Полезные материалы

Чому випадає волосся у лактаційному періоді і як з цим боротися. Правила догляду за локонами

  1. Відео - маска для швидкого росту і густоти волосся
  2. лікування
  3. Вітаміни для волосся
  4. Як потрібно харчуватися

Протягом всіх дев'яти місяців вагітності змінився гормональний фон жінки сприяє поліпшенню стану волосся, а також нігтів і шкіри. Майбутня матуся швидко звикає до подібного стану речей, але, після пологів відбувається падіння рівня естрогену (що відповідає, перш за все, за здорові і гарне волосся). Через це стан локонів погіршується і дуже часто вони починають сильно випадати. Як боротися з цим лихом і повернути волоссю силу і міцність - читайте в цій статті.

Як боротися з цим лихом і повернути волоссю силу і міцність - читайте в цій статті

Те, що в процесі грудного вигодовування волосся набагато швидше і сильніше випадають - це цілком зрозуміле і закономірне явище. Однак в цьому може бути вина не тільки зміненого балансу гормонів в організмі. У післяпологовому періоді спровокувати випадання волосся можуть:

  • стан хронічної втоми (тут і ночі без сну і постійні капризи грудничка і так далі);
  • часті стресові ситуації (нерідко з появою в сім'ї дитини починаються конфлікти між подружжям);
  • неправильне харчування, яке призводить до нестачі в організмі кальцію і інших корисних речовин. Найчастіше це відбувається в тих випадках, коли жінці доводиться обмежувати споживання тих чи інших продуктів через алергію у немовляти;
  • наркоз після кесаревого розтину - володіє негативним впливом на здоров'я шевелюри, провокує випадання волосся;
  • поганий догляд за волоссям - найчастіше у новоспеченої матусі просто не залишається часу на те, щоб банально вимити голову, не кажучи вже про якісь додаткові маніпуляціях.

Відео - маска для швидкого росту і густоти волосся

Як доглядати за локонами в лактаційному періоді

В процесі грудного вигодовування необхідно максимально дбайливе і щадне ставлення до волосся. Важливо дотримуватися заходів безпеки - не рекомендується в цей час робити фарбування, завивати локони. Мало того, що подібні процедури навряд чи принесуть користь для волосся, що знаходяться в стані стресу, так вони можуть просто не взятися внаслідок впливу гормонів. За підсумком ви отримаєте зіпсовані волосся незрозумілого відтінку і лише даремно викинете гроші на вітер.

Крім цього, краще відмовитися від термічних і фізичних впливів на локони. Замініть металевий гребінець дерев'яної гребінцем і намагайтеся сушити волосся без застосування фена. Варто також відмовитися від плойок, випрямляча, лаку для волосся і інших засобів для укладки, які здатні привести до ще більшої втрати волосків.

Варто також відмовитися від плойок, випрямляча, лаку для волосся і інших засобів для укладки, які здатні привести до ще більшої втрати волосків

Замість цього зверніть свою увагу на натуральні засоби по догляду. Вони не коштують великих грошей, але в той же час ефект від них часто рівносильний відвідування салону краси. Просто необхідно правильно користуватися природного косметикою. Найголовніше, що натуральні засоби не провокують алергічних реакцій і є безпечними для немовляти.

Рекомендується в лактаційному періоді використовувати такі натуральні «ліки» для локонів: мед, сметану, кисле молоко, яйця, відвари з цілющих трав. Саме від випадання добре допоможе настоянка червоного перцю.

Зверніть увагу, продукти з супермаркетів просто «напхані» всякою хімією, яка навряд чи принесе користь вашій шевелюрі. Тому віддайте свою перевагу продукції, придбаної на ринку або виробленої самостійно.

Побережіть волосся від ультрафіолетового випромінювання. Якщо ви збираєтеся довгий час перебувати під прямими сонячними променями - надіньте елегантний капелюшок або стильну бандану. Також захистити локони можна за допомогою косметичних продуктів з UV-фільтром.

лікування

У тому випадку, коли на гребінці продовжує залишатися багато що випали волосків більше ніж півроку після пологів, варто звернутися за допомогою до фахівця. Процесом лікування хвороб волосся займається лікар-трихолог. Останній, виходячи з результатів огляду і розпитувань, призначить необхідні дослідження - як для локонів, так і для всього організму в цілому. Від отриманих даних і буде залежати подальша терапія. Якщо у пацієнтки не виявлять серйозних патологій, їй можуть прописати курси вітамінів, сеанси спеціального масажу, а також мезотерапії.

Вітаміни для волосся

При сильній втрати волосся необхідний вітамін А, адже його нестача провокує підвищену ламкість і випадання. Як правило, його використовують спільно з вітаміном Е, що сприяє кращому засвоєнню вітаміну А і прискорює потрапляння кисню до волосяних фолікулів.

Вітаміни групи В покращують кровообіг, призводять до нормалізації вироблення шкірного сала і поліпшенню обміну речовин. Не останнє місце в харчуванні волосяних цибулин займає вітамін F. Також важливо вживати достатню кількість мікроелементів, серед яких особливо виділяється кальцій.

Також важливо вживати достатню кількість мікроелементів, серед яких особливо виділяється кальцій

Аж ніяк не завжди виходить споживати достатню кількість вітамінів з їжею, тому найкраще додатково використовувати спеціальні комплекси. Перед призначенням обов'язково порадьтеся з лікарем - він допоможе підібрати найбільш прийнятний для вас склад вітамінів і правильне дозування.

Як потрібно харчуватися

Правильне збалансоване харчування вкрай важливо. Намагайтеся споживати якомога більше свіжих фруктів і овочів, горіхів, овочевих супів, а також страв з нежирного м'яса і риби. А ось від чого краще відмовитися так це від жирної, гострої, солоної їжі, екзотичних продуктів. Особливу обережність слід дотримуватися з морськими делікатесами: креветками, крабами і устрицями. Не забувайте, що всі, що з'їдається вами, потрапляє в організм малюка. Багато продуктів здатні провокувати алергічні реакції у маленького чоловічка.

При сильній втрати волосся в процесі грудного вигодовування важливо їсти більше натуральних продуктів і по максимуму обмежити вживання хімікатів - Е-шек, ароматизаторів, консервантів та іншої гидоти.

За допомогою якісного харчування, повноцінного догляду і дбайливого ставлення до локонам в лактаційному періоді можна зберегти їхнє здоров'я і запобігти / усунути випадання. Якщо приділяти їм більше уваги і використовувати спеціальні косметичні засоби - цілком можна припинити втрату волосків і привести їх в ідеальний стан аж до того моменту, коли малюк вже перестане смоктати мамине молоко.

Оцініть статтю: Поділіться з друзями!