Полезные материалы

Стилі штор. Ренесанс і бароко

Мистецтво Ренесансу зародилося в Італії в XVI столітті і, досягнувши свого розквіту в XVI столітті, існувало і в країнах Західної і Центральної Європи аж до середини XVII століття.

При оформленні житлових приміщень в цей період використовуються різні за кольором породи дерев, майстерна інкрустація на стінах і меблів. Для прикраси вікон і дверних прорізів застосовуються багаті драпіровки з великими ламбрекенами.

Ламбрекен епохи Ренесансу - гладкий, з аплікацією та вишивкою шовком, обшитий бахромою. По краях ламбрекену розміщені фестони.

Підлоги драпіровок, також оброблені бахромою, перехоплені в нижній частині крученим шнуром. Використання шнурів і невеликих кистей як елементи прикраси взагалі характерно для драпіровок цього часу.

карнизи - складного профілю. Їх боковини, опущені по відношенню до середньої частини, закінчувалися підвішеними кулями. Драпірування кріпилася до карнизу оббивними цвяхами, а також навішувати на відлиті з бронзи орнаментовані гаки.

Поряд з багато оформленими драпіровками застосовувалися і більш прості. Вони зустрічалися головним чином в будинках дрібної буржуазії.

Цей стиль, який отримав свій розвиток в 70-х роках XVI століття, панував в Європі майже два століття.

Архітектура бароко відрізняється парадністю, пишністю форм, застосуванням різноманітних декоративних елементів. Драпірування в період бароко відігравала важливу роль в оформленні інтер'єрів житлових будівель. Штори для вікон , Дверних прорізів і ліжок з балдахіном шили з шовку або оксамиту. Тканина драпірувалася у вигляді фестонів, розташованих на різних рівнях і прикрашених золотими торочками, шнуром і великими кистями.

Ламбрекен складався з декількох деталей і був багато орнаментований вишивкою або аплікацією у вигляді фантастичних квітів і листя аканта, типових для стилю бароко. Численні золоті кисті великого розміру посилювали пишність ламбрекену.

Застосовувалися також складні ламбрекени, що складаються з орнаментованих подзоров і фестончатих рукавів поверх них. Кромка оксамитового подзор прикрашалися золотою бахромою . Рукава, виготовлені з тканини тієї ж фактури, але іншого кольору або більш легкої тканини, мали вигляд декількох фестонів і закінчувалися вільно висячими куточками. Кількість фестонів на ламбрекені визначалося розмірами драпірування. У точках з'єднання фестонів були розетки з тканини. За рахунок застосування багатошарових фестончатих ламбрекенов досягалася характерна для стилю бароко пишнота обробки. Основне полотнище штори - складчатое, з воланами - також прикрашалося розетками та шнурами. Бічні підлоги були відстрочені золотою бахромою, пензликами і крученим шнуром.

Відмінною рисою штор, виконаних в стилі бароко, є використання контрастних, підкладкових матеріалів. Часто драпірування були двосторонніми.

Той самий тканиною , Що і вікна, драпірувалися дверні прорізи. Балдахіни над ліжком мали в цей період вид намети. Карнизи для віконних драпіровок, нерідко позолочені, мали вигнуту форму і оформлялися різьбленим орнаментом у вигляді раковин або листя. Бічні підлоги драпірування кріпилися до встановлених по обидва боки вікна скульптурним фігурам - каріатиди.

© За матеріалами журналу «Штори»