Полезные материалы

Весільні річниці. частина 1.

Весільний день пролетів Весільний день пролетів. Починається сімейне життя, а так хочеться трохи продовжити свято! Все в ваших руках, так як починаються весільні річниці, кожне свято має свою назву. та й відеозйомка і відеооператор завжди під рукою, запрошуйте і ми зробимо кіно з Вашої річниці весілля!

Перша годовщіна- ЗЕЛЕНА ВЕСІЛЛЯ, саме день одруження є початком відліку всіх річниць. Зелену весілля прийнято відзначати кожен місяць протягом першого року після весілля. Хоча деякі пари в суєті справ і забувають про це і відзначають пів року після весілля і потім рік після весілля. Традиція ця, як і багато весільні традиції, прийшла до нас з Європи. Символом цієї весільної дати є вінок мирта, в Греції, Стародавньому Римі, звідки пішла ця традиція вінок з миртових листя сприймали як знак молодості і життя. Зелене весілля - це символ зелені, поновлення, життя і розвитку. Новоспечена сім'я починає свій шлях по життю, в цьому житті подружжя будуть і сварки, і примирення, і багато радості, найголовніше молодята подарують нове життя своїм дітям. Багато перешкод буде на шляху молодих, тому і називають першу річницю зеленої, вони ще новачки в сімейному житті.

Деякі пари взагалі вибирають колір весілля зелений, як символ першого року одруження. У зелених кольорах оформляє зал, а батьки дарують дітям маленьке дерево мирта. Причому не обов'язково миртове, можна в принципі будь-яке інше. Гарна традиція, коли в день весілля батько нареченої садив деревце біля порога будинку молодих, дерево буде рости і нагадувати про роки, прожиті молодятами разом. На зелену весілля прийнято дарувати квіти і кімнатні рослини.

Наступна годовщіна- ситцеве весілля, коли молоді прожили разом рік. Ситець досить тонка тканина. Вважається, що і подружнє життя через один рік після весілля така ж тендітна, нетривка, все ще йде притирання характерів. Молоді вже дізналися один одного ближче, кожен з них поєднав свої звички один з одним, були подолані перші сімейні труднощі, вирішували якісь побутові проблеми, які як відомо завжди випробовують на міцність шлюб. Він ще дуже неміцний, молоді тільки звикають жити разом, тому і говорять, що від яскравих вражень медового місяця молодята переходять до сірих буднів. А саме такий і є тканина ситець, проста, нетривка, неяскрава! На цю річницю відкривають одну з пляшечок, з яких були складені весільні бики. Другу пляшку відкриють на народження первістка. В цей день подружжя виконують цікаву традицію, зав'язують вузлики на ситцевому хустині, при цьому вимовляють що то типу скоромовки: «Як вузлики, зав'язані нами, міцні, так і слова наші міцні. Як вітер, гуляка в полі ниву розбудить, так радість і щастя довіку з нами перебуватиме ». Зазвичай вузлики зав'язують в певному порядку, по діагоналі, навпроти один одного. У Древній Русі вважалося, що цим звичаєм молоде подружжя скріплюють свої почуття на всю довге спільне життя. Після цього обряду, який зазвичай роблять в таємниці від всіх, хусточка ховають подалі і зберігають на все життя. Якщо Ви вирішили відзначити цю дату в ресторані, то в залі використовують ситцеві або бавовняні тканини для прикраси столів, стільців. Гості дарують барвисті вироби з ситцю або бавовни, це можуть бути рушники, серветки, постільна білизна, прихватки, іграшки, що щось з одягу. Батьки дарували дитячу білизну з ситцю натякаючи, що вони вже чекають онуків. Дружина дарувала чоловікові красиво вишитий ситцевий хустку, відмінно якщо його вишила сама молода дружина. Деякі подружжя навіть роблять прикольні наряди з ситцю!

Друга річниця свадьби- ПАПЕРОВА. За два роки в родині вже було багато усіляких хвилювань, проблем, але найголовніше подружжя зберегли тепле почуття любові один до одного, в деяких сім'ях вже з'явився первісток. Події сімейного життя допомагають згуртуватися молодій сім'ї, але вона ще поки не міцна, тому й назвали другу річницю паперової, адже папір матеріал теж не міцний, її легко порвати, зіпсувати, зім'яти, так і любов молодих, її теж можна зруйнувати, якщо не зберігати один до одного повагу і любов, якщо не кріпити сімейні узи. У різних країнах цю річницю відзначають з гумором, наприклад в Болгарії дружина і чоловік мають зробити собі смішні паперові наряди, наприклад сорочку, спідницю і станцювати в них перед гостями. Природно стіл прикрашається всілякими паперовими аксесуарами, кольоровими серветками, фігурками з паперу. Гості дарують журнали, книги, плакати, календарі. Оригінальне привітання можна зробити всім гостям, коли вони пишуть на кольорових папірцях свої побажання молодій сім'ї, а потім прикріплюють на маленьке дерево, штучне чи теперішнє, в горщику. Виходить своєрідне дерево побажань, яке молоді зберігають на пам'ять! Самі молоде подружжя дарують один одному фотоальбоми, фігурки з паперу. Ця традиція прийшла до нас зі Сходу, наприклад в Японії роблять паперові журавлики, створити які є цілим мистецтвом! Адже на Сході фігурка журавлика означає побажання щастя тій людині, якій ти її подарував! Прикольний подарунок-два квитки в кіно, на концерт або на спорт змагання. І паперовий подарунок, і задоволення від відвідування культурного події. Запам'ятається надовго! Деякі просто дарують гроші, адже це теж папір. Тоді вже постарайтеся подарувати купюри багатший!

В цілому перші річниці дуже милі, у молодих ще не охололи романтичні почуття і ці свята тільки підігрівають ці почуття!