчиняють жменю солі для ванн і додають ефірну олію апельсина (грейпфрута, лимона) - кілька крапель. Суміш виливають в ванну, наполовину заповнену теплою водою; приймають таку ванну близько 20 хвилин, при цьому масажуючи проблемні зони. Навіть при запущених формах целюліту ванна з ефірними маслами і молоком покращує стан шкіри, якщо робити її хоча б раз на тиждень.


Склад для ванн з ефірними маслами від целюліту

Наступні склади для ванн стимулюють кровообіг і обмін речовин в зонах, уражених целюлітом:

  • по 2 краплі ефірних масел: розмарин, кипарис, фенхель;
  • по 2 краплі: розмарин, лимон, герань.

Зазвичай ванни від целюліту приймають по 20-30 хвилин.

Вибираючи ефірні масла для приготування суміші, підбирайте їх так, щоб до неї увійшли: масло, що вивільняє жири; масло, що сприяє виведенню рідини; масло, що покращує відтік лімфи. Не завадить і заспокійливий ефірне масло: стресів краще уникати - адже саме від їх впливу часто розвивається целюліт.

Крім масел ялівцю і кипариса, кровообіг поліпшує масло гірського кедра, і воно ж видаляє накопичилася в тканинах рідину. Масла шавлії, індійського та атлантичного кедра сприяють вивільненню жирів; сандалове масло покращує лімфоток.

Якщо краще дізнатися про властивості ефірних масел, то буде легше складати з них композиції від целюліту з урахуванням своїх індивідуальних особливостей і потреб.


Обережність і протипоказання

Перед застосуванням ефірних масел від целюліту необхідно переконатися, що у вас немає на них алергії, а при вагітності і хронічних захворюваннях обов'язково проконсультуватися з лікарем.

Не варто також думати, що боротьба з целюлітом - це тимчасовий захід. Найкраще, якщо ви постійно і регулярно будете повторювати процедури з ефірними маслами від целюліту, що поліпшують стан шкіри: робити масаж, обгортання, використовувати скраби і приймати антицелюлітні ванни.

Автор: Гатаулина Галина
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкове.

Теги: ефірні масла від целюліту

Які масла підходять?
Які масла підходять?
Які саме ефірні масла слід частіше використовувати від целюліту, для боротьби за здорову і красиву шкіру?