Полезные материалы

Внутрішня і зовнішня підтяжка стегон: методи розрізу і шрами

  1. Кращий кандидат для зовнішньої підтяжки стегон
  2. Кращий кандидат для внутрішньої підтяжки стегон
  3. Варіанти розрізу при зовнішньої підтяжки стегон
  4. Варіанти розрізу при внутрішньої підтяжки стегон
  5. Наскільки будуть помітні шрами після підтяжки стегон?

Операція з підтяжки стегон (феморопластіка) менше обговорюється, ніж, наприклад, ліпосакція або підтяжка живота, але при цьому вважається не менш затребуваною. Основні пацієнти цієї операції - жінки, які страждають від надлишків жиру в області стегон і сідниць. Проблеми в цій зоні у них зустрічаються набагато частіше, ніж у чоловіків. Підтяжка стегон має щось спільне з ліпосакції, оскільки позбавляє від зайвих жирових відкладень, але її більш пріоритетне завдання - видалення надлишків шкіри.

Підтяжку стегон можна розглядати, як спосіб видалення зайвої жирової і шкірної тканини, а також в якості одного з етапів при лікуванні ожиріння (після баріатричних операцій). Підтяжка стегон входить в комплекс постбаріатріческіх операцій нарівні з абдомінопластика, боділіфтінгом і підтяжкою шкіри рук і обличчя.

Є два основних види підтяжки стегон - внутрішня і зовнішня. Обидві операції відрізняються один від одного і покликані вирішувати різні проблеми.

Кращий кандидат для зовнішньої підтяжки стегон

Пріоритет внутрішньої підтяжки стегон віддається в разі, коли основна проблемна зона - це надлишок жиру і шкіри на зовнішній стороні стегон і на сідницях т. Е. Те, що називають «вушками на стегнах» або «галіфе». З цієї естетичної проблемою часто стикаються жінки, які мають грушовидний тип фігури.

Як правило, зовнішня підтяжка стегон рідко проводиться самостійно, зазвичай комбінується з внутрішньої.

Як правило, зовнішня підтяжка стегон рідко проводиться самостійно, зазвичай комбінується з внутрішньої

Підтяжка стегон із зовнішнього боку може здійснюватися після одного або декількох невдалих сеансів ліпосакції, коли видалено занадто велика кількість жирової тканини, а шкіра при цьому не встигла відновитися і почала провисати.

Кращий кандидат для внутрішньої підтяжки стегон

Внутрішня підтяжка стегон популярнішим зовнішньої, так як зазвичай проблеми криються саме з внутрішньої частини стегна. Шкіра там м'якше, жир накопичується інтенсивніше, в результаті багато жінок страждають від провисшей в'ялої шкіри на внутрішній стороні ніг і надлишку жирового прошарку.

Проблеми можуть з'явитися і при відсутності надлишків жиру, наприклад, після сильного схуднення, коли шкіра не скорочується, а починає провисати складками на ногах подібно приспущеним панчохам.

Отже, найкращим кандидатом для внутрішньої підтяжки стегон буде пацієнт з надлишками жирової і шкірної тканин в цій зоні. Подібні недоліки можуть доставляти не тільки естетичний дискомфорт, але і фізичний - при ходьбі через тертя ніг з'являється роздратування.

В цілому, можна сказати, що підтяжка стегон підходить людям мають принаймні одну з перерахованих нижче проблем:

  • Втрата тургору шкіри (зниження еластичності і пружності) в результаті вікових змін;
  • Перевищені обсяги жирових відкладень в поєднанні з нееластичною шкірою;
  • Надмірно в'яла і ослаблена шкіра через сильну втрати ваги.

Варіанти розрізу при зовнішньої підтяжки стегон

Зовнішня підтяжка стегон складна щодо моделювання. Лікарю необхідно змоделювати нове положення жирової і шкірної тканин таким чином, щоб не виникло асиметрії.

Зовнішня підтяжка починається з проведення ліпосакції. Після видалення жирової тканини, приступають до иссечению зайвої шкіри. Розріз, який називається латеральним, проходить від пахової лінії вгору навколо стегна в районі тазової кістки, так щоб згодом шрами були приховані під нижньою білизною. У разі, якщо обсяги тканини, що підлягає видаленню, досить великі, розріз проходить під сідничної складкою.

Варіанти розрізу при внутрішньої підтяжки стегон

Розріз для усунення надлишків на внутрішній частині стегна називається медіальний. Операційне поле в даному випадку знаходиться в промежині. Ділянка січуть шкіри починається від зони паху, опускається вертикально вниз, а потім піднімається, завершуючи на складці під сідницею. Таким чином клапоть січуть шкіри утворює форму трикутника, або Т-подібну форму. Остання робиться в тому випадку, коли необхідно видалити багато тканини. У разі, наприклад, коли у пацієнта є великі надлишки шкіри для видалення. В результаті Т-подібного розрізу утворюється шрам аналогічної форми. Трикутний розріз зшивається одним швом, який проходить від складки під сідницями до пахової області.

Наскільки будуть помітні шрами після підтяжки стегон?

Багато хірурги відзначають, що після підтяжки стегон можуть виникнути проблеми зі звуженням промежини і розповзання швів. Причини цього криються в тому, що ноги - рухома частина тіла. Під час ходьби відбувається постійне тертя шрамів про промежину. До того ж, на них сильніше позначається вплив гравітації і ваги верхніх частин тіла.

Сьогодні для того, щоб не допустити розповзання шрамів, освіти неестетичних рубців і звуження промежини, лікарі використовують особливі техніки зшивання шкіри. Це один з ключових питань. Зокрема, використовується техніка жорсткої фіксації тканин швами до кісткової фасції. При цьому використовуються біодеградіруемие нитки, які допомагають створенню всередині сполучної тканини, утримуючи шви від розсмоктування.

При цьому використовуються біодеградіруемие нитки, які допомагають створенню всередині сполучної тканини, утримуючи шви від розсмоктування

Крім того, таке «жорстке кріплення» допомагає позбутися від розширення вульви - частого ускладнення після підтяжки стегон, яке може спричинити за собою появу інфекції.

У підсумку можна сказати, що сучасні методи зшивання рани знижують ризик розширення швів. З боку пацієнтів необхідне дотримання режиму і носіння компресійного білизни. Зазвичай обмеження по відношенню білизни знімають через місяць після операції, але хірурги рекомендують не відкладати компресійний трикотаж далеко, а періодично все-таки носити його. Воно допомагає шкірі «дихати правильно», підсилює кровообіг, відповідає за надходження кисню до м'язів, і в цілому поліпшує стан шкіри ніг і не дає рости післяопераційним рубців.

Детальніше дізнатися про цю операцію ви можете з розділу «Підтяжка стегон» .

Наскільки будуть помітні шрами після підтяжки стегон?