Полезные материалы

Швейна машинка Зінгер | Моделі швейних машин Singer випуску 90-х років

  1. 1. Як дізнатися номер моделі швейної машинки
  2. 2. Технічні особливості цієї моделі Зінгер
  3. 3. Човник у цій моделі Зінгер горизонтального типу
  4. 4. Як відшліфувати поверхню човника своїми руками
  5. 4. Вузол ігловодітеля швейної машини Зінгер
  6. 5. Натяжитель верхньої нитки швейної машини Зінгер
  7. 6. Зубчастий ремінь швейної машини Зінгер

Напевно, у багатьох є такі моделі швейних машин фірми Зінгер, куплені на початку 90-х років. І не дивлячись на "пристойний" вік, шиють вони до сих пір бездоганно, і головне машинка працює м'яко, наче її недавно купили.
Ось саме такі моделі швейних машин фірми Singer ми і розглянемо докладно в цій статті. Причому цей відгук майстра корисно буде почитати не тільки тим, у кого є така машинка, але і всім хто збирається купити швейну машинку, оскільки в статті уделала чимало місця її технічним особливостям, можливим несправностей, профілактиці та ремонту.

1. Як дізнатися номер моделі швейної машинки

Для чого потрібен номер моделі швейної машини? Він не потрібен до тих пір, поки машинка працює нормально. У разі поломки або зносу будь-якої деталі вам обов'язково потрібно його знайти. Тільки за номером моделі і року випуску можна визначити підходить дана запасна частина до цієї машинці чи ні. Трохи нижче ми ще торкнемося цього питання, а поки знайте, що у кожної машинки фірми Зінгер є номер моделі. Знаходиться він, в залежності від років випуску в різних місцях. Для швейних машин, випущених на початку 90-х років, цей номер ви знайдете на табличці, поруч з вимикачем (див. Фото).
Де знаходиться номер будь-яких моделей швейних машин Зінгер, в тому числі і антикварних ви зможете дізнатися на офіційному сайті Singer .

2. Технічні особливості цієї моделі Зінгер

Швейні машини фірми Зінгер підрозділяються на серії. Ось така модель відноситься до базової серії середнього рівня. Вона має невелике, але цілком достатня кількість рядків і операцій. Зокрема, 5 видів строчки зиґзаґ, напівавтоматичний спосіб викидання петлі і три види Обметочніе рядки, точніше імітації Обметочніе стібка, см. Швейна машинка з оверлоком .

А ось зміщення голки щодо центру дуже рідко зустрічається у базових моделей і це, до речі, дуже корисна функція. Особливо вона незамінна при встановленні або заміні блискавки застібки.

Решта важелі і органи управління можна не коментувати, їх призначення інтуїтивно зрозуміло. Ну а для тих, хто не знає що таке напівавтоматичний спосіб викидання петлі показуємо наочно. На ручці є чотири положення, кожен з яких потрібно послідовно включати при виконанні петлі.
До речі, на цій же ручці є дуже корисна функція. Це регулювання довжини стібка зворотного ходу. Не завжди звичайно вона потрібна, але коли буде потрібно, то ви оціните це сповна.

3. Човник у цій моделі Зінгер горизонтального типу

Ще однією перевагою цієї моделі машинки є її човник. Човник горизонтального типу має ряд переваг в порівнянні з хитним типом човником . Машинка працює м'якше і тихіше, строчка утворюється рівна і красива без пропусків нитки в стежці. Однак саме човник, точніше його пластикова поверхня, і стає причиною появи дефектів строчки. Причому відбувається це з вини господині машинки. Згодом, при частому використанні грубих і товстих ниток, на ребрі поверхні човника з'являються щербини, проточенние ниткою.

Якщо подивитися на верхню межу човника через лупу, то можна побачити ось таку шорстку поверхню. Це результат використання невідповідної нитки, грубої і товстої, замість еластичною і тонкої нитки. Такі щербини призводять до появи петлею знизу рядки, перепустками і іноді обриву верхньої нитки.

Верхня нитка при ковзанні по ребру човника відчуває значне натяг, тому, чим вона буде більш еластично, тим довше збережеться поверхню човника в гладкому стані.
І якщо ви не виконували рекомендації заводу по вибору нитки, зазначені в інструкції, і за допомогою лупи виявили таку поверхню на своєму човнику, то саме час дізнатися номер моделі вашої швейної машинки. Вам доведеться купити новий човник, а для того щоб він підходив до вашої машинці, потрібно обов'язково знати номер моделі і рік випуску машинки.

4. Як відшліфувати поверхню човника своїми руками

Ситуації бувають різні і не завжди є можливість купити новий човник і замінити зношений. Буває отже, що для дуже старих моделей машинок їх просто вже не випускають. В такому випадку можна спробувати відшліфувати поверхню човника своїми руками. Правда робота ця філігранна і виконати її може тільки майстер і вкрай небажана в будь-якому випадку. Разом з зазублинами ви може змінити і форму граней, що порушить параметри роботи човникового ходу. Тому ми не даватиме детальну рекомендацію як це робити, скажімо, лише, що у цієї машинки щербини ми прибрали за допомогою надфіля, але не звичайного, а алмазного надфіля.
Після цього верхня нитка перестала петляти знизу рядки і шити вона стала чудово.

Під час "випробувань" вона змогла прострочити грубу х / б тканину о восьмій складань і тільки на припиненні швів верхня нитка все ж обірвалася.

4. Вузол ігловодітеля швейної машини Зінгер

Періодично потрібно проводити профілактичний огляд машинки, чистити її і змащувати. Для початку зніміть фронтальну кришку, якщо необхідно очистіть цей відсік від очосів і змастіть машинним маслом все що труться.

5. Натяжитель верхньої нитки швейної машини Зінгер

Натягувач у цій моделі Зінгер зроблений досить надійно і практично не зношується. Але ремонт іноді потрібно, точніше очищення його від очосів і обривків ниток. Якщо ви виявили, що верхня нитка дуже погано регулюється, і щоб в рядку було нормальне натяг, доводиться натяжітель затягувати до упору, то скоріш за все між тарілочками скупчилися обривки нитки і вичіски. Ось їх і потрібно видалити, оскільки вони заважають щільно притискатися тарілочках, а заодно і притискати нитку. Тільки не потрібно самостійно розбирати натягувач, простий розсуньте тарілочки шилом і довгою голкою видаліть ці вичіски.

6. Зубчастий ремінь швейної машини Зінгер

Від'єднайте знімний столик машинки, укладіть її набік і зніміть нижню кришку човникового ходу.

Під кришкою ви виявите ось такий довгий зубчастий ремінь , Що зв'язує головний вал з човником. Саме завдяки цьому ременя машинка Зінгер цієї моделі працює м'яко і тихо.
Все що вам потрібно зробити в цьому відсіку, це змастити тертьові металеві вузли і перевірити натяг ременя. Стисніть його пальцями, якщо ви відчули зусилля, то все в порядку, якщо ремінь склався без зусилля, зверніться до майстра. Ремінь обов'язково потрібно підтягнути, інакше він може проскочити "на зуб" і тоді машина перестане працювати взагалі. Але це відбувається у таких моделей швейних машин фірми Зінгер дуже рідко.

В цілому можна помітити, що це дуже хороша модель швейної машинки Зінгер, і якщо вона у вас є ставитеся до неї бережно. Своєчасно змащуйте, використовуйте нитки і голки згідно з інструкцією.

Чи не шийте занадто грубі і товсті тканини, і тоді вона прослужить вам не один десяток років. А головне не буде приводу звертатися до майстра, з проханням замінити пластмасову шестерню.
Дане фото відноситься до іншої моделі швейної машини фірми Зінгер, але воно послужить хорошим попередженням для всіх власник побутових швейних машин.



Швейні машинки фірми Зінгер

Марка швейної машинки Зінгер досить популярна в нашій країні, оскільки багато старих ножні і ручні машинки, випущені ще на початку 20 століття, надійно служили всі ці роки. У всіх у них на корпусі стоїть фірмовий логотип Singer.


Яку купити швейну машинку

Сучасні швейні машинки можна розділити на 2 типу: електронні та електромеханічні. Конструктивних відмінностей між цими типами швейних машин багато, але основне, зрозуміле всім - на електронних моделях домашні швейні машини виконують операцій необмежену кількість, через наявність електронного блоку управління.


Швейна машина в кредит

Не завжди є можливість знайти відразу потрібну суму і купити дорогу швейну машину для себе або в подарунок. Для таких випадків банки пропонують скористатися споживчим кредитом і купити швейну машинку або оверлок прямо в магазині.


Який купити оверлок

Звичайно в великих містах, особливо Москві, вибір оверлоков в магазинах настільки великий, що часом без консультації просто не зрозуміти, який саме оверлок купити. Який хороший? Дешево - це погано? Який фірми вибрати оверлок? На сторінках нашого сайту можна знайти багато статей, присвячених вибору швейних машин, оверлоков.


Який купити коверлок

У вас вже є швейна машина, але для обметування тканини вам потрібен ще оверлок? Якщо ви збираєтеся купити оверлок, прочитайте цю статтю. У ній ви дізнаєтеся, що крім оверлока для обметування тканин можна використовувати і іншу техніку, під назвою коверлок.


Фірми виробники швейних машин

Європейські та японські фірми виробники швейних машин давно відомі всім - це такі як Veritas, Pfaff, Husqvarna, Elna, Bernina. Японські марки швейних машин - Janome, Juki, Brothers, Toyota і Jaguar. Відомі всьому світу більше 100 років марки і бренди швейних машин виробляють Японія, Німеччина, Швеція, США.

Який хороший?
Дешево - це погано?
Який фірми вибрати оверлок?