Полезные материалы

Японки до кінчиків нігтів

  1. Тридцять тисяч японських "нейлістов"
  2. Як національні риси збагатили естетичну косметологію
  3. Гелеві нігті і стиль життя сучасної жінки - ідеальне поєднання
  4. Японський нейл-арт - блиск і сяйво
  5. Сам собі нейл-дизайнер

Майже з усіма трендами - будь то напрям в моді чи в мистецтві - потрапляють до Японії на хвилі світової популярності, відбувається метаморфоза, і вони набувають тут особливі, неповторні риси. Нейл-арт - не виняток. Недарма японський дизайн нігтів називають найкращим в світі. Чим же відрізняються "японські нігтики"? Придивімося до них уважніше.

Тридцять тисяч японських "нейлістов"

Ви знаєте, хто такі "нейлісти"? Так в Японії називають майстрів манікюру, «нейл-арту», ​​але слово це не англійське, як можна було б подумати, а японське, хоча і англійського походження. В англомовних країнах людина, яка професійно займається дизайном нігтів, називається manicurist або nail technician (майстер манікюру). Ось і виходить, що "нейлісти" - це самоназва, яке вибрали для себе ті, хто просуває в Японії нейл-арт. Саме з метою просування свого мистецтва такі майстри заснували Асоціацію нейлістов Японії.

(Зліва) Щороку в листопаді Асоціація нейлістов Японії проводить виставку Нейл ЕКСПО, яка завжди проходить в рамках місяця нейл-дизайну (Зліва) Щороку в листопаді Асоціація нейлістов Японії проводить виставку "Нейл ЕКСПО", яка завжди проходить в рамках "місяця нейл-дизайну". На сімнадцятій за рахунком виставці досягнень в області нейл-дизайну, яка пройшла в 2012 році в комплексі Токіо Біг Сайт, за два дні побувало близько 54 тисяч відвідувачів. (Праворуч) Одним з головних заходів виставки 2012 року стало конкурс "нейтіфул контест", назва якого є комбінацією з двох англійських слів: "нейл" і "Бьютіфул" (що в приблизному перекладі означає: "чудові нігті"). Однак учасниці отримували оцінку не тільки за нігті, але і за зачіску, макіяж і костюм - судді оцінювали створений образ в його сукупності. (Фото надане Асоціацією нейлістов Японії).

Киносита Міхорі стояла біля витоків японського нейл-арту, і брала найактивнішу участь в роботі Асоціації з першого дня її існування. У 1980-х роках вона популяризувала накладні нігті, винайдені в Америці, і крім того створила особливу японську систему догляду за нігтями. Цю жінку по праву можна назвати "засновницею японського нейл-дизайну".

Як національні риси збагатили естетичну косметологію

Тоомура Масако (майстер зі Студії макіяжу і нейл-дизайну Кіносіта Yumi), посіла друге місце в категорії професіоналів на конкурсі нейтіфул контест в 2012 році Тоомура Масако (майстер зі Студії макіяжу і нейл-дизайну Кіносіта Yumi), посіла друге місце в категорії професіоналів на конкурсі "нейтіфул контест" в 2012 році. "Мені здається, що характерна особливість японського нейл-дизайну як естетичної косметології - це особливий гостинний прийом, який виявляється кожного клієнта. Потрапляючи в простір салону або студії, клієнт відразу відчуває, що майстер цілком до його послуг".

Зробивши ставку на такі національні риси, як перфекціонізм і феноменальна здатність до тонкої і копіткої ручної роботи, Киносита за сприяння Асоціації майстрів манікюру зуміла виростити молоде покоління японських "нейлістов", яке швидко набуло славу неперевершених майстрів нейл-арту в усьому світі. Не дивно, що Японія зараз переживає справжній бум нейл-дизайну.

А ось, що говорить з цього приводу сама Киносита: "Останнім часом багато жінок, незалежно від віку, по-справжньому" розсмакували "нейл-дизайн і стали отримувати від нього задоволення. І таких жінок стає все більше. Індустрія нейл-дизайну процвітає , незважаючи на загальний економічний спад. Думаю, це пов'язано з тим, що красиві нігті не просто радують око, але дійсно приносять справжнє естетичне задоволення і навіть духовно збагачують. Жінок приваблює самоцінна краса творів нейл-арту, але при цьому не треба забувати і про терапевтичному ефекті від відвідування студії і салону. Нейл-дизайн вже давно переріс звичайний "бум" і став одним з повноправних напрямів естетичної косметології ".

Образ, створений Тономура Масако, поєднує в собі як західні, так і яскраво-виражені східні стильові мотиви, такі як півонії і складаний віяло Образ, створений Тономура Масако, поєднує в собі як західні, так і яскраво-виражені східні стильові мотиви, такі як півонії і складаний віяло. На розробку і втілення образу у дизайнера пішло майже півтора місяця.

За даними Японської асоціації нейлістов, загальний прибуток по галузі за 2011 рік склала 208,5 мільярдів ієн і виросла майже вдвічі в порівнянні з показниками 2005 року. Кількість салонів та студій нейл-арту теж збільшилася приблизно в два рази за останні п'ять років і досягло 19,5 тисяч. Найбільш авторитетне підтвердження профпридатності нейл-дизайнера - диплом про складання кваліфікаційного іспиту, який проводиться Японським екзаменаційним центром нейлістов. На цей іспит щорічно записуються близько 60 тисяч чоловік! За останні 5 років кількість екзаменуються виросло в 1,6 рази. В даний час в Японії діє близько трьохсот шкіл нейл-дизайну, а загальна кількість професійних дизайнерів становить приблизно 30 тисяч. Так що нинішній бум, схоже, закінчиться не надто скоро.

Гелеві нігті і стиль життя сучасної жінки - ідеальне поєднання

Нейл-арт зародився в 1970 роках в Америці, коли голлівудські актриси почали використовувати накладні нігті. Перший салон нейл-дизайну в Японії відкрився в 1980 році, і після цього розвиток нейл-арту пішло тут своїм, особливим шляхом.

"В Японії, починаючи з 2007 року, найбільшою популярністю серед відвідувачок салонів користуються гелеві нігті, - розповідає Киносита. - Гель накладається на нігті в напіврідкому стані, піддається впливу ультрафіолетових променів або світловипромінювальних діодів і твердне. Утворюється міцний, міцний шар (але при це більш м'який, ніж акриловий), на якому рідко з'являються тріщини і подряпини ".

"Гель твердне дуже швидко і це як не можна краще підходить для сучасних жінок з їх діловим, інтенсивним стилем життя. Гелеві нігті популярні як серед працюючих жінок, так і серед домогосподарок, ще й тому, що гель зміцнює нігті, які з віком стають більш крихкими . Так як завдяки гелю ніготь стає більш здоровим і міцним - це розширює можливості нейл-дизайнерів і дозволяє працювати з новими більш яскравими і хитромудрими видами дизайну ".

Гелеві нігті c яскравим, барвистим дизайном (зліва: нейл-салон nadine, в центрі: нейл-салон hokuri) Гелеві нігті c яскравим, барвистим дизайном (зліва: нейл-салон "nadine", в центрі: нейл-салон "hokuri"). Сезонний нейл-арт для пальців ніг (праворуч: нейл-салон "Tout-soleil")

Японський нейл-арт - блиск і сяйво

Чим відрізняється японський нейл-арт від нейл-дизайну в Америці і Європі?

"На Заході основна тенденція в косметології - це так звана" здорова краса ", - пояснює Киносита. - Вплив цієї тенденції помітно і в західному нейл-дизайні з його стриманим стилем. Найчастіше західні жінки обмежуються оберігає нігті лакуванням: в Нью-Йорку націлені на кар'єрне зростання жінки вибирають непомітні кольори і простоту стилю: однотонний забарвлення або французький манікюр з білою смужкою ".

"В Японії все інакше. Лакировка тут часто включає цілу палітру кольорів і відтінків, а якщо жінка вибирає лак одного кольору, то на додаток до лакування її нігті будуть прикрашені стразами або блискітками. Крім того, багато японки регулярно змінюють дизайн своїх нігтів. Саме ці особливості японського нейл-арту маються на увазі, коли ми говоримо про японському стилі, який завоював популярність в Тайвані, Південній Кореї, Сінгапурі, В'єтнамі та інших - в основному азіатських - регіонах ".

Багато жінок вперше приходять в нейл-салон перед весіллям Багато жінок вперше приходять в нейл-салон перед весіллям. Одна з найбільш популярних різновидів дизайну серед наречених - орнамент з перлин і квітів на біло-рожевому тлі (зліва: нейл-салон Innocent). Нігті, прикрашені стразами, блискітками і ювелірної аплікацією (праворуч: нейл-салон esNAIL).

Сам собі нейл-дизайнер

Стенди з нейл-арт продукцією на виставці Нейл ЕКСПО Стенди з нейл-арт продукцією на виставці "Нейл ЕКСПО"

Крім жінок, які отримують задоволення від відвідування нейл-салону, є чимало і таких, які вважають за краще створювати твори нейл-арту на кінчиках своїх пальців без сторонньої допомоги. Можна навіть сказати, що настільки розвинене в японському нейл-дизайні напрям "зроби сам" - це одна з характерних особливостей нейл-арту саме в Японії, де багато людей відрізняються здатністю до тонкої ручної роботи. Вибір продукції в магазинах вражає: від манікюрних наборів і засобів по підтримці здоров'я нігтів до манікюрних приладів і пристосувань для нарощування нігтів гелем в домашніх умовах, лаків і прикрас на зразок блискіток і косметичних аплікацій. Не дивно, що нейл-арт став одним з поширених видів хобі серед японських жінок.

Лист нейл-наклейок з метеликами Sha-nail Pro Лист нейл-наклейок з метеликами "Sha-nail Pro". Продукція призначена для професійних нейл-дизайнерів, але в Японії вона доступна також і для широкого кола покупців (фото: Props)

Для тих, хто не дуже впевнений у своїх дизайнерських здібностях, ідеально підходять так звані "нейл-наклейки". Вдосконалений вид цієї продукції - супертонкі, всього 80 мікрон, листи наклейок "Sha-nail Pro" - виробляє компанія Props. "Нейл-наклейки" є високоякісними фотозображення орнаментів з метеликів, квітів і т.д. Поєднуючи наклейки з різним орнаментом, можна створити багатошаровий неповторний нейл-дизайн.

У японському нейл-арте знайшли відображення такі якості національного характеру японців, як сприйнятливість до технологічних нововведень і здатність до тонкої і копіткої роботи. Ці якості, помножені на прагнення професіоналів виконати індивідуальне замовлення кожного клієнта, привели до того, що в процесі розвитку японський нейл-арт придбав властиві тільки йому унікальні риси. Прийшов час, щоб ці блиск і сяйво на кінчиках пальців стали надбанням жінок усього світу!

Блиск і сяйво нейл-арту (фото (зліва направо): Таката Масумі (Office glowbiz style), нейл-салон nadine, нейл-салон Le Couronne) Блиск і сяйво нейл-арту (фото (зліва направо): Таката Масумі (Office glowbiz style), нейл-салон nadine, нейл-салон Le Couronne)

Автор: Усідзіма Біфуе
Заголовне фото: Кавамото Сейя
Редакторська правка: Киносита Міхорі, Директор студії макіяжу і нейл-дизайну Киносита Yumi

Фотографії люб'язно надані:

Нейл-салон Le Couronne, Сіндзюку, Токіо
Odakyu Department Store, 6 поверх 1-1-3, Nishi Shinjuku, Shinjuku-ku, Tokyo 03-5323-4339

Нейл-салон esNAIL, Сібуя (головний філія)
A2 Building, Sixth Floor 28-3, Udagawa-chō, Shibuya-ku, Tokyo 03-5456-7120

Нейл-салон nadine, Барбизон 23, 1 поверх
5-6-24, Minami Aoyama, Minato-ku, Tokyo 03-6418-4705

Нейл-салон hokuri
4-12-16, Ogikubo, Suginami-ku, Tokyo 03-6383-5770

Нейл-салон Tout-soleil, Дайкан'яма
Daikanyama Station Building, second floor 19-4, Daikanyama-chō, Shibuya-ku, Tokyo 03-5428-1901

Нейл-салон Innocent
Jyukaan, Room 2, 3-8-7, Kita Aoyama, Minato-ku, Tokyo 03-3400-0437

Чим же відрізняються "японські нігтики"?