Полезные материалы

Лак для нігтів - шкода і користь. Вибираємо правильний лак

  1. Типи лаку для нігтів
  2. Користь деяких типів лаку для нігтів
  3. Шкода лаку для нігтів
  4. Вибір безпечного лаку для нігтів

Століттями хороший манікюр вважався невід'ємною частиною образу людини, яка займає певний статус в суспільстві. Лак для нігтів має трохи менше довгу історію, але в сучасному світі є не менш важливою деталлю іміджу, оцінивши яку, можна багато чого сказати про саму персони, вільно чи мимоволі його демонструє.

Типи лаку для нігтів

Індустрія краси розвивається семимильними кроками. Незабаром після міцного входження лаку для нігтів в ужиток будь-якої середньостатистичної жінки регулярно міняти його кольори і відтінки стало нудно. Косметичні компанії з метою залучення покупця взялися за розробку нових, оригінальних ліній, що відрізняються особливим складом і властивостями продукту. В результаті на сучасному ринку, крім звичайного лаку, який вже майже став екзотикою, існує маса альтернативних варіантів. Ось лише деякі з них, найбільш поширені.

Прозорий лак - зазвичай виконує функцію основи або закріплювача для кольорового лаку, хоча цілком може наноситися і без нього.
Перламутровий лак - має характерний відлив, що красиво, але вимагає дуже рівного нанесення.
Експрес лак - основна його перевага полягає в швидкості висихання (близько 1 хв).

Століттями хороший манікюр вважався невід'ємною частиною образу людини, яка займає певний статус в суспільстві

Лак з блискітками - такий вид лаку не може не привернути уваги. Блискітки бувають великими, дрібними, у вигляді паличок, зірочок, сердечок і т. Д.
Матовий лак - не має блиску, являє собою щільну структуру, наноситься в один шар.
Хамелеон - з різних кутів зору колір лаку сприймається по-різному.

Температурний лак - такий лак здатний змінювати колір при зміні температури.
Останнім часом великої популярності набули так звані гель-лаки. Такі лаки швидко сохнуть і тримаються на руках до 3 тижнів, не пошкоджуючи нігті, як це часто буває при використанні звичайних стійких лаків. Після нанесення гель-лаку необхідна сушка за допомогою УФ-лампи, що пояснюється особливостями складу продукту. Коштує такий манікюр трохи дорожче звичайного, але найчастіше вибір даної процедури в результаті виявляється економніше, ніж використання звичного лаку.

Користь деяких типів лаку для нігтів

Багато сучасні лаки роблять нігті не тільки красивими, але і здоровими, так як містять в своєму складі кальцій, вітаміни, живильні масла. Особливо часто корисними речовинами збагачують прозорі лаки, вони сприяють зміцненню нігтьової пластини, живлять її, запобігаючи ламкості і розшарування. Але і існують оздоровчі різнокольорові лаки. Крім того, в аптеках продаються спеціальні лаки для лікування різних захворювань нігтів. В цьому випадку лак виступає як одна з лікарських форм діючої речовини.

В цьому випадку лак виступає як одна з лікарських форм діючої речовини

Шкода лаку для нігтів

Як будь-яка хімічна речовина штучного походження, лак для нігтів не може не мати негативного впливу на людський організм. Через свого складу (наявність формальдегіду, толуолу, аспартама, шкідливих барвників і т.д.) він здатний викликати алергічні реакції, посилювати ламкість нігтів, провокувати пігментацію, обтяжувати симптоми токсикозу у вагітних. Деякі джерела стверджують, що при регулярному використанні лаків можливий розвиток патології органів дихання і онкологічних захворювань, посилаючись на опис дії формальдегіду на людину. Однак це малоймовірно, дозування шкідливих речовин в ліцензованої продукції для цього занадто мала і не здатна досягати органів-мішеней. Тому навіть швидковисихаючий лак, як правило, містить найбільшу кількість формальдегіду, може викликати подібні захворювання хіба що при прийомі всередину.

Вибір безпечного лаку для нігтів

При покупці лаків необхідно обов'язково перевіряти термін придатності, цілісність тюбика і правильність написання логотипу фірми-виробника. Краще використовувати якісні лаки відомих брендів. У складі більшості з них відсутня толуол і аспартам, ці речовини замінені на інші, більш м'які. Але, тим не менше, всі кольорові лаки по визначенню містять барвники, в тій чи іншій мірі шкідливі і проникаючі під нігтьову пластину. Тому при нанесенні навіть самого нового і безпечного лаку не варто нехтувати базовим покриттям.

- Повернутися в зміст розділу " дерматологія "

Автор: Іскандер Мілевський