Полезные материалы

Як очистити духовку всередині від старого пригорілого жиру і нагару в домашніх умовах

  1. Використання лимонної кислоти Щоб духовка сяяла чистотою, її слід ретельно очищати після кожного...
  2. Дія господарського мила
  3. Застосовуємо кухонну сіль
  4. Як нашатирний спирт впоратися з проблемою
  5. інші способи
  6. Заходи безпеки

Використання лимонної кислоти

Щоб духовка сяяла чистотою, її слід ретельно очищати після кожного приготування страви. Видалити забруднення «по гарячих слідах» найпростіше. Знадобляться тільки губки, ганчірки, вода і миючий засіб. Лимонна кислота легко розчинить жир або розм'якшити велике масну пляму, після чого його без особливого клопоту можна буде стерти ганчіркою і миючим засобом. Плями легше буде відчистити, якщо духовку трохи прогріти. Оптимальною буде температура 40 ° С.

У чашку води потрібно вичавити сік одного лимона середнього розміру. Рідина наносять на стінки духової шафи. Через 40 хвилин розчинені забруднення змивають миючим засобом, потім споліскують стінки духовки водою. Лимонний сік позбавить також і від запаху пригоріла їжі. Деякі господині протирають стінки духової шафи лимонними часточками і пізніше змивають бруд водою з рідиною для миття посуду.

Деякі господині протирають стінки духової шафи лимонними часточками і пізніше змивають бруд водою з рідиною для миття посуду

пропонуємо Вам ознайомитися

Замість лимонного соку можна використовувати лимонну кислоту. Розчин готують з 1 ч. Л. порошку і склянки води.

Добре розм'якшити великі жирні плями засіб з лимонною кислотою, якщо його підігріти. Вогнетривку ємність до половини заповнюють водою, потім додають в неї трохи миючого засобу і порізаний дрібними часточками цілий лимон. Ємність ставлять в духовку і прогрівають до 150 ° С. Пар киплячого складу швидко роз'їсть жир, після чого видалити його буде дуже просто. Прогрівати піч потрібно близько півгодини, потім необхідно дати їй охолонути. Забруднення стирають губкою з ще теплою поверхні. Як відмити духовку від старого жиру?

Щоб відчистити застарілі пригорілі плями, рекомендується взяти більш сильний засіб. Пакетик лимонної кислоти (25 г) необхідно змішати з 1 ч. Л. сухого миючого засобу (наприклад "Пемолюкс" або "Комет") і додати до складу 1 ст. л. будь-якого миючого засобу. Отримана суміш повинна нагадувати по консистенції рідку сметану. Нею покривають забруднені стінки духовки і залишають на 20 хвилин для розчинення плям. Якщо суміш швидко висохла, її потрібно намочити. Після такої обробки бруд змивається губкою без особливих зусиль слабким розчином рідини для миття посуду.

Дієвий засіб можна приготувати з лимонної кислоти, оцту і харчової соди. Пакетик лимонної кислоти змішують з 1 ст. л. соди і заливають інгредієнти половиною склянки столового оцту. Цим складом потрібно обробити всю внутрішню поверхню духової шафи, крім нагрівальних елементів. Через півгодини засіб змивають мильним розчином та промивати водою.

Через півгодини засіб змивають мильним розчином та промивати водою

Очищення забруднень оцтом

Оцтова кислота ефективно справляється з брудом і не становить загрози для внутрішнього покриття духової шафи. Столовим оцтом рясно змочують стінки печі, а також листи та решітки. Через кілька годин зчищають розм'якшені оцтом забруднення і споліскують поверхні водою.

Від свіжих плям можна позбутися оцтовою кислотою, розведеною водою в співвідношенні 1: 1. Як відмити духовку від старого жиру укусом?

Відмінний засіб для ліквідації жирного нальоту утворюється з суміші оцту і харчової соди. Виділяється в результаті хімічної реакції водень «підриває» товстий шар застарілих плям. Кращого результату можна досягти, якщо наносити інгредієнти по черзі. Спочатку оцтом обробляються всі стінки печі, потім зверху щедро наноситься харчова сода. Оскільки насипати її на бічні стінки не вдасться, рекомендується прикладати до них губку з насипаної на неї содою. Склад не змивають з поверхонь протягом декількох годин. Після цього розм'якшене забруднення усувають абразивної губкою. Якщо залишилися місця, з яких бруд просто не зчищається, їх можна протерти харчовою содою. Зняти склад разом із залишками нальоту необхідно слабким розчином мийного засобу.

Від нагару позбавить суміш столового оцту, харчової соди і господарського мила.

У 100 г столового оцту додають 50 г харчової соди і 30 г господарського мила. Мило потрібно попередньо подрібнити на дрібній тертці. Готовий склад ретельно втирають в забруднення і залишають для вбирання на кілька годин. Після руйнування нальоту жирний коричневий шар без праці буде видалений м'якою ганчіркою. Таким способом можна домогтися сяючої чистоти духової шафи як зсередини, так і зовні. Суміш можна використовувати для очищення скла на дверцятах.

Гаряча обробка позбавить від забруднень навіть у самих важкодоступних місцях. Для неї знадобиться 70% харчова оцтова кислота. Кілька столових ложок оцтової кислоти додають в 1 л води і виливають рідину в вогнетривкий посуд. Ємність поміщають в духову шафу і залишають там при температурі 150 ° С на півгодини. Распаренную бруд видаляють зі стінок остигнула духовки слабким розчином мийного засобу і споліскують водою.

Дія господарського мила

Очищення господарським милом буде однією з найбезпечніших і екологічно чистих. Луги не менш ефективно борються з жирними забрудненнями, ніж кислоти. Щоб позбутися від застарілого і пригорілого жиру в духовій шафі, половинку бруска господарського мила натирають на дрібній тертці і розчиняють в невеликій вогнетривкої ємності з гарячою водою. Рідина поміщають в духовку і нагрівають її до 150 ° С. Мильний розчин потрібно кип'ятити близько 45 хвилин в закритій печі. Мильна пар зробить забруднення пористими, і вони почнуть відшаровуватися від стінок. Коли розігрітий духову шафу охолоне, абразивної губкою розпарені плями треба видалити. Поверхні після очищення слід ретельно помити водою з миючим засобом. Після процедури духовку залишають відкритою протягом 8 годин, щоб позбутися специфічного мильного запаху.

Застосовуємо кухонну сіль

Цей спосіб дуже простий, безпечний і дієвий. Він допоможе почистити духовку від пригорілого жиру без особливого клопоту. Поверхня печі і листів посипають сіллю і розігрівають духову шафу. Нагріта сіль вбере в себе забруднення і стане золотистою або коричневою. Після видалення солі духовку миють слабким розчином мийного засобу.

Посилити дію кухонної солі може вугільна кислота. У 300 мл води потрібно розчинити 500 г кухонної солі і додати трохи вугільної кислоти. Рідину наливають у вогнетривку ємність і поміщають на нижню полицю духовки. Духовку розігрівають до 150 - 200 ° С і вимикають через півгодини. Киплячий склад розпарить забруднення. Коли піч охолоне, злегка теплі стінки потрібно вимити розчином миючого засобу.

У домашніх умовах неважко приготувати дієвий засіб для свіжих забруднень, змішавши чверть склянки води, чверть склянки кухонної солі і три чверті склянки харчової соди. Готовий склад буде нагадувати пасту. Нею покривають всі забруднені стінки духовки і залишають на ніч. Вранці поверхні очищають слабким розчином мийного засобу. Старі пригорілі плями таким способом відмити навряд чи вийде. Як почистити духовку від пригорілого забруднення?

Як нашатирний спирт впоратися з проблемою

Нашатирний спирт відмінно очистить стінки духовки від жиру і нагару. Їм потрібно рясно змочити губку і протерти поверхні. Засіб залишають для впливу на ніч і вранці змивають слабким розчином мийного засобу разом із забрудненнями.

Більш дієвим методом очищення є гаряча обробка. У вогнетривку ємність наливають трохи води і поміщають її в розігріту до 100 ° С духову піч. Коли вода закипить, піч вимикають. На верхню полицю духовки встановлюють іншу ємність з налитим в неї нашатирним спиртом. Дверцята духовки щільно закривають, залишивши всередині обидві ємності на ніч. Вранці поверхні очищають розведеним водою нашатирним спиртом з додаванням невеликої кількості миючого засобу.

Оброблену нашатирним спиртом духовку рекомендується на ніч герметично заклеювати скотчем, щоб запобігти проникнення шкідливих парів в житлові приміщення.

Замість нашатирного спирту можна застосувати засоби для очищення вікон, що містять його в своєму складі. Пульверизатор, яким оснащені продукти, допоможе рівномірно нанести засіб на стінки духовки. Перевагою такого способу є менша агресивність складу в порівнянні з нашатирним спиртом.

інші способи

Допоможе впоратися з забрудненням розпушувач для тіста. Його потрібно нанести на вологу поверхню духовки і залишити на кілька годин для вбирання. Під дією розпушувача жир збереться в грудочки і легко віддалиться абразивної губкою.

Коли під рукою немає ніяких відповідних коштів, очистити духовку можна звичайним паром. На деко наливають воду, щоб вона покрила все дно, але не по самі вінця. Рідина не повинна переливатися через краї під час кипіння. У воду додають кілька крапель миючого засобу. Духовку розігрівають до 150 ° С і кип'ятять воду близько півгодини. Пар зробить навіть старі плями м'якими і податливими. Вони відмиються вологою ганчіркою, коли духова шафа охолоне.

Якщо додати в деко з водою стакан аміаку, результат буде блискучим в прямому сенсі слова. Забруднення змиються м'якою губкою, а поверхні заблищать.

Содою можна очистити покрите коричневим нальотом скло дверцят духовки. Його рясно покривають харчовою содою, злегка намочивши її. Через годину засіб віддаляється вологою ганчіркою разом з нальотом.

Для очищення стінок духовки харчову соду краще змішати з перекисом водню. У чверть склянки харчової соди потрібно влити, постійно помішуючи, трипроцентну перекис водню. Суміш повинна вийти кашкоподібної. Її наносять на поверхні і через 40 - 60 хвилин змивають. Засіб чудово справляється з будь-якими видами забруднень.

Потужний засіб для очищення духовки в домашніх умовах готують з 1 ст. л. питної соди, 1 ст. л. каустичної соди, 1 ст. л. кухонної солі і будь-якої рідини для миття посуду. Кашкоподібний склад наносять на стінки духовий печі, дають вбратися і через 15 - 20 хвилин змивають оцтом, наполовину розведеним водою. Плями, що не відмилися, протирають цієї ж сумішшю до повного їх зникнення.

Сучасна хімічна промисловість виготовляє безліч засобів, які успішно впораються з самими стійкими забрудненнями в духовій шафі. Чистка духовки з їх допомогою не забере багато сил і часу. Однак їхні агресивні інгредієнти, легко роз'їдають застарілі плями, дуже важко вимити зі стінок печі. При високій температурі залишки хімічних засобів проникають в готуються страви і потрапляють з їжею в організм.

Заходи безпеки

Під час миття духової шафи з метою безпеки його необхідно відключити від електромережі.

Деякі засоби для чищення та продукти їх взаємодії можуть становити небезпеку для здоров'я. Тому процедуру очищення слід виконувати при відкритих вікнах або включеній витяжці. Бажано користуватися гумовими рукавичками та захисними окулярами.

Рекомендується триматися подалі від оброблюваних поверхонь, щоб не вдихати випари з близької відстані. Під час процедури в приміщенні не повинно бути дітей і тварин, а також відкритого вогню.

Якщо засіб для очищення нагрівається в духовці, дверцята повинна бути обов'язково закритою. Навіть злегка відкривши дверцята, можна отримати опіки. Відкривати духовку можна тільки після її охолодження.

Коли поверхні духовки будуть оброблені, потрібно покинути приміщення кухні і закрити двері, щоб обмежити в нього доступ дітей і тварин.

Як відмити духовку від старого жиру?
1. Як відмити духовку від старого жиру укусом?
Як почистити духовку від пригорілого забруднення?