Полезные материалы

Як вибрати колір кухні - докладне керівництво від дизайнера, фотографії

  1. Який колір вибрати на кухню: дизайнерські прийоми і опису кольорів
  2. Види схем колірного рішення кухонь:
  3. Вибір кольору кухні:
  4. Як вибрати колір кухні - фото інтер'єрів

Визначитися з кольором майбутньої кухні потрібно ще на стадії проектування, і кожну дрібницю, кожен аксесуар підбирати відповідно до обраного колоритом. На прикладі реальних інтер'єрів ми покажемо як реалізувати на практиці отримані знання.

Але спочатку трохи теорії ...

Який колір вибрати на кухню: дизайнерські прийоми і опису кольорів

Колір - це інструмент, що дозволяє створити необхідні візуальні ілюзії. Відкоригувати розміри і пропорції приміщення можна, якщо скористатися наступними дизайнерськими прийомами:

  • з метою збільшення площі в якості основних переважно вибирати відтінки білого кольору;
  • яскраві, насичені кольори краще вписуються в інтер'єри просторих кімнат; для виправлення надто витягнутої форми на дальню стіну наноситься світлий, а на ближні - темний відтінки;
  • для розширення кімнати застосовується орнамент у вигляді вузьких горизонтальних смужок протилежних кольорів. Заради підйому стелі використовуються ті ж смужки, але вертикальні;
  • стелю візуально стане високим, якщо нижня частина кухонного гарнітура буде темною і масивної, а верхня, навпаки, світлої і легкої.

Некольоровою чорно-біло-сірий інтер'єр називається ахроматическим. На кухні він зустрічається досить рідко. Чи не несучи в собі колірної емоції, ахроматичний варіант здається похмурим і нудним, пригнічує настрій. Пом'якшити одноманітність допоможе вигадливий малюнок або цікава ахроматична комбінація.

Якщо в колориті інтер'єру використовується будь-який інший колір крім чорного, білого або сірого, він стає хроматичним.

Види схем колірного рішення кухонь:

  1. Mонохромная (територія одного кольору). Щоб піти від монотонності і одноманітності, застосовується розведення відтінками. Наприклад, можна взяти за основу найулюбленіший колір і 2 його відтінку. Домінуючий колір повинен займати приблизно дві третини інтер'єру. На допоміжний відтінок відводиться одна п'ята частина території кухні. Ще один відтінок - для акцентів - отримує в своє розпорядження одиниці відсотків поверхонь. Ще один варіант досягнення динамічності - комбінація поверхонь, що розрізняються на дотик. Гладкість статі і шорсткість стін, глянець техніки і матовість обробки, застосування щитових фасадів і шаф з вставками зі скла - подібні поєднання успішно борються з монотонністю дизайну;
  2. Близько відтінки кольору. У суміжній колірній схемі вибираються сусіди по колірному колу. Їх може бути два або більше, але домінантним повинен бути тільки один колір;
  3. Контрастні кольори. Сценарій використання контрастних кольорів врівноважує домінуючий колір протилежним. Такий варіант колірного рішення підійде не занадто вразливим натурам. Через конфліктного співвідношення кольорів, їх боротьби за увагу, в кухні створюється напружена, нервова обстановка. Тому через нетривалий час контрастний колорит кімнати може почати дратувати. Для меблів вибирається більш темний відтінок, ніж для стін. Приклад комбінації кольорів для створення контрастного колориту на кухні: поєднання блакитного і персикового, салатного і рожевого;
  4. Триколірне рішення. Колорит триадной кухні складають 3 кольору. З них лише один повинен домінувати, іншим двом відводиться роль додаткових. Наприклад, салатний з бузковим і персиковим або лимонний з рожевим і блакитним.

Від колірної гами залежить настрій, апетит і працездатність. Зробити вибір допоможуть наведені нижче характеристики квітів:

Холодна палітра (блакитний, синій, сірий, білий кольори) освіжає атмосферу, стримує імпульси і емоції. Холодні і темні кольори занадто офіційні. Але вони часто застосовуються, якщо в кімнаті надлишок сонячного світла і тепла.

Але вони часто застосовуються, якщо в кімнаті надлишок сонячного світла і тепла

Тепла палітра (помаранчевий, жовтий, коричневий, зелений) збуджує нервову систему, в т.ч. почуття голоду, надає імпульс, заряджає енергетикою. Створення атмосфери рідної домівки починається з вибору теплої колірної гамми.

Створення атмосфери рідної домівки починається з вибору теплої колірної гамми

У погано освітлених прохолодних приміщеннях можна використовувати тільки світлі теплі тони.

Вибір кольору кухні:

Агресивні, дратівливі тони заявляють про індивідуальність, а не сімейності, така забарвлення краще підійде впевненому в собі нежонатому чоловікові або бізнес леді.

Теплі бежеві і пастельні тони - правильний вибір для кухні, де збирається велика родина, дорослі і діти. Якщо останні не страждають від своєї гіперактивності, їм піде на користь і напевно порадує яскрава кухня життєрадісних кольорів - помаранчевого, зеленого і жовтого.

Натуральний колір дерева завжди зігріває, наближає до природному середовищі. Асоціюється з гостинністю і добродушністю. У той же час дерев'яна кухня натуральних відтінків завжди виглядає стильно.

Коричневий - затишний, надійний, заспокійливий, розташовує до спілкування, що надає впевненість. Ще одним безсумнівним плюсом є його практичність і універсальність. Поєднувані кольори: блакитний, бежевий, зелений.

Білий - стильний, благородний, інтелігентний. Наповнює світлом, повітрям, робить предмети легше і витонченіше. Підійде під будь-який стиль інтер'єру . Поєднується з будь-яким іншим кольором палітри. Є найоптимальнішим фоном, перебільшуючи яскравість відтінку. Прекрасно поєднується зі склом.

Бежевий - теплий, комфортний, спокійний. Поєднувані кольори: коричневий, білий, блакитний, добре гармонує з будь-яким кольором, наприклад з сірим.

Жовтий - стимулює кровообіг і апетит. Цей колір дарує бадьорість і радісний настрій, тому добре підходить для емоційних, відкритих натур. На жовтій кухні завжди сонячно, навіть якщо за вікном йде осінній дощик. Крім позитивних емоцій, жовтий колір стимулює мозок. В основному використовується в якості додаткового до основних білому, зеленому і сірому. Вдало підкреслює блакитний. М'який контраст: помаранчевий, салатовий. Жорсткий контраст: фіолетовий.

Помаранчевий - налаштовує на позитивний лад, надає імпульс до дії і викликає апетит. Поєднувані кольори: сірий, металік. М'який контраст: червоний, жовтий. Жорсткий контраст: синій, чорний, сірий.

Зелений - знімає стрес і тривожність, розслабляє, заспокоює. Займає прикордонне положення, може проявити себе і як теплий колір, і як холодний. Його часто вибирають любителі природи, люди, які ведуть здоровий спосіб життя і дотримуються правильного харчування. Поєднувані кольори: коричневий, жовтий, чорний, світло-бежевий. М'який контраст: блакитний, помаранчевий. Жорсткий контраст: чорний, бузковий.

Фісташковий - дарує душевну гармонію. Поєднувані кольори: коричневий, зелений, оранжевий, червоний.

Бірюзовий - холодний колір, який використовується на кухні в основному для акцентів. Поєднувані кольори: білий, бежевий, кремовий, пісочний, оливковий.

Блакитний - охолоджує, стримує емоції, пригнічує апетит. Добре підходить для людей, які дотримуються дієти. Доречний в кімнатах, що виходять вікнами на південь. Поєднувані кольори: сірий, білий, жовтий. Жорсткий контраст: персиковий.

Синій - підсилює характеристики блакитного. Символізує довіра. Поєднувані кольори: жовтий, зелений, оранжевий, червоний, ліловий. М'який контраст: колір морської хвилі, бузковий, фіолетовий.

Фіолетовий - магічний колір, підходить для неординарних особистостей, які захоплюються езотерикою. Цей колор краще виглядає в інтер'єрі просторих кухонь. Переборщувати з ним не варто, так як він може стати причиною депресивного настрою. М'який контраст: рожевий, бузковий, помаранчевий.

Червоний - дуже агресивний, провокуючий тривожність і скандали. Використовувати на кухні його наважуються лише деякі. Але саме завдяки цьому він добре підкреслює унікальність і індивідуальність. Це колір пристрасних натур. Два - три його акцентних вкраплення перетворять нейтральний, сумовитий інтер'єр в стильний і надає енергію.

Чистий червоний чудово виглядає на кипенно-білому тлі. Іноді сюди ж додаються бризки чорного кольору. Бордовий і інші темні відтінки червоного підкреслюються фоном сірого кольору - цей варіант вже не настільки агресивний. М'який контраст з фіолетовим і помаранчевим кольорами.

Чорний - колір, небезпечний своїм депресивним впливом на психіку. Тому його не можна вибирати в якості домінуючого при оформленні інтер'єру. Чорними можуть бути або меблі, або стіни, а не все відразу. На його тлі будь-який інший відтінок буде виглядати яскравіше. Найкраще він виглядає на глянцевих поверхнях і в поєднанні з хромом.

Сірий - затребуваний колір в сучасному дизайні. стилі лофт , хай тек і мінімалізм звертаються до нього за атмосферою емоційної стриманості.

Як вибрати колір кухні - фото інтер'єрів

Кухня - це душа будинку. Тому для вдалого вибору колірної гами потрібно звернутися до внутрішніх відчуттям. Вибирайте в якості основного кольору свій улюблений. Правильно підібравши до нього додаткові кольори, ви отримаєте сучасну, стильну кухню, яка буде вам до душі. Подивіться нашу добірку різних варіантів колірного оформлення кухні, можливо це надихне вас на створення інтер'єру своєї мрії.

Подивіться нашу добірку різних варіантів колірного оформлення кухні, можливо це надихне вас на створення інтер'єру своєї мрії