Полезные материалы

Шкода відбілювання зубів

Іноді читаєш про якомусь застарілому «рецепті краси» і жахаєшся, думаєш: як люди могли всерйоз робити з собою таке (носити тугий корсет, деформуючий внутрішні органи, пудритися білилами, що містять свинець, і т.д.) заради якоїсь ефемерної модною краси? Але, можливо, в майбутньому люди будуть думати те ж саме про деяких наших способах стати привабливішими - наприклад, про відбілюванні зубів.

Говорячи про відбілюванні зубів , Все концентруються на тому, де і як його краще робити, як довго збережеться ефект, на скільки тонів можна освітлити зуби, - але при цьому практично ніхто не задається закономірним питанням: а наскільки шкідлива ця процедура? Вірити заколисуючим запевненнями «знавців» легко, але як справи йдуть в реальності?
Види відбілювання зубів
Відбілювання - неразова процедура!
Говорячи про   відбілюванні зубів   , Все концентруються на тому, де і як його краще робити, як довго збережеться ефект, на скільки тонів можна освітлити зуби, - але при цьому практично ніхто не задається закономірним питанням: а наскільки шкідлива ця процедура Відбілити зуби один-єдиний раз, а потім назавжди забути про проблеми, - так ні у кого не вийде. Ефект від відбілювання в більшості випадків тримається не довше 1-2 років (при правильному догляді), а після цього потребує оновлення, інакше зуби знову потемніють. Білосніжні зуби - це взагалі неприродне явище, зубам властиво темніти через зубного нальоту, вживання фарбувальних продуктів (кава, чай, червоне вино, деякі фрукти), куріння і так далі. Тому через рік-два ви знову опинитеся в кріслі лікаря-стоматолога , Причому помітите, що вибілені зуби і темніють швидше. Здавалося б, це всього лише питання витрачених грошей і часу, але такі багаторазові відбілювання далеко не кращим чином позначаються на здоров'ї зубів. Ця обставина - однозначно привід подумати двічі перед першим відбілюванням зубів.
«Мінуси» домашнього й професійного відбілювання
Найбільш поширеним і ефективним методом відбілювання на даний момент є хімічне відбілювання - домашнє і професійне кабінетне (яке виконує в стоматологічному центрі). У першому випадку людина користується зручним «набором юного хіміка» з капи і спеціального гелю, який повинен впливати на зуби протягом певного часу (зазвичай рахунок іде на години). У другому випадку на зуби в стоматологічному кабінеті наноситься відбілюючий гель, який активізується різними способами (УФ-випромінювання, лазер, хімічні елементи), - так відбілювання відбувається значно швидше, протягом до однієї години. У чому реальні «мінуси» такого хімічного відбілювання?
Відбілювання зубів в домашніх умовах - досить копіткий процес, який забирає багато часу; але небезпека, звичайно, в іншому: далеко не всі в повній мірі дотримуються умови процесу відбілювання, іноді перетримують гель. Все відбувається дистанційно зі стоматологом, тому якщо щось йде не так (а таке трапляється: наприклад, часті проблеми з яснами, запалення, подразнення), допомога надається не відразу. Професійне кабінетне (яке виконує в стоматологічному центрі) відбілювання зубів - це «ударний» процес: щоб так швидко відбілити зуби, гель повинен бути дійсно сильнодіючим, як і те, що його каталізує.
Народні способи відбілювання
«Дике» відбілювання зубів - найнебезпечніше, так як в народі циркулює не один десяток рецептів відбілювання, абсолютно шкідливих для зубів і ясен. Заради прикладу можна згадати відбілювання харчовою содою або подрібненим активованим вугіллям. Так як обидва цих речовини володіють яскраво вираженим абразивним дією, тобто, простіше кажучи, дряпають і знімають шар за шаром практично всі, що ними обробляють, зуби страждають від такого відбілювання просто неймовірно. Сюди ж відноситься і відбілювання за допомогою лимонного соку, оцту, різних сумішей. Агресивна дія абразивних елементів, так само, як і вплив концентрованих кислот (навіть натуральних), дає один ефект - пошкодження зубів і ясен.
наслідки відбілювання
Цілком доведеним наслідком будь-якого відбілювання є витончення зубної емалі, що природно при впливі хімічних відбілюючих гелів на її поверхню. При постійному проведенні процедури відбілювання цей ефект накопичується і в результаті може привести до руйнування зубної емалі, збільшення ймовірності захворювання карієсом. Крім того, після відбілювання спостерігається підвищення чутливості зубів до гарячого / холодного і солодкого / кислого. Якщо відбілювання було проведено неправильно або з використанням невідповідних препаратів, емаль може стати пористої, пухкої, надто вразливою до всіх видів впливів і розвитку захворювань зубів і ясен.

PS І наостанок хочу подякувати лікаря-стоматолога, яка, коли я висловила бажання відбілити зуби, ретельно мене оглянула, а потім запитала просто: «А навіщо? У вас нормальний натуральний відтінок зубів - і поки немає ні зубного каменю, ні нальоту, вони виглядають природно. Навіщо вам травмувати зуби? ».
Дійсно, навіщо?


Гарна усмішка. Як цього добитися?

Вірити заколисуючим запевненнями «знавців» легко, але як справи йдуть в реальності?
У чому реальні «мінуси» такого хімічного відбілювання?
PS І наостанок хочу подякувати лікаря-стоматолога, яка, коли я висловила бажання відбілити зуби, ретельно мене оглянула, а потім запитала просто: «А навіщо?
Навіщо вам травмувати зуби?
Дійсно, навіщо?
Як цього добитися?