Полезные материалы

Як відіпрати запах поту з одягу під пахвами

  1. Трохи про фізіологію
  2. Підключаємо побутову хімію
  3. Застосовуємо народні засоби
  4. Господарське мило
  5. Нашатирний спирт, перекис водню
  6. Лимонна кислота, оцет
  7. Кухонна сіль, сода
  8. маленькі секретик

Іноді неприємний запах поту настільки просочує одяг, що не покидає її навіть після прання. Чому так трапляється і як боротися з цим?

зміст Розгорнути

Трохи про фізіологію

Пот, по суті, являє собою водний розчин солей і органічних речовин. Виробляється він потовими залозами і бере участь в процесі терморегуляції людини. Свіжий піт запаху не має, пахне не власне рідина, а результати діяльності бактерій, що мешкають на шкірному покриві. При появі поту вони активно розмножуються, використовуючи секрет залоз для зростання і розвитку. Тому найефективнішими миючими засобами для усунення запаху поту є синтетичні миючі засоби з приставкою «біо».

Цікаво! Найбільше потових залоз на людських долонях. На одному квадратному сантиметрі їх близько 600.

Підключаємо побутову хімію

Здавалося б, всі вимоги до прання брудних речей дотримані, ніяких плям або розлучень на тканині в районі пахв не спостерігається (поки ще), а підступний специфічний запах поту з'являється як би нізвідки, навіть незважаючи на те, що ви тільки що наділи свіжу одяг.

Завдяки своєму специфічному складу піт здатний дуже глибоко проникати в волокна тканини, саме тому відіпрати його звичайним пральним порошком не завжди виходить.

Застосуйте інші миючі засоби.

  • Тільки-тільки з'являється амбре на речі з тонкого матеріалу можна видалити, заперіть її звичайним шампунем для волосся. Більш стійкий запах спробуйте прибрати, замочивши одяг в рідини для посуду.
  • Приготуйте кашку з будь-якого порошкоподібного миючого засобу і теплої води, натріть нею тканину за півгодини до прання.
  • Або придбайте органічний плямовивідник, який здатний на молекулярному рівні (якщо вірити рекламі) розкладати будь-які забруднення органічного походження, уважно прочитайте інструкцію і випробуйте, наскільки він ефективний у боротьбі з запахом поту.

Застосовуємо народні засоби

Але все-таки краще скористатися перевіреними способами, про які знали наші бабусі.

Господарське мило

Такий метод відмінно підійде для «реанімації» чоловічих футболок. Намочіть тканину, рясно натріть з виворітного боку господарським милом. Залиште одяг на півгодини, нехай полежить в мильній «масці», далі можна випрати замочені речі звичайним пральним порошком.

Сміливо використовуйте господарське мило на світлому одязі, а на кольорової тканини використовуйте обережно: з його допомогою можна легко відіпрати не тільки запах поту, але і саму забарвлення на виробі.

Нашатирний спирт, перекис водню

Якщо на чистому одязі з натуральної тканини все ще присутня неприємний запах поту, не поспішайте відправляти її в білизняний кошик.

  1. Зверніться по допомогу до нашатирного спирту: столову ложку солі розчиніть в 5 столових ложках теплої води, додайте 5 ложок нашатирю. Суміш перелийте в пульверизатор, рясно окропити тканину в місцях під пахвами і повісьте річ сохнути на свіжому повітрі, балконі наприклад. Повірте, неприємне амбре випарується разом з вологою!
  2. Підкладку піджака обробіть сумішшю, приготовленої з частини медичного спирту, нашатирю і 4 частин води. Можна не споліскувати, а просто вивісити на свіжому повітрі, щоб тканина повністю висохла.
  3. Улюблену білу лляну кофточку, блузку з шовку можна врятувати від важкого потного духу перекисом водню. Розчиніть перекис в воді (1:10), просочіть сумішшю тканину, через півгодини сполосніть.

Лимонна кислота, оцет

Вовняний одяг від запаху поту вам допоможе відіпрати звичайна лимонна кислота: розчиніть 1 ст. ложку кислоти в склянці води. Хоча б за 2 години до прання цим розчином змочіть тканину на виробі в проблемних місцях.

Лимонну кислоту можна замінити ацетилсаліцилової: потрібно розтовкти пару таблеток аспірину і розчинити їх в 100 мл теплої води. Отриманим розчином обробіть матеріал за півгодини до того, як ви кинете одяг в барабан.

Коли речі просочилися потім грунтовно, замочіть їх на ніч перед основним пранням в оцтовому розчині (на 5 літрів води склянка оцту), а коли кинете в барабан, додайте до основного циклу 2 ст. ложки харчової соди.

Якщо потрібно терміново бігти, а запах від футболки ще той, застосуєте метод «швидкої допомоги»: включіть праска на максимальну температуру, яку тільки зможе витримати матеріал, просочіть марлю оцтовим розчином (частина оцту і 4 частини води), пропрасуйте на футболці місця під пахвами через марлю. Тільки обов'язково виверніть одяг навиворіт!

Такий метод підходить тільки в тих випадках, коли тканина чиста, але має специфічний запах поту. Брудний матеріал ні в якому разі гладити не можна: праскою ви тільки запече бруд глибоко в матерію і пізніше не зможете нормально її відіпрати.

Коли річ зшита з делікатного матеріалу і гладити її небезпечно, потримайте її над парової лазнею, додавши у воду трохи з толова оцту. Будьте обережні, щоб вам самим не надихатися шкідливими випарами!

Кухонна сіль, сода

Після прання запах поту з одягу не зник - заперіть матеріал в сольовому розчині. Розчиніть 2 ст. ложки солі в склянці води, намочіть ним проблемні ділянки на виробі, легенько потріть, як би стираючи річ. Залиште на пару годин, щоб тканина полежала в сольовому розчині, сполосніть в двох водах. Специфічний аромат повинен зникнути. Такий метод добре застосовувати для шовкових тканин і білизни.

Для білих виробів прекрасно підійде харчова сода: в столову ложку соди капніть трошки води, розмішайте, щоб вийшла кашка, і натріть нею пахучі ділянки блузки або футболки. Через півгодини можна буде випрати в машинці звичайним способом.

На ніч засипте проблемні ділянки на тканини харчовою содою, вранці витрусити виріб і сміливо його надягайте.

маленькі секретик

  1. Просушіть ганебні речі на сонечку, вивернувши їх навиворіт - сонячні промені продезинфікують одяг і проженуть всі неприємні запахи.
  2. Найчастіше переодягайтеся в жарку погоду або після фізичних навантажень: чим більше поту вбирає тканину, тим важче буде її відіпрати.
  3. Користуйтеся дезодорантами, які запобігають неприємні запахи, а не маскують їх.
  4. Дотримуйтеся особистої гігієни: частіше приймайте душ в дні, коли рясно потієте; не лінуйтеся видаляти волосся в пахвовій області.

Підписуйтесь на наш канал в Яндекс.Дзен! Натисніть "Підписатися на канал", щоб читати Hozsekretiki.ru в стрічці "Яндекса"

загрузка ...

Чому так трапляється і як боротися з цим?