Полезные материалы

Як отримати tax free - відповіді на часті питання

  1. Що являє собою система Такс-Фрі і хто може нею скористатися?
  2. Які правила покупок в магазинах Tax Free?
  3. Як отримати підтвердження про експорт на митниці?
  4. Де і як отримати tax free?

Туристи, які вирушають подорожувати по Європі, часто бачать в вітринах європейських магазинів синьо-білі стікери з написом Tax Free або наклейки з логотипом Global Blue. Якщо зробити дослівний переклад, то це буде виглядати як «без зборів».

Виходить, що, здійснюючи покупки за кордоном, можна економити? Tax Free або такс-фрі - система, за якою можна отримати повернення податку на додану вартість (ПДВ). Сума ПДВ повертається з покупок, зроблених іноземними громадянами, коли вони на зворотному шляху перетинають кордони тієї країни, в якій робили шопінг.

Купівля практично всіх товарів: одягу, косметики, алкоголю, продуктів харчування, взуття, побутової техніки, будматеріалів, ювелірних прикрас і т.д. в магазинах tax free дає можливість туристам заощадити до 20% суми покупки.

Щоб скористатися цією системою, необхідно знати, як оформити tax free. Про особливості та нюанси системи буде пролито світло в даній статті.

Що являє собою система Такс-Фрі і хто може нею скористатися?

Система Tax Free дозволяє іноземним гостям країн Євросоюзу повертати частину вартості товару, вилученої при покупці у вигляді податку на додану вартість. Отримання tax free відбувається при виїзді з країни, де товари купувалися.

Кожна окремо взята країна самостійно визначає умови, обсяги і терміни відшкодування і за які товари воно передбачається. Щоб повернути tax free, необхідно звернути увагу на суму купленого товару. У різних європейських країнах її розмір встановлюється окремо.

Потрібно витратити наступну суму, щоб отримати повернення податку:

  • Німеччина - 25 євро;
  • Франція - 175,01 євро;
  • Данія - 300 крон;
  • Польща - 200 злотих;
  • Нідерланди - 50 євро;
  • Австрія - 75,01 євро;
  • Іспанія - 90,16 євро;
  • Литва - 55 євро;
  • Латвія - 44 євро;
  • Бельгія - 125,01 євро;
  • Швейцарія - 300 франків;
  • Чехія - 2001 крон;
  • Фінляндія - 40 євро;
  • Угорщина - 54001 форинтів;
  • Кіпр - 50 євро;
  • Естонія - 38,01 євро;
  • Хорватія - 740 кун;
  • Італія - ​​154,94 євро;
  • Великобританія - 30 фунтів;
  • Греція - 120 євро;
  • Португалія - ​​61,35 євро;
  • Ірландія - 30 євро;
  • Ісландія - 6000 крон;
  • Норвегія - 290 крон;
  • Словаччина - 175 євро;
  • Словенія - 50,01 євро;
  • Швеція - 200 крон.

Ця сума зважаючи на специфіку магазину може бути встановлена ​​єдина для всіх покупок в магазині або для певного відділу, наприклад, для відділу побутової техніки. Трапляється і так, що магазини намагаються всіляко уникнути Такс-Фрі і натомість можуть запропонувати покупцеві додаткову знижку. У деяких випадках доцільно скористатися знижкою відразу, ніж оформляти повернення ПДВ.

Недосвідченими мандрівниками часто відбувається одна і та ж помилка. Чеки tax free не сумуються в різних магазинах і в різні дні поїздки. Щоб оформити повернення ПДВ, треба зробити покупки на мінімальну суму в одному магазині протягом одного дня.

Які правила покупок в магазинах Tax Free?

У туристів, вперше намагаються отримати tax free, виникає багато питань в процесі шопінгу. На практиці процедура повернення ПДВ є досить простий. Здійснюючи покупки в магазинах Tax Free, іноземець отримує спеціальний чек, на якому при виїзді на митниці необхідно буде проставити спеціальний штамп.

Після безпосередньої покупки можна переходити до процесу оформлення документів на повернення. Зазвичай це відбувається або в касі, або в спеціальному пункті, розташованому біля стійки з інформацією. Важливо, щоб в цей момент у покупця був при собі закордонний паспорт.

Дуже важливо простежити за правильністю заповнення продавцем ваших даних, а саме, прізвища та імені, номера паспорта, місця проживання та адреси електронної пошти, які можна вписати і самостійно. Також повинен бути вказаний весь перелік куплених товарів. Якщо передбаченого для цього місця недостатньо, можна прикласти касовий чек або накладну. Також необхідно зафіксувати суму покупки, сплаченого податку та суму до видачі.

З боку магазину повинні проставлятися такі реквізити:

  • дата купівлі;
  • номер;
  • підпис касира;
  • друк авторизованої точки продажу.

Ярлики на покупках і магазинні бирки повинні знаходитися на своєму місці і не втратити товарний вигляд до пред'явлення їх на митниці, коли буде проводитися оформлення Tax Free. Багато хто намагається відразу ж куплену річ одягнути і зрізають ярлики, а цього робити якраз і не можна.

Як отримати підтвердження про експорт на митниці?

На митниці при оформленні повернення необхідно підготувати свій паспорт, магазинний чек Tax Free і безпосередньо товар, а іноді можуть зажадати і товарний чек. Коли турист перетинає кілька митних пунктів в країнах Євросоюзу, оформляти tax free необхідно в пункті пропуску останньої країни.

Під час проходження паспортного контролю в міжнародному аеропорту необхідно проштампувати чеки. У деяких випадках цю операцію проводять в місці перебування, наприклад, в турцентрів або безпосередньо у відділенні банку. Мандрівникам, які віддають перевагу поїздки на автомобілі, краще не вставати в чергу пропуску через зелений коридор.

Найчастіше на автомобільних пропускних пунктах вам відмовлять проштампувати чеки. Є, звичайно, винятки в країнах, які роблять заходи щодо оптимізації роботи з документами. Так, наприклад, в Польщі вже встановлені спеціальні термінали, де можна оперативно оформити всі документи за допомогою мобільного пристрою.

У деяких країнах процес оформлення документів на митниці має свою специфіку. Так, наприклад, в Швеції або Нідерландах існує тимчасове обмеження, відповідно до якого штамп можуть проставити тільки в 30-денний термін з моменту покупки. У Швеції та Німеччини існує обмеження, відповідно до якого штамп проставляється тільки за умови, що товар запечатаний і їм не користувалися. Тому, вирушаючи в ту чи іншу країну, цим пунктом слід поцікавитися заздалегідь.

Де і як отримати tax free?

Найбільш популярними програмами повернення ПДВ вважаються Global Blue і Premier Tax Free. Є й деякі локальні компанії, наприклад, Innova Tax Free (Іспанія), Detaxe і Euro Free Shopping (Франція), New Tax Free (Італія). Існують також компанії, які проводять повернення податку, сплаченого за прокат машини або при розрахунку в готелях і ресторанах.

Як повернути tax free? Отримати гроші можна:

  • готівкою в пунктах видачі Tax Free Cash Refund в міжнародних аеропортах, де гроші повертаються безпосередньо в транзитній зоні за межею контролю;
  • скориставшись спеціальним ящиком Такс-Фрі в транзитній зоні або в зоні очікування, куди необхідно кинути запечатаний конверт з документами Tax Free і відміткою митниці, після чого гроші надійдуть на банківську карту MasterCard, Visa, Amex, Diners, JCB і CUP, номер якої вкаже турист ;
  • в банках-партнерах, які працюють в системі повернення податків, по прибуттю додому;
  • в закордонному банку-партнері під час наступного візиту в цю країну;
  • в самих магазинах під час наступного візиту, при цьому навіть не обов'язково оформляти Tax Free чек, а досить звичайного магазинного чека з відміткою митниці. Така система повернення практикується, наприклад, в Нідерландах, за умови, що сума покупки становить не менше 50 євро і повернення відбувається не пізніше 30 днів з моменту покупки.

Звертаємо увагу, що в ряді країн пункти повернення tax free розташовуються в загальних залах, де можна отримати гроші ще до проходження паспортного контролю. Після того, як турист пройде його, у нього не буде можливості повернутися в загальний зал, а значить - і отримати свої гроші.

Таким чином, дізнавшись заздалегідь всі нюанси і особливості роботи магазинів Tax Free і процедури оформлення повернення ПДВ в конкретній країні, можна заощадити свої кошти і отримати назад до 20% вартості покупок.

Розрахувати повернення податку з усіма комісіями можна за допомогою спеціальних калькуляторів, шукайте в інтернеті калькулятор GlobalBlue. Хороший і простий варіант - http://www.globalblue.ru/customer-services/tax-free-shopping/refund-calculator/

І останнє. З'являється все більше магазинів, де повернути tax free можна відразу ж. Це відмінно, але окрилені знижкою туристи потім забувають, що чеки tax free все ж потрібно проштампувати на митниці, запечатати в конверти і кинути в спеціальні ящики. Якщо не зробити цього, магазини вимагатимуть повернути отримані гроші, адже вони не отримали підтвердження того, що куплений товар покинув територію країни. Будьте уважні!

Що являє собою система Такс-Фрі і хто може нею скористатися?
Які правила покупок в магазинах Tax Free?
Як отримати підтвердження про експорт на митниці?
Де і як отримати tax free?
Виходить, що, здійснюючи покупки за кордоном, можна економити?
Що являє собою система Такс-Фрі і хто може нею скористатися?
Які правила покупок в магазинах Tax Free?
Як отримати підтвердження про експорт на митниці?
Де і як отримати tax free?
Як повернути tax free?