Полезные материалы

Ефірна олія бергамоту: властивості, застосування і протипоказання. Ефірна олія бергамоту в косметології

  1. Ефірна олія бергамоту
  2. Властивості ефірного масла бергамота
  3. Застосування ефірного масла бергамота
  4. Ефірна олія бергамоту в косметології
  5. Масло бергамота для організму
  6. Лікування маслом бергамоту
  7. Ефірна олія бергамоту і езотерика
  8. Протипоказання до застосування олії бергамоту

Ефірна олія бергамоту

Є в сімействі рутових і роді цитрусових один дуже рідкісний екземпляр на ім'я «бергамот». Цю рослину можна зустріти лише на одному з італійських узбереж, де воно виростає в своєму первозданному вигляді. Правда, творець бергамоту - людина, схрестивши помаранча і апельсин і отримав в результаті чудове вічнозелена рослина з чудовим ароматом. Італійці дуже пишаються цими деревами, що ростуть недалеко від міста Бергамо, тому що тільки грунт і клімат цього місця дозволяють вирощувати плоди з самим яскравим і насиченим ароматом.


Ефірна олія бергамоту отримують з багатошарової шкірки плодів, з квіток і листя цієї рослини. Вихід готового продукту дуже невеликий, тому масло цінується дуже високо.

Властивості ефірного масла бергамота

Масло бергамота має дуже багатьма корисними властивостями. Воно застосовується як антиспазматическое, заспокійливу, протизапальну засіб, як засіб для масажу при втоми шкіри, а також як антисептик.

Як будь ефірне засіб, масло бергамота допомагає відновити енергетику людини: воно може сприяти підвищенню комунікабельності, посилення уяви і творчого мислення. Його можна назвати афродизіаком, тому що бергамотное масло використовують як засіб, що підсилює статевий потяг партнерів.


При проведенні косметичних процедур корисно властивість олії бергамоту, допомагає нормалізувати секрецію сальних і потових залоз, здатність звужувати пори шкіри.

У народній медицині масло бергамота використовують як протигрибковий і протипаразитарний засіб, протизапальну при захворюваннях верхніх дихальних шляхів, а також для зниження температури.

Застосування ефірного масла бергамота

Ароматична лампа: 3-7 крапель на один сеанс.

Ароматичний медальйон: 1-2 краплі.


Освіжаюча ванна: 4-8 крапель олії перемішати з ложкою молока або вершків, додати в неповну ванну з теплою водою (до 45 градусів), приймати не більше 15 хвилин.

Баня: 5 крапель на одне застосування для ароматизації пара в парильні.

Полоскання для горла: в 100 мл теплої води розчинити 2 краплі олії бергамоту і 2 краплі олії чайного дерева. Цей засіб допоможе також від запалень в ротовій порожнині.

Ефірна олія бергамоту в косметології

Масаж: 5-7 крапель олії бергамоту розмішати з 10г основного масла, застосовувати для масажу тіла.


Добавка для косметичних засобів: додати від 1 до 5 крапель олії бергамоту в будь-який крем, тонік, ополіскувач або маску для обличчя. Це збагатить будь-який засіб, надавши йому нові якості, властиві бергамоту.

Очищуючий засіб для шкіри: розчинити в 1 ч.л. виноградного масла 5 крапель олії бергамоту і стільки ж олії чебрецю. Це засіб потрібно втирати в шкіру щодня в будь-який час дня.

Масло для тіла: взяти за основу масло солодкого мигдалю (50мл), додати в нього 5 крапель олії бергамоту, 5 крапель лимонного масла, 3 краплі олії неролі і 1 краплю розмаринового масла. Це засіб має освіжаючий і охолоджуючий ефект.

Засіб для жирної шкіри: в 75 мл дистильованої води додати 15 мл гліцерину. сюди ж вмішати 5 крапель олії герані і 5 крапель олії бергамоту, а також 3 краплі сандалового масла. Все добре перемішати, наносити на обличчя на ніч. Засіб прибирає жирний блиск, нормалізує жировий обмін сальних залоз.


Засіб для догляду за волоссям: нанесіть на масажну щітку одну краплю олії бергамоту і просто причешіть волосся в різних напрямках. Волосся придбають блиск і незабутній аромат.

Засіб для рук і нігтів: нанесіть 1-2 краплі олії бергамоту на шкіру рук, розподіліть по всій поверхні, включаючи нігті. Ваші руки отримають відмінний засіб для харчування, охолодження і омолодження.

Масло бергамота для організму

Масло бергамота - хороший помічник для зміцнення мозкової діяльності. Воно допоможе набути виразного концентрацію і ясність мислення, допоможе структурувати інформацію, що надходить протягом дня. Так, перед іспитом або співбесідою рекомендують в аромамедальон капнути по краплі масел грейпфрута, бергамота і лаванди. Навіть на роботі можна боротися з втомою, використовуючи аромалампу, або просто капнув масло бергамота на шматочок самочинного в воді поролону і поклавши його на стіл. В обідню перерву можна помасажувати шию і плечі з масажним маслом з додаванням бергамота - бадьорість повернеться.


Лікування маслом бергамоту

Класичний рецепт: в столову ложку меду капнути 2-5 крапель бергамоту у вжити засіб за 30 хвилин до їди. Воно допоможе позбутися від запалення в районі «ухогорлоноса», сечового міхура, статевої сфери. Це засіб застосовують для зниження температури, для посилення апетиту і для знищення кишкових паразитів. З чуток, це засіб допомагає відвикнути від куріння.

Ефірна олія бергамоту і езотерика

Все, що пов'язано з аурою людини, вірніше, з однією з його оболонок - ефірним полем - дуже тонко взаємодіє з ефірними маслами, і бергамот тут - не виняток. Можна просто написати, що масло бергамота підвищує настрій, а можна сказати, що воно збільшує яскравість світіння аури - і те, і інше буде правдою. Як наслідок освітлення аури у людини відбувається активізація творчості, прокидається фантазія і уява. Як захисний засіб масло бергамота допоможе при великих скупченнях народу: воно захистить ауру від негативних вібрацій недружнього оточення, допоможе зберегти спокій духу.


Емоційні сплески в аурі - це вже проблеми з астралом. Тут масло бергамота допоможе нормалізувати вібрації астрального поля, діючи як стабілізатор. Іншими словами, якщо у людини низький рівень вібрацій - бергамот допоможе їх підвищити, підніме життєвий тонус. А при збудження заспокоїть і згладить гострі кути. У ментале масло бергамота наведе порядок, структурувавши думки та інформацію.

Протипоказання до застосування олії бергамоту

Масло бергамота і сонячні промені несумісні! Тому після будь-якої процедури з маслом бергамоту на сонці виходити не можна - шкіра може отримати небажану пігментацію. Саме тому в косметичних засобах зараз не використовують натуральне масло бергамота.

Прийом олії бергамоту всередину краще обмежити людям, що страждають на гострі захворювання шлунково-кишкового тракту, вагітним і страждають на епілепсію.

Автор: Артанова Наталя
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт inmoment.ru обов'язкове.


Повернутися до початку розділу Догляд за тілом
Повернутися до початку розділу Краса і Здоров'я