Полезные материалы

Як відобразиться підписання Асоціації з ЄС на автомобільному ринку України

27 червня 2014 року відбулася історична подія - Україна підписала економічну частину Асоціації з Європейським Союзом

27 червня 2014 року відбулася історична подія - Україна підписала економічну частину Асоціації з Європейським Союзом. Яким чином це відобразиться на вітчизняному автомобільному ринку, AUTO-Consulting з'ясував у Генерального директора Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) Олега Назаренка. «Не дивлячись на те, що ВААІД вважає, що угода про Асоціацію з ЄС - це позитивний і історичний крок України, для автомобільного ринку позитиву в ньому мало. Текст цієї угоди готувало ще уряд Азарова і з тих пір в ньому нічого не змінилося », - вважає він. За його словами, ціна на імпортні автомобілі залишиться на колишньому рівні. «Давайте подивимося, від чого залежить ціна на автомобіль. Це - відпускна ціна заводу-виготовлювача, акцизний збір, мито, відрахування в пенсійний фонд, збір при першій реєстрації і ПДВ. Так ось, крім ввізного мита, жодна зі складових ціноутворення на авто цією угодою не змінюється », - впевнений Назаренко.

Імпорт автотранспорту в Україні впав в 3 рази
Імпорт автомобілів до України: чого очікувати?
Ставка спецмита на імпортні автомобілі знижено на третину

Він також розповів про таємні «лазівки», які можуть відстрочити зниження мита на імпортні автомобілі. «З митом теж не все просто. Вона буде зменшуватися на 1% щороку протягом 10 років. Тобто, зараз вона 10%, а в наступному році буде 9%, через рік - 8% і т.д. до 0%. Але, в цьому ж угоді є застереження: у разі, якщо імпорт з ЄС перевищує за рік 45 .тис. автомобілів, Україна має право ввести без узгодження з ЄС захисну мито аж до 10% з наступного року. І тут я хочу відзначити, що мова йде про автомобілі походженням з ЄС. Це і автомобілі Hyundai, Kia, вироблений на заводах Словаччини, Toyota, Nissan з Англії, Франції, Іспанії і т.д., а не тільки європейські марки. Так ось, я відповідально заявляю, що обсяг 45 тис. Авто в рік з ЄС до нас вже поставлявся жоден рік. Навіть в нинішньому непростому році цей обсяг буде досягнутий. А це означає, що Україна в будь-який час, на вимогу українських автовиробників, може ввести захисну мито 10%. Тобто через 10 років, коли мито повинно бути 0%, цілком може так статися, що ринок захистять ставкою 10%. Але і це ще не все. Так званий захисний період складає ще 5 років після закінчення 10-річного періоду зниження мита. Тобто Україна має повне право зберегти ставку 10%, якщо будуть загрози її внутрішньому виробникові », - резюмував Назаренко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Віталій Чухліб

Онлайн-редактор сайту «Автоцентр» Незважаючи на те, що раніше журналістів називали «акулами пера», а нині «величають» «дятлами клавіатури», в другій за давністю професії повно своїх родзинок. І хоча в автожурналістіке я перебуваю без року тиждень, сподіваюся, що наші з нею почуття будуть взаємними. Готовий до конструктивної критики :) Шановні друзі, величезне прохання, не використовуйте в коментарях нецензурну лайку, оскільки, монітор на відміну від паперу все стерпить, але навіть він іноді може червоніти від того, як, чим і наскільки в нашій країні «люблять» Автодор ... Google+

Інші матеріали автора: