Полезные материалы

Чешуйніци як позбутися

  1. Чи є небезпека і як визначити вид Членистоногі істота, абсолютно невеликих розмірів, не зовсім приємного...
  2. Обережно, чешуйніци! як позбутися
  3. Інші способи позбавлення

Чи є небезпека і як визначити вид

Членистоногі істота, абсолютно невеликих розмірів, не зовсім приємного вигляду, з трьома хвостиками називається чешуйніци. Максимально вони досягають розмірів 2 см. Але таке буває рідко. Найчастіше людина зустрічає сантиметрову або того менше особина. Всі тільце покрите лусочками. Їх чітко видно. За кольором сріблясто-сірі. Чому на кінчику тільця три, а не як зазвичай дві щетинки? Одне з них, то, що посередині, є продовженням хвостовій частині, два - церки.

Одне з них, то, що посередині, є продовженням хвостовій частині, два - церки

Зовнішній вигляд чешуйніци

Комаха абсолютно не має крилець, як це є у практично у всіх членистоногих. навіть у мурах , Самостійно боротьба, з якими іноді переростає в військові дії, або тарганів, крила є. Хоча і не літають. Багато вчених чешуйніци зараховують до доісторичного суті, вважають, що саме так і виглядали всі комахи до появи людини.

У ванній та туалеті з'являється тільки в одному випадку: багато вогкості і підвищена вологість. Зустрічається завжди в умовах дощової погоди там, де багато листя і обвалених дерев. Віддають перевагу темряві, тому відноситься до нічних мешканцям. Поява світла і тепла сильно лякають комаха. Увімкнувши світло можна помітити тільки хвіст чешуйніци. Вона вертка і швидка.

Небезпеки для людини і загрози не представляє. Істота само боїться потрапити на очі людям. Переважно перебувати внизу, так що на стеля не лазить і не падає вниз на голову або тіло. Має наукову назву - ліпісма саккаріна (походить від латинських слів). Харчуватися любить:

  • вуглеводами;
  • цукром;
  • крохмалем;
  • клітковиною;
  • целюлозою.

Цукор - улюблені ласощі комахи

У раціон потрапляє навіть накрохмалене білизна і картопля, книги і неприбрані листочки в горщику з квіткою. Що ж щодо природних умов, то тут для харчування підійдуть водорості, лишайники і запліснявілі гриби. Саме через цвілі і грибка, боротися з якими вкрай важливо самостійно або за допомогою фахівців, неприємні комахи і з'являються в житловому приміщенні.

За підрахунками світових вчених, в природі мешкає більше 500 видів, але в Російській Федерації знайти можна тільки десять. Поруч з людиною, а саме в квартирі або в будинку може оселиться тільки два з них:

вид Умови для життя Зовнішній вигляд звичайна У місцях, де підвищена вологість. Але будь-яка температура вище 16-20 градусів виганяє вглиб. Любить цвіль на підлозі і стінах. Співжиття з усіма видами комах Тіло сіро-сріблясте. Не має крил. Тривалість життя: максимально 2 роки. Тернобія домашня Улюблені місця: пекарня або котельня. Іншими словами там, де температура вище 30 градусів, але при цьому є вологість Терміни життя: максимум 4 роки. Хвостова частина разом з вусиками довше в кілька разів. Колір: сірувато-коричневий

Обидва види абсолютно не піклуються про потомство. Після відкладання яєць залишають місце викладки. Зазвичай це темне глибоке місце, дуже вологе. Після того, як вилупиться молодняк, живе сам по собі і шукає продукти для харчування. Через рік стають статевозрілими.

виявляємо комаха

Перед тим як починати шукати спосіб позбавлення і вирішити, як боротися з чешуйніци в квартирі, спочатку переконайтеся, що саме вони завдають шкоди вашим речам. Потрапляють вони найпростішим способом:

  • книжки, взяті в бібліотеці;
  • туалетний папір;
  • коробки з картону (навіть покупка нової техніки, упакованої в такій формі, стає загрозою);
  • речі, які очікують переїзду на вулиці.

До всього іншого повинні бути сприятливі умови для життя. Якщо в житлі вологість більше 70%, то чешуйніци залишиться жити. Швидко освоюються на новому місці. Тим більше що продуктів для існування більш ніж достатньо.

Тим більше що продуктів для існування більш ніж достатньо

Книги, принесені з бібліотеки можуть таїти в собі небезпеку

При виявленні:

  • отворів неправильної форми на матеріалі або паперовій основі;
  • незрозумілих сріблястих лусочок на меблів;
  • чорненьких кульок (екскременти),

вже слід задуматися над тим, як позбутися від чешуйніци. Помітити присутність істоти можна і за допомогою туалетного паперу. На ній з'явиться багато дрібних і не дуже дірочок. Через конденсату в туалетній кімнаті завжди є вогкість, а значить перше місце, яке сподобається комасі, буде саме тут.

Важливо! Чешуйніци абсолютно не властиво нападати на людину. Його тіло не представляє для нього цінності, а от зіпсувати продукти харчування, одяг з натуральних тканин або пошкодити шпалери вони здатні дуже легко і швидко. При цьому всі цінні папери і фото входять в улюблене меню.

Зіпсоване з'їдене фото

Головне, що повинен знати власник житла, помітивши членистоногое в своїй ванні, інфекцій воно не переносить, як, наприклад, таргани або мурахи, але за паспортом та іншими важливими документами варто простежити і позбутися від чешуйніци у ванній якомога швидше. Адже з цієї кімнати вона потрапить в будь-яке місце.

Обережно, чешуйніци! як позбутися

Якщо з'явилася чешуйніци, то, як позбутися від неї швидко і так, щоб не нашкодити оточуючим (людям, тваринам)? Не можна сказати, що кожен бореться з такою проблемою по-різному. Існує ряд обов'язкових заходів, які забезпечать спокій всім, хто живе в квартирі.

Існує ряд обов'язкових заходів, які забезпечать спокій всім, хто живе в квартирі

Обробка хлором - обов'язкова при знищенні шкідників

По-перше, як можна швидше позбавити всіх комфортних умов. По-друге, провести повну чистку квартири. Крім вогкості, комах приваблює пил і затхлі місця. Тому діємо строго за планом:

  1. Чистимо вентиляцію. Причому чистка повинна здійснюватися всюди, де є душника. Крім видалення бруду і пилу в цих місцях необхідно провести дезінфекцію, а також добре просушити. Тільки після цього можна закрити їх знову. Не забудьте промити сітку, що закриває вхід в вентиляційний отвір.
  2. Знищення підлягати всі плісняві плями не тільки у ванній або туалеті, але і перевірити варто все решта кути житла. Не виключено, що кладка яєць буде саме там, де менше прохідність (дальній кут в залі і в спальні за шафою). Просушити можна за допомогою фена для волосся.
  3. Третій етап заморозка. Але діє він тільки в зимовий період. Влітку досить протримати відкритими вікнами кілька діб. Так вигнати можна не тільки членистоногих, але позбутися від грибкового нальоту у всьому приміщенні.
  4. Обробка хлором - обов'язковий пункт у боротьбі з пліснявими грибами і комахами. Така хімічна атака не дає і підлогу шансу вижити чешуйніци. Можна застосувати мідний купорос або інші речовини, до складу яких входять хлор.
  5. Обробіть стіни і підлоги оцтовим розчином. Робіть його більш концентрованим. Після такої обробки закрийте двері. Провітрити можна буде тільки після двох годин.

Інші способи позбавлення

Щоб позбутися від чешуйніци не завжди використовують хімічні препарати у вигляді хлору і інших покупних засобів. Існує маса народних методів знищення, відлякування і заманювання. Якщо є бажання зберегти своє здоров'я, то позбавляємося за допомогою рецептів придуманих і протестованих не одним роком.

  1. отрута

Особливим ефектом володіє гірська мука. Її іноді замінюють діатомітом. Результат буде однаковим. Ці речовини сипучі, але потрапляючи на тільце, роз'їдають його своїми дрібними піщинками. Щоб не нашкодити собі самому, борошно розсипають на ніч. Проводять процедуру в масці і рукавичках. Так захищається носоглотка від попадання дрібних частинок. Вже на ранок можна змітати все залишки борошна і мертвих чешуйниц. Не забувайте обробити підлоги оцтом або хорошим миючим. Через тиждень-два процедуру повторити. Це необхідно для того, щоб прибрати вилупилися личинки.

  1. Мило і борна кислота

Береться тільки господарське мило без домішок і відбілювача. Треться на дрібній тертці і змішується з борною кислотою. Кількість інгредієнтів: мила 4 частини, а кислоти 1 частина. Все добре перемішується і розсипається в улюблених місцях шкідників. Ми залишаємо на кілька днів, після чого прибираємо і обробляємо поверхню. Повторення обов'язково через 7-10 днів.

  1. паперова пастка

Такий метод застосовується до всіх членистоногих. При цьому абсолютно нешкідливе для всіх живих істот. Наприклад, для кішки або собаки. Витрачений час на виготовлення не перевищує і п'яти хвилин. Підходить газетний папір або рулон туалетного. Звертаємо в трубочку газетку, можна зв'язати ниткою. Добре змочують у підцукровані воді. Приманка готова. Підкладаємо її в темне місце у ванній кімнаті (краще місце близько труб) і через три дні за допомогою швабри виймаємо. Акуратно виносимо на вулицю і палимо. Якщо вибір припав на рулончик туалетного паперу, то промочити варто до середини. Точно також залишаємо на кілька днів і виносимо з дому. Розгортати не трудіться. Якщо це зробити, то безліч сріблястих особин розбіжиться знову по щілинах вашої квартири.

  1. запах цитруса

Особливу нелюбов відчувають паразити саме до всіх цитрусових. Якщо подрібнити шкірку лимона, апельсина або мандарина, а потім розсипати по кожному куті в будинку, то всі особи і маленькі, і великі підуть самостійно. Якщо є есенція лимонна або масло цитрусове, то просто кожен раз вимиваючи підлоги, натирайте куточки кімнати. Не менший ефект досягається при використанні лавандового масла або самих квіток.

Чому на кінчику тільця три, а не як зазвичай дві щетинки?