Полезные материалы

З чим пити вермут? З чим п'ють вермут Б'янко. Чим розбавляють вермут

  1. Вишуканий напій вермут «Сальваторе»
  2. склад:
  3. склад:
  4. З чим змішують вермут «Б'янко»?
  5. склад:
  6. Що таке вермут?
  7. Як правильно пити кріплене вино
  8. Найпопулярніші марки: Мартіні, Delasy, Чинзано

Основний компонент будь-якого вермуту - альпійський полин, її частка серед всіх ароматизаторів може становити до 50%. Також в вермут додають деревій, м'яту, корицю, кардамон, чорний бузину, мускатний горіх і інші прянощі (число добавок може досягати декількох десятків).

Спочатку вермут виготовлявся тільки з білого вина, але сучасні вермути можуть виготовлятися з вин, зроблених з білого, червоного і рожевого винограду. Залежно від того, яке вино послужило основою для вермуту, а також від відсотка вмісту цукру, фахівці виділяють п'ять груп вермуту:

  • сухий вермут (Vermouth Secco / dry) - не більше 4% цукру;
  • білий вермут (Vermouth Bianco) - 10-15% цукру;
  • червоний вермут (Vermouth Rosso / sweet) - більше 15% цукру;
  • рожевий вермут (Vermouth Rose) - концентрація цукру між червоним і білим;
  • гіркий вермут (Vermouth Bitter) - відноситься до БІТТЕРИ.

Зрозуміло, у кожної марки вермуту є свої різновиди, але вони все одно будуть ставитися до однієї з цих категорій. Варто пам'ятати, що сухим може бути тільки білий вермут, все вермути з червоних і рожевих сортів винограду солодкі.

Пити вермут під час трапези не прийнято, так як він не відноситься до застільних напоїв. Зазвичай його вживають перед їжею як аперитив, так як він добре збуджує апетит. Горький вермут п'ють після їжі в якості дижестива - цей вид вермуту покращує травлення. Солодкі вермути також можна подати після трапези в якості десертного напою.

Пити вермут можна як в чистому вигляді , Так і змішуючи його з соком (зазвичай цитрусовим), тоніком, содовою або лимонадом. Також вермут часто використовують для приготування різних коктейлів. Сухі вермути зазвичай не змішують і не розбавляють, лише охолоджують перед подачею або додають лід, щоб краще розкрити смак і аромат напою.

Вермут Б'янко (солодкий білий вермут) можна подавати не тільки в чистому вигляді, але і з водою, соком або тоніком. Взагалі, всі солодкі вермути можна пити як самі по собі, так і в комбінації з міцними спиртними напоями (горілка, джин і т. П.). Комбінуючи вермут з ​​міцним напоєм, можна також додати в коктейль трохи лимонного соку або доповнити його скибочкою апельсина.

Як сухий, так і солодкий білий вермут подають до столу охолодженим до 8-12 градусів. А червоні вермути зазвичай подають до столу кімнатної температури, прибравши пляшку заздалегідь: напій встигне «подихати», і його смак і аромат краще розкриються.

Багато хто вважає, що пити вермут потрібно з трикутного коктейльного келиха, але така думка помилкова. Незважаючи на те, що одна з назв цього келиха - Martini Glass, в ньому ніколи не подають Мартіні і інші вермути в чистому вигляді. В коктейльній бокалі подають тільки охолоджені без льоду.

А для подачі вермуту в чистому вигляді використовується той же, що і для віскі, - олд-фешнд. Також можна використовувати інший невисокий келих з товстим дном - тумблер. Пити вермут прийнято невеликими ковтками, не поспішаючи, смакуючи. Закушують вермут зазвичай смаженими горішками, солоним мигдалем або фруктами, а також сиром і крекерами.

На жаль, у багатьох вермут асоціюється з алкоголем сумнівної якості, адже багато вермути вітчизняного виробництва виготовляли з дешевих вин, використовуючи пряні трави як спосіб замаскувати це. Але не варто забувати, що знаменитий Мартіні - це теж вермут. Головне - вибрати якісну марку напою і правильно пити вермут, щоб повною мірою насолодитися його смаком.

Вермут - це ароматизоване вино, яке отримало свою назву від німецького слова Wermut ( "полин"). І заслужено - есенція цієї трави становить до 43% екстракту, яким ароматизируется виноградне вино при виробництві вермутів. До складу цього напою входять і інші компоненти: деревій - 18%, м'ята - 10%, кориця - 10%, кардамон - 8%, бузина чорна - 6%, мускатний горіх - 5%, а при виготовленні вермутів може використовуватися до декількох десятків ароматних і пряних рослин. Серед них: оман високий, буркун жовтий, материнка, дягель аптечний, звіробій, імбир, коріандр, меліса лимонна, м'ята, ромашка і т.д. Ці складові збагачують нотами свого аромату і смаку виноградне вино, і в результаті виходить напій запашний і терпкий, в якому приємна гіркота гармонійно поєднується з солодкістю різного ступеня.

Солодкі вермути можуть бути білими і червоними. Колір білих вин залежить від кількості внесеного відтінку і буває солом'яно-жовтим, золотистим або коричневим. Білий солодкий вермут має більш ніжний смак зі слабкою гіркуватістю.

У червоних солодких вермутів більш інтенсивний аромат і виражений характерний для вермуту смак.

Сухі вермути випускають виключно білими. Вони світліші, ніж солодкі, мають сильно виражену гіркоту в смаку.

Історія
Батьківщиною вермуту є Італія, точніше, місто Турин, оточений родючими рівнинами, на яких зростав дивовижний виноград, з якого виготовляли чудові мускати. Поруч на альпійських схилах виростали ароматні, пряні трави.

Поєднання цих компонентів давало незвичайний, тонкий, самобутній смак і аромат. Пізніше мускати замінили на більш нейтральні, сухі вина, а до прянощів додали ягоди і фрукти. Незмінним залишився лише полиновий екстракт.

Історія вермутів грунтується на любові наших предків присмачувати вино різними ароматичними травами і смолами. Останнє сприяло і "виправленню" поганих вин на "хороші".

Рецепт прообразу нинішнього вермуту приписують Гіппократу. Існує така історія. Сидів якось Гіппократ на пагорбі і роздумував за звичаєм про вплив природних чинників на людину. Печеня середземноморське сонце плавилося в небі і примушувало виділяти квіти і трави спекотний і пряний аромат. Зелені виноградники, що збігають вниз по пагорбу, радували око. Тут-то і могла відвідати його щаслива думка про поєднання приємного і корисного солодкого вина з безсумнівно цілющими рослинами, що, на його думку, повинно було виключно сприяти травленню і приємності відчуттів.

Що там відбувалося з вермутом між V століттям до нашої ери (коли жив Гіппократ) і XVII сторіччям, відомо мало. Втім, в документах збереглася згадка, що на початку XVII століття якийсь уродженець П'ємонту на ім'я Алессіо познайомив з "вином Гіппократа" короля Баварії, і воно з легкістю прижилося при дворі. Правда, складна латинська назва була змінена на більш практичне - Wermut Wein, що в перекладі означало "полинове вино". З тих пір його так і називають. Помандрувавши європейськими столицями, напій повернувся на "другу батьківщину" і в кінці XVII століття отримав в Туріні ексклюзивний статус офіційного аперитиву при дворі короля П'ємонту. З тих пір вермут, напій, народжений в Італії і отримав своє ім'я в Німеччині, придбав мільйони своїх шанувальників у всьому світі.

Витончений смак вермуту і розповсюдилася мода на вишукані напої сприяли остаточному перетворенню вермуту з лікарського засобу в улюблений напій німецької, а потім французької аристократії.

Вино на будь-який смак
За дві з половиною тисячі років свого існування вермут став одним із найпопулярніших напоєм в багатьох країнах.

Наприклад, у Франції сухий вермут зазвичай готують з білих сухих вин департаменту Еро. Особливістю цього вермуту є те, що вино, яке використовується для його приготування, попередньо витримують у великих частково заповнених бочках для додання хересних тонів.

У США виробляють сухий і солодкий вермут, а також інші ароматизовані і аперітівних вина. У Каліфорнії солодкий вермут готують з кріпленого солодкого вина з мускатними тонами.

Сухі вермути США мають бліде забарвлення і дуже слабо ароматизовані.

Аперітівних вина, вироблені у Франції і Південній Америці, містять хінін, тому мають надмірно гіркий смак; зазвичай їх вживають з содовою водою.

Ароматизовані вина виробляють також в Англії, Німеччині, Голландії, Чехії, Болгарії, Румунії, Угорщини та інших країнах.

У Німеччині, Нідерландах і Чехії виробляють в основному плодово-ягідний вермут. У Росії випускають вермут двох типів: міцний і десертний. Міцний містить спирт 18% об. і цукор 100 г / дм, десертний - відповідно 16% об. і 160 г / дм. Як міцний, так і десертний вермут виробляють трьох видів: білий, рожевий і червоний.

Процес виробництва
Сутність вермуту майже не зазнала змін за два з половиною тисячоліття свого існування. Але точна пропорція між рослинами, вином, спиртом і цукром до сих пір суворо охороняється майстрами. Адже саме вона визначає смак напою і становить головну таємницю його виробництва. Відмітна особливість вермуту - наявність в букеті полинового тону, а в смаку - гіркуватості. Вермути відомі ще з античних часів - їх не просто пили, ними ще й лікувалися.

Спочатку вермути робили тільки на основі білих вин. У наш час виноматеріали, які використовуються для ароматизованих напоїв, можуть виготовлятися з білих, рожевих і червоних сортів винограду.

У спеціально підготовлену винну основу, на частку якої припадає 80% від загального обсягу продукту, додають екстракт або настій рослинної сировини, цукровий сироп, чистий спирт, а для червоних вермутів ще і карамель. Цукор згладжує зайву гіркоту екстракту, надає вину необхідну солодкість і сприяє максимальному проникненню в вино ароматичних речовин. Спирт забезпечує найкращу розчинність і консервацію. На основі спирту отримують і настої пряно-ароматичного рослинної сировини. Обрані для екстракту трави підсушують, подрібнюють, а потім наполягають на винно-спиртовому розчині у великих чанах, що обертаються. Триває цей процес від двох до трьох тижнів. Після змішування вермут обробляють холодом, фільтрують і відправляють "на відпочинок". Час від обробки до розливу вермуту може тривати від двох місяців до одного року. Отриманий вермут пастеризують. Теплова обробка трохи знижує інтенсивність аромату, але покращує смак вина, повідомляє йому нового рівня розвитку.

Вміле використання особливостей рослинної сировини дозволяє виробникам отримувати неоднакові за смаком та ароматом композиції.

Так, характерну гіркоту надають вермуту не тільки полин і кора хінного дерева, а й дубовнік, пижмо, Шандра. Цвіт бузини з додаванням плодів коріандру і лимонної кірки може розвинути в ньому сильний мускатний тон. Безсмертник, розмарин, ялівцева ягода, звіробій додадуть вину смолисті відтінки. Мелісса, котовник, лимонна полин наповнять букет пахощами цитрусових. Для того щоб примирити між собою настільки різних представників флори, винороби додають в невеликих кількостях настої ромашки, ірисового кореня і гвоздики. Вважається, що вони здатні об'єднати весь комплекс ароматів. А поєднання екстракту ванілі, кардамону, лепехи закріплює його.

На відміну від солодких вермутів, сухі - більш тонкі і ніжні, з меншим вмістом рослинних екстрактів. Тому їх смак і аромат не настільки виражений і має специфічний відтінок.

Предки вермутів - вина з травами, квітами і смолами - були широко поширені в античні часи. З моменту ввезення в Італію спецій: кориці, кардамону, ромашки, гвоздики, імбиру, - початок вдосконалюватися приготування ароматизованих вин.

Як пити? думки
Хороший вермут не тільки піднімає настрій, але і збуджує апетит. Професійні дегустатори вважають за краще пити його не в чистому вигляді, а з водою або з льодом, тоді аромат відчувається повніше. Вермут, як правило, використовується в якості охолоджуючого аперитиву. А в якості закуски до нього подають смажені горішки, солоний мигдаль, фрукти. Але варто пам'ятати, що вермути - це не застільні напої: їх п'ють не під час їжі, а найчастіше до, як аперитив, або після, на десерт з фруктами. Сухі вермути краще не змішувати, розбавляти і вживати охолодженими.

Солодкі вермути хороші як самі по собі, так і в поєднанні з міцними спиртними напоями - джином, горілкою, коньяком. І в тому, і в іншому випадку непогано додати трохи лимонного соку або часточку апельсина.

Існує думка, що чистий вермут прийнято пити не з знаменитої "трикутної" чарки, яка служить виключно для коктейлів, а зі склянки для віскі.

Вермут - один з найбільш вдалих компонентів для коктейлів. За словами фахівців, на його основі можна приготувати до 500 видів коктейлів.

Вермут можна віднести до категорії "all day drink" і розтягувати задоволення тривалий час, роблячи невеликі ковточки.

приємне ліки
Цілющі властивості вермуту відомі давно. Так, у Стародавній Греції його використовували як антисептичний засіб. У країнах Західної Європи лікування вином стало поширюватися в період раннього середньовіччя. Вино тоді вважали "напоєм богів" і стали приписувати йому магічні властивості.

Вермут піднімає настрій, збуджує апетит, сприяє травленню і має загальнозміцнювальну дію.

У невеликих кількостях вермут тонізує, а при додаванні в чай ​​або в коктейлях, піднімає настрій. Народний молдавський рецепт від застуди: підігрітий до 80 градусів вермут з ​​додаванням меду, охолоджені до кімнатної температури, допомагає при застуді і кашлі. Рекомендований прийом: по дві їдальні ложки тричі на день. Це приємне ліки допоможе при легких нездужання.

За матеріалами National Data Bank

Вермут відрізняється тим, що обов'язково містить полин. Саме гіркий полин означає слово wermut на німецькій мові. Винайдений в Італії або у Франції, обидві країни заперечують батьківство, вермут проводиться з вина і спирту з додаванням трав, коріння і спецій. З чим пити вермут? Він подається як аперитив найчастіше до їжі або в складі коктейлів.

Для виробництва вермутів використовуються біле або червоне вино, абсент, трави, спеції, фрукти, іноді цукор. Точний рецепт напою тримається в секреті. Проте відомо, що для приготування вермуту обов'язково використовуються такі рослинні компоненти, як дягель, аніс, ромашка, кориця, кардамон, гвоздика, коріандр, кора хінного дерева, шкірка цитрусових, тирлич, мускатний горіх, ревінь, ваніль і ін.

Як правило, вермут містить близько 70% вина, а фортеця готового продукту становить від 15 до 18 ° спирту. Є два типи вермутів - італійську та французьку. Італійський вермут солодкий, червоний, цегляно-червоний або золотий. найбільш популярними торговими марками з давньою історією є Carpano, Martini & Rossi і Cinzano.

Французькі вермути більш сухі, золотистого кольору, їх прототип з'явився на початку дев'ятнадцятого століття. Martini, безумовно, залишається одним з найвідоміших і популярних у Франції.

У всіх країнах, які виробляють вино, можна зустріти італійську чи французьку вермут, виготовлений за оригінальною ліцензійної технології. Цей напій найкраще вживати з друзями або родиною, щоб зігріти дружню атмосферу вечора, відпочити або відсвяткувати подію.

Вермут легко відрізнити від інших напоїв: він володіє оригінальним смаком і ароматом. З моменту свого створення він полонить покоління за поколінням і як і раніше, не дивлячись на жорстку конкуренцію, залишається одним з найбільш вживаних напоїв в світі. В даний час виробники вермуту прагнуть, перш за все, знайти формулу для збалансованих смакових якостей. Вермут стимулює травні функції в організмі, тому часто його вживають перед їжею, щоб поліпшити роботу шлунка.

Читайте також:

Він подається до столу в чистому вигляді або з льодом або розбавляється газованою водою. Основне завдання напою - розбудити апетит. Широко поширене використання вермутів в приготуванні різних типів коктейлів, які також подаються з льодом або часточкою лимона. Вермут використовують і в кулінарних цілях для приготування риби, смаженого м'яса , Ароматизації соусів.

Пропонуємо ознайомитися з основними правилами подачі і вживання вермутів:

Важливо відзначити, що існують різні типи вермуту, які умовно ділять на дві групи:

  • червоний або солодкий;
  • білий або сухий.

Таким чином, перший крок у підготовці хорошого напою - вибрати вермут. Різниця між цими двома сортами складається в основному в кількості цукру і алкоголю.


Ви повинні знати, що вермут може бути поданий в стаканах різних видів, таких як:

  • склянки для пива або вина з підставою більш широким, ніж верхня частина;
  • широкі склянки з товстого скла;
  • коньячні келихи;
  • коктейльні чарки.

Якщо ви вибираєте солодкий або червоний вермут, він завжди подається в невисокому склянці.

Вермут попередньо охолоджують або подають його з льодом.

У склянку з вермутом часто додають інгредієнти, які доповнюють або привносять інший смак:

  • в червоний вермут - апельсинові кірки;
  • в білий - маслини і лимон.

Не забувайте, що додаванням в вермут газованої води або лимонаду ви знижуєте концентрацію спирту. Деякі вважають за краще додати трохи білого вина з тією ж метою.

Вишуканий напій вермут «Сальваторе»

Вермут Salvatore Blanco виготовляють в Росії за оригінальною італійською рецептурою. З чим п'ють вермут «Сальваторе»? він володіє приємним смаком , Що дозволяє використовувати його як основу для різних коктейлів. Наприклад, можна приготувати композицію з горілкою. Для цього змішують в стакані такі інгредієнти:

  • 50 мл горілки;
  • 10 мл вермуту Salvatore;
  • кубики льоду - вони повинні заповнити ⅔ змішувального склянки.

Напій подається в коктейльної чарці з додаванням однієї зеленої оливки або часточки лимона.


З чим пити червоний вермут? Ідеальним поєднанням інгредієнтів славиться коктейль «Манхеттен», виготовлений на основі червоного вермуту Cinzano. Це напій з дуже м'якими ароматами чорносливу, волоських горіхів і кориці, невеликим трав'янистих відтінком ванілі і запашного перцю. На смак відчувається мигдаль, цитрусові, груші і кориця, а також пряні нотки тютюну і фіалки, материнки. Багатий букет завжди супроводжується тонким підставою гіркоти.

склад:

  • 50 мл житнього віскі;
  • 20 мл червоного вермуту;
  • 2-3 краплі ангостура;
  • 1 вишня для коктейлів.

Приготування:

  1. Залийте віскі і вермут в стакан для змішування з льодом.
  2. Перемішайте, а потім перелийте в келих для мартіні.
  3. Помістіть в келих вишню.

З чим можна пити білий вермут?

Тепер розглянемо фруктову версію коктейлю на основі будь-якого білого вермуту.

склад:

  • 30 мл джина;
  • 20 мл апельсинового соку;
  • 20 мл сухого вермуту;
  • 1 коктейльна вишня.

Приготування:

  1. Завантажуємо лід в шейкер, наливаємо джин, вермут, сік і енергійно струшуємо протягом 10-15 секунд, а потім переливаємо в келих для мартіні.
  2. Не забудьте покласти в келих вишню.

Такий коктейль зазвичай подається в кінці застілля.

З чим змішують вермут «Б'янко»?

Martini Blanco - класичний італійський білий вермут. Він представлений тонким ароматом з легкою домішкою пряних спецій і ванілі. «Б'янко» найчастіше п'ють з льодом і часточкою лимона. На його основі є багато рецептів для коктейлів. Ось один з них.

склад:

  • 70 мл білого вермуту;
  • 70 мл ігристого вина;
  • часточка лимона.

Приготування:

  1. Готується коктейль традиційно в шейкері з льодом.
  2. Подається в келиху для мартіні.

Це класичний освіжаючий коктейль для приємною вечірки.

Вермут - кріплене вино, ароматизоване пряними і цілющими травами. Цей напій має тисячолітню історію, адже розробкою його рецептури займався ще Гіппократ. Довгий час його сприймали як лікарський засіб, і лише в XVII-XVIII століттях він змінив свій «статус». Спиртне полюбила європейська аристократія, зробивши його неодмінним атрибутом світських вечірок.

З тих пір змінилося небагато: вермут прийнято пити на модних тусовках і раутах. Він асоціюється з красою, розкішшю, приємним проведенням часу. До спиртного подають легкі закуски, а іноді додають в келих невелику кількість льоду.

Що таке вермут?

Можна виділити три складових «світського» напою:

  • молоде вино - найчастіше використовуються білі сорти;
  • букет пряних трав (альпійський полин, чорна бузина, м'ята, кориця, кардамон, мускатний горіх і т. д.);
  • спирт - на ньому наполягають трави, він допомагає підвищити міцність спиртного.

Спочатку вермут було прийнято пити в медичних цілях, однак уже в XVII-XVIII століттях він став улюбленим алкоголем європейської аристократії. У цей період була вдосконалена його рецептура, виділилося дві країни-лідера з його виробництва: Італія і Франція.

Сьогодні вермути виготовляють і з білих, і з червоних сортів винограду. Залежно від фортеці і вмісту цукру вони діляться на кілька видів:

  1. Сухий (dry) - містить не більше 4% цукру;
  2. Б'янко (білий) - рівень «солодощі» 10-15%;
  3. Rosso - червоне спиртне з вмістом цукру понад 15%;
  4. Rose - рожевий вермут, 10-15% цукру;
  5. Bitter - гіркий напій з високою міцністю.

Сьогодні існує велика кількість різних марок кріпленого вина. Найбільш відомі - Мартіні і Чинзано, цікаві новинки - Делас (Delasy) і Сальваторе (Salvatore). Всі вони мають схожу культуру вживання.


Як правильно пити кріплене вино

Можна виділити кілька правил вживання, вірних для вермутів будь-якого типу:

  1. Кріплені вина збуджують апетит, тому їх прийнято пити до або після прийому їжі.
  2. Пряне спиртне в чистому вигляді подають в конусоподібних чарках - «Мартинка» або в стаканах для віскі. Його п'ють не залпом, а повільно, смакуючи кожен ковток.
  3. Вермут можна розвести з безалкогольним напоєм, оптимальне співвідношення - 1: 1 або 1: 2. Він прекрасно поєднується з цитрусовими соками, лимонадом, содової і тоніком. Також його можна з'єднати з міцним алкоголем: коньяком, горілкою або джином. Виняток з цього правила - сухі сорти напою, їх прийнято пити в чистому вигляді, ні з чим не змішуючи.
  4. Подавайте до кріплення провину легкі закуски, які допоможуть краще розкрити його букет: фрукти, горішки, молоді сири, крекери, оливки.
  5. Подавайте напій охолодженим до температури 8-12 градусів. Краще відкрити пляшку заздалегідь, щоб кріплене вино встигло «надихатися».

дотримуйтесь ЗАГАЛЬНІ правила , Але міняйте подачу для різніх відів спиртного, щоб підкреслити їх тонкий смак. Наприклад, білий напій Б'янко буде добре поєднуватися з тоніком або содової, які збалансують його солодкість. Вермут Rose рекомендується пити з лимонним соком, щоб в повній мірі оцінити його букет.


Червоне кріплене вино не охолоджують перед подачею. Воно прекрасно поєднується з тоніком і міцними напоями, наприклад, джином. Воно часто використовується для приготування коктейлів, на його основі створені такі знамениті мікси, як «Негроні», «Манхеттен» і «Американо».

Міцний Биттер зазвичай п'ють перед прийомом їжі, щоб поліпшити апетит. Його не прийнято змішувати з безалкогольними напоями, а закуска в даному випадку не потрібно.

Найпопулярніші марки: Мартіні, Delasy, Чинзано

Самий «рідний» для вітчизняного споживача вермут - Б'янко. Цей вид спиртного пропонують нам в різних виконаннях марки Делас, Мартіні, Чинзано і інші менш відомі. Він особливо подобається жінкам, в той час як для сильної статі краще підходить насичений Россо з його характерною гіркуватістю.

Біле міцне вино відрізняється значною солодкістю, яка багатьом не до душі. Щоб прибрати нудотність і характерний пряний аромат, додайте в напій кілька шматочків льоду: вони «заберуть» надлишок смаку, зробивши спиртне ніжнішим.

Вермути Б'янко часто розбавляють тоніком, цитрусовими соками і навіть звичайною водою. Поєднання вийде солодшим, якщо змішати алкоголь зі Спрайтом або Фантою в співвідношенні 1: 1. Якщо ви збираєтеся пити спиртне в чистому вигляді, відмінною закускою до нього стане апельсинова часточка.

Визнані лідери у виробництві білих, - Італія і Франція. Однак сьогодні до них «підтягуються» інші країни. Так, вітчизняному споживачеві знайома марка Delasy (Делас) - спільний проект Росії і Іспанії. Вона відрізняється пікантним смаком і дуже приємним ароматом.

Delasy випускає червоний і білий вермути високої якості. Їх вже оцінили багато любителів алкогольних напоїв , Які вживають їх в чистому вигляді, а також у складі коктейлів. Якщо ви зібралися спробувати це спиртне в перший раз, додайте в нього лід: це допоможе вам краще розкрити його смак.


Delasy, як і будь-який дрібними ковтками, не поспішаючи і смакуючи. Це правило обумовлене не тільки нормами світського етикету, а й особливостями нашого організму. Кріплене вино - складний для перетравлення продукт, а велика кількість випитого ввечері може означати болісну головний біль з ранку, з якої насилу справляються таблетки знеболюючого.

Звичайно, якщо пити вермут занадто часто, він швидко набридне. Тому на базі цього кріпленого вина придумано велика кількість коктейлів, багато з яких готуються навіть без використання шейкера. Це робить пряне вино невід'ємним елементом і дружніх і світських вечірок.

Міксолог усього світу дають поради про те, як пити пряне спиртне правильно. Прислухайтеся до їхніх рекомендацій, але обов'язково знайдіть свій власний спосіб, адже будь-яке вино, нехай і кріплене, має приносити задоволення.

Мета даної статті розповісти шановному читачеві про те, як пити правильно вермут. Варто почати з головного: вермут - це кріплене вино, ароматизоване різними травами, основною з яких є полин. Я вважаю, що тема даної статті сьогодні досить актуальна, тому що багато людей (особливо росіяни) асоціюють вермут з ​​продуктом низької якості. Не дивно, адже в Радянському Союзі, коли «Столична» і «Три сокири» порядком набридли, стали пити вермути, які готували з вин вельми сумнівної якості. Адже треба ж було кудись їх подіти! А інші шанувальники алкоголю вважають, ніби вермут - це той самий «гламурний» напій, який прийнято потягувати з модного конусообразного келиха, обвішаного Барменские декораціями у величезній кількості. Сьогодні я поставила перед собою завдання розвіяти всі міфи і пояснити читачам, як пити правильно вермут. У Європі виготовлення вермуту приділяють велику увагу, а все трави, що входять до його складу, ретельно відбирають. Сьогоднішній італійський вермут - це зовсім не те, чим «труїлися» люди в СРСР. Італійці зайняли лідируючі місця по виготовленню цього спиртного напою, пустивши в народ чутка про те, що вермут - це напій, створений самим Гіппократом. Дійсно, існує досить правдива легенда про те, що Гіппократ одного разу «думу думав» на лоні природи: зліва наливається виноград, праворуч колосяться різні ароматні цілющі трави. Благодать! Тоді мислитель вирішив зловити двох зайців відразу: і випити, і підлікуватися. Тільки мабуть, у Гіппократа під вікном колосилася в основному одна полин! З тих пір і пішла чутка про те, що вермут - цілющий «зілля» від Гіппократа. Але про те, як використовувати вермут в лікарських цілях, розповім трохи пізніше.
Мета даної статті розповісти шановному читачеві про те, як пити правильно вермут Отже, якщо Ви шукаєте спиртний напій, який можна подати гостям до вечері, то вермут не підходить. Вермут - це такий продукт, яким можна зіпсувати смак їжі, тому його п'ють як аперитив для поліпшення травлення або ж після самої трапези. В якості компенсації за те, що вермут «був відлучений» від обіднього столу, його нарекли «all day drink», тобто напій, який можна пити весь день, від світанку до заходу сонця. Любителі випити радіють! Однак тим, хто дотримується «золотого» правила «випив з ранку - весь день вільний», варто все-таки підшукати інший алкоголь. У великих кількостях вермут пити не рекомендую, особливо новачкам. Логічно, що якщо пити чистий вермут цілу добу, то він швидко набридне, тому люди і придумали більше п'яти сотень різних алкогольних коктейлів на основі вермутів. Причому багато хто з них вкрай прості і готуються навіть без застосування шейкера. Саме тому більшість вечірок починаються з вермутів і їм же закінчуються. Скажу більше: вермут - це напій, з яким можна проявити свою багату фантазію, а в силу його відносної дешевизни, напоїти вермутом можна всіх гостей на святі. На питання «вермут з ​​чим пити?» Я б відповіла, що краще вживати цей напій в чистому вигляді. По крайней мере, це особисто моє перевагу. Щоб прибрати занадто різкий смак і запах, в келих можна додати лід, який пом'якшує все вермутовскіе характеристики і робить напій більш «лояльним» і стриманим. Також в келих з вермутом можна додати воду або сік, які також зроблять напій ніжніше. З яким соком п'ють вермут? Та практично з будь-яким. Я вважаю за краще додати в напій трохи лимонного соку, який до солодких нотах прив'язує приємну кислинку, або часточку апельсина. До речі, про келихах! Забудьте про вже порядком обридлому трикутному келиху, адже вермути в чистому вигляді прийнято пити з так званого тумблера - невисокого склянки під віскі з товстим дном. Все це досить загальна інформація, а якщо Вас цікавить конкретні дані, наприклад, «сухий вермут з ​​чим пити?», То читайте статтю далі! Сухий вермут краще пити в чистому вигляді з льодом. Як пити вермут Б'янко (тобто білий солодкий вермут)? Відповідь - з льодом, тоніком, водою або соком. Знову ж на питання, з яким соком п'ють вермут Б'янко, відповісти складно. Експеримент! Найголовнішим правилом на тему, як пити вермут Б'янко або Екстра Драй (сухий), є холодна подача (температура напою повинна бути близько 8-12 градусів). А ось червоні вермути рекомендують подавати до столу кімнатної температури. Увага - важлива порада при дегустації червоного вермуту! Відкрийте пляшку заздалегідь, щоб напій встиг «подихати», тоді його смак розкриється повністю. З чим пити вермут червоний, точно знають фахівці, які радять подавати до нього холодні м'ясні закуски і салати, а також додавати в нього лід або більш міцні спиртні напої такі, як джин. Так як вермут - напій дуже поширений в усьому світі, то і закуска залежить від національних особливостей і клімату тієї чи іншої країни. У Росії на питання, з чим пити вермут червоний, Ви почуєте - з бутербродами, пиріжками або куркою. Чи не погано! Європейці частіше закушують це кріплене вино горішками, крекерами, фруктами, твердим сиром. Міцний біттер зазвичай п'ють перед прийняттям їжі як дижестив. Тлумачать, ніби він покращує травлення. Що ж, цілком може бути! Напевно, я нікого не здивую, якщо скажу, що вермут необхідно пити дрібними ковточками. «Так п'ють будь-який напій, і я знаю правила етики», - скажете Ви. Однак ця рада продиктований не тільки естетичними нормами, а й фізіологічними особливостями організму. Так, кріплені вина, якими і є вермути, - це досить важкі продукти, і на кожну людину вони впливають по-різному. Крім того, велика кількість випитого ввечері вермуту загрожує моторошної головним болем і мігренню на ранок. Повірте мені на слово: тут не допомагають ні таблетки актівованого вугілля , Ні цілюща чарочка з ранку. Тому закликаю Вас пам'ятати про свою індивідуальної нормі спиртного! повертаючісь до цілющім властівостям вермуту, оспіваним ще Гіппократом, додам, що цей спиртний напій часто використовується як антисептик, він покращує апетит і сприяє травленню. У поєднанні з іншими ліками вермут іноді використовують для лікування деяких хвороб, пов'язаних з органами травлення. А ось в Молдові навіть склали рецепт, як пити правильно вермут при застуді і грипі: вермут нагрівають до 80 градусів, поступово додаючи в нього мед. Коли ця суміш остигає, її можна приймати як ліки по три столові ложки в день. Я також вичитала, що таку суміш деякі п'ють, щоб позбутися від ранкового похмілля. Загалом, Гіппократ створив універсальний напій! Він і лікує, і настрій піднімає! А у мене все. Приємною Вам дегустації! Будьте обережнішими і не забувайте, що, як правило, «на дні чарки горілка міцнішою»!


Як пити?
З чим пити вермут?
З чим п'ють вермут «Сальваторе»?
З чим пити червоний вермут?
З чим можна пити білий вермут?
З чим змішують вермут «Б'янко»?
Що таке вермут?
На питання «вермут з ​​чим пити?
З яким соком п'ють вермут?
Все це досить загальна інформація, а якщо Вас цікавить конкретні дані, наприклад, «сухий вермут з ​​чим пити?