Полезные материалы

День народження дитини. як провести

  1. Як самостійно провести і організувати день народження дитини
  2. В обговорення свята має входити:
  3. ❀ Кілька рекомендацій щодо проведення ігор на дні народженні
  4. Схожі статті:

Рекомендації до проведення домашніх свят.

Як самостійно провести і організувати день народження дитини

Свята будинку - це сімейні традиції, які об'єднують сім'ю, допомагають у вихованні дітей, сприяють їх розвитку. Ці свята допомагають дітям і батькам насолоджуватися спілкуванням з рідними і близькими, дають можливість дитині відчути себе коханою і важливим у своїй родині, а також проявити і показати свої здібності, самореалізуватися, а батькам - зануритися в світ дитинства.

Підготовка до свята важлива для усвідомлення і відчуття свята. Чим цікавіше підготовка, тим з більшим нетерпінням дитина чекає самого свята, і тим приємніше його наступ. Крім того, саме відчуття і настрій свята приходить якраз під час підготовки.

Розпочати підготовку необхідно за 2-3 тижні до свята. Питання підготовки обговорюються в сімейному колі. Ініціатива і першість в обговоренні мають належати дитині, а якщо це підготовка до дня його народження, то він повинен розуміти, що це свято не тільки для нього, а й для тих, хто його любить, що гості - це люди, які не тільки приносять подарунки і роблять, що їх попросять, але це, перш за все, кращі друзі і близькі люди, що розділяють з ним радість цього дня.

Розумінню цього потрібно обов'язково приділити деякий час, інакше свято буде зіпсований або дитина буде вести себе егоїстично, а гостям буде незатишно. Такий підхід навчить дитини ставитися до людей з любов'ю і повагою, навчить його бути комунікабельним і товариським, особливо якщо дорослі самі щиро покажуть, що вони раді гостям.

Поговоріть з дитиною про подарунки, допоможіть йому навчитися радіти будь-якому подарунку і бачити в ньому увагу і любов до себе. Розпитавши дитини про те, що він хотів би, щоб йому подарували, можна обдзвонити близьких друзів і родичів, поділитися з ними бажаннями дитини.

Можна скористатися традиційним «листом Дідові Морозу» або іншому персонажу. А коли дитині подарують бажане, добре би наголосити на цьому словами: «Ось бачиш, як тебе люблять і розуміють, навіть вгадали, що ти хотів ...».

В обговорення свята має входити:

❀ Бюджет. Скільки коштів можна витратити на свято (обговорюється батьками, дитина залучається). Якщо дитина хоче багато дорогих подарунків, а вам це не по кишені, постарайтеся заздалегідь попередити його, що це неможливо (вдавайтеся до допомоги будь-яких прийнятних у вашій родині аргументів). Вивчайте його отримувати задоволення не від грошей, а від творчості. Активно залучайте дитину в процес підготовки свята.

❀ Час і дата проведення, тривалість свята. Важливо заздалегідь в обговоренні з дитиною обмежити час, так дуже довгий вечір стомлює дітей і батьків, провокує сварки і капризи.

❀ Список запрошених. Дитина, і це природно, хоче запросити дуже багато гостей. Дайте йому висловитися, потім скоректуйте список, посилаючись на маленьку квартиру, різні інтереси і вік дітей, необхідність запрошення родичів, хресних ит. д.

❀ Оформлення запрошень. В якій формі зробити запрошення: зателефонувати і ввічливо запросити, зробити незвичайні запрошення у вигляді листівок або чогось ще - залежить від теми вечора. Запрошення можуть бути у вигляді куплених або саморобних листівок різних форм і розмірів: повітряні кульки, квіти, звірі, «чарівні» скриньки або скриньки і т. Д.

Д

❀ Тематика дня народження. Вона може бути найрізноманітнішою: цирк, бал квітів, країна казок або мультфільмів, кінофестиваль, джунглі, зліт моделей або мандрівників і т. Д. Тут же вирішується питання атрибутів до свята. Наприклад, ви вибрали «цирк». Отже, вам будуть потрібні клоунські носи, шапочки, смішні вуха; «Бал квітів» - красиві капелюшки або шпильки-квіти; «Мультики» або «казки» - елементи карнавалу та ін.

❀ Оформлення квартири. Квартира або кімната повинні виглядати святково. Для цього використовуйте повітряні кулі, фотографії, квіти, гірлянди, листівки, новорічну мішуру, саморобні плакати зі смішними написами-посібниками для свята, типу «Вхід без подарунків заборонений», «Веселіться від душі, малюки і взрослиші» і т. Д. Зробіть газету про іменинника або учасників свята з фотографіями і смішними підписами. Як показує практичний досвід, чим простіше будуть різні атрибути і конкурси свята, тим буде веселіше. Піти в магазин і купити атрибути до свята можна, але краще зробити їх самостійно разом з дитиною.

♦ Примітка. Нехай дитина заздалегідь прибере ті свої іграшки, якими дуже дорожить, на час свята, щоб йому не довелося забирати ці іграшки у гостей.

❀ Святкове частування. Меню для вечора складайте з урахуванням кулінарних пристрастей іменинника і його гостей. Оформлення страв потрібно робити згідно з обраною темою. Всі частування бажано розбити на дві частини - основне блюдо і солодкий стіл. Основна страва має бути простим, так як більшість дітей їдять не всі продукти, але ситним. Солодкий стіл повинен бути різноманітним, оскільки для дітей - це дуже важлива частина свята, найголовніша і очікувана. Між основним столом і солодким повинно пройти досить часу, не менше 1 години, а то й більше, і стати заключним акордом.

❀ Конкурси на день народження. Програма для розваги гостей до початку свята і на самому святі. Підготуйте маленькі сувеніри, краще саморобні, щоб гості пішли з цікавими подарунками. Можна купити недорогі канцтовари, повітряні кулі, а потім використовувати в іграх, можна зробити саморобні призи у вигляді фігурок з тіста, пластиліну або картону і використовувати в кінці вечора при розігруванні спектаклю, зробити солодкі намисто з цукерок або сухих сніданків, приготувати автографи - долоньки іменинника або господарів свята зі смішними побажаннями, як подарунок на пам'ять про незабутній вечір, і т. д.

❀ Концерт для гостей або за участю гостей. Запропонуйте дитині приготувати сюрприз для гостей, це може бути фокус, пісня, танець або віршик, може бути розіграш. Якщо дитина займається в музичній або художній школі, театральному або танцювальному гуртку, нехай він виступить зі своїм номером, намалює або покаже вже готовий малюнок гостям, щоб вони могли оцінити таланти іменинника.

Якщо дитина займається в музичній або художній школі, театральному або танцювальному гуртку, нехай він виступить зі своїм номером, намалює або покаже вже готовий малюнок гостям, щоб вони могли оцінити таланти іменинника

Отже, спільними зусиллями ви повинні:

♦ відповідно прикрасити квартиру;

♦ створити настрій на свято за допомогою музики, святкового одягу;

♦ під час приходу гостей, ви, при необхідності, знайомите їх один з одним, спільно розглядаєте подарунки. Відзначаєте наряди і подарунки гостей, дякуйте їх;

♦ проводите гри - спочатку ознайомчі, потім командні.

❀ Кілька рекомендацій щодо проведення ігор на дні народженні

при підборі ігор потрібно враховувати вік дітей, уникати змагань, намагатися підібрати об'єднують гри, якщо це все-таки змагання то воно повинно бути веселим, а не образливим, і тут же повинна бути можливість виправити поразку. Ігри повинні веселити, розважати, займати і розвивати. Добре чергувати рухливі ігри зі спокійними.

Ознайомчі ігри - це ігри в хороводі: «Коровай», «Нехай біжать незграбно», «Лаваті», «Зроби так ...» або «Дзеркало».

Гра у фанти дозволяє імениннику, якщо це день народження, відчути себе королем вечора, якщо це новорічне свято - дає можливість всім учасникам проявити себе. У першому випадку фанти призначає іменинник, у другому (щоб уникнути сварок серед дітей за першість) хтось із дорослих. Можна використовувати лічилки або жереб.

Загальні ігри - це ігри, в яких беруть участь всі запрошені: і дорослі, і діти.

"Питання відповідь". У цій грі заздалегідь приготовані питання і відповіді по черзі витягуються з пакетика.

«А у мене в штанцях». Гру можна використовувати як спосіб ворожіння на те, що чекає гравця в майбутньому році. Для цього вирізають заголовки різних статей з газет і журналів і витягуються з штанців або пакетика, шапки.

«Криголам» - ведучий ставить запитання, а дитина повинна дуже швидко відповісти: «Я!» Або промовчати. Наприклад: «Хто любить морозиво? Хто допомагає мамі? Хто не миє руки? »І т. Д. Сенс в тому, щоб збити з пантелику дитину і змусити його відповісти« Так! »На негативний питання.

Пограйте в «Зайвий стілець», «Дракончик» - діти шикуються один за одним і під швидку музику «голова дракона» намагається наздогнати свій «хвіст». Потім «голова» і «хвіст» змінюються на інших дітей.

Командні ігри - дорослі повинні розбити дітей на команди, однакові за силою. До цих ігор належать: «Сніговик» - хто швидше за допомогою туалетного паперу обмотає свого сніговика; «Мавпочка» - хто швидше за допомогою ніг збере розкидані по підлозі предмети; «Півні» - два суперника, стрибаючи на одній нозі, виштовхують один одного з кола; «На швидкість взути свою команду», «Одягтися під музику», смішні естафети, що включають в себе різні завдання: випити молоко з пляшечки, з'їсти яблуко без рук; пробігти з кульками між ніг; станцювати на газеті і т. д.

В кінці свята потрібно перейти до спокійних самостійним іграм, можна розвиває (кросворди, ребуси, вікторини). Або спільно подивитися мультфільм, прогулятися на вулиці і т. Д.

Якщо ви ніколи не влаштовували домашніх свят, обов'язково спробуйте. Це дуже весело!

Поставтеся до підготовки з належною увагою і терпінням, і ви отримаєте таку віддачу, що вам захочеться влаштувати свято ще не раз.

Бажаємо вам удачі!

Ми пропонуємо вам:

Сценарій дня народження дитини від 9 до 11 років

Схожі статті:

Ігри та конкурси для розваги дітей на день народження

Сценарій дня народження для дитини від 9 до 11 років

Сценарій дня народження на природі для дитини 8 років

Що подарувати дитині на День народження 3 роки

Що подарувати на День народження дитині 4 років

Наприклад: «Хто любить морозиво?
Хто допомагає мамі?
Хто не миє руки?