Полезные материалы

Декупаж - що необхідно для початку - Прекрасна Леді

Техніка декупажу не просто красива, але і безмежна для всіх рукодільниць, які мріють творити і створювати свої маленькі шедеври. Однак, новачки не відразу можуть розібратися, які інструменти і матеріали їм необхідні для початку роботи. Ми вирішили присвятити цю маленьку статтю тим, хто робить свої перші кроки в мистецтві декупажу і тільки-тільки зібрався придбати все необхідне для творчого процесу.

Découpage - в перекладі з французького «вирізка». Рукоділля, яка набула особливої ​​популярності в наші дні, знаходить свої витоки ще в Китаї XII століття, де майстри вручну створювали найтоншу папір з різноманітними малюнками для прикраси предметів побуту, меблів і стін житла.

Зі Сходу декупаж перемістився в Європу, де художній розпис була занадто дорогою для більшості населення, а тому, в моду ввійшла її імітація. Техніку вирізання і наклеювання малюнків європейські майстри перенесли з меблів на всі можливі предмети - шкатулки, віяла, свічки, світильники, підноси і навіть тарілки. Дамам всіх станів також припало до душі цікаве заняття і вони з радістю присвячували свій вільний час цікавому рукоділлю. Так, декупаж «захопив» леді всієї Європи своєю простотою і красою, дійшовши до наших днів у вигляді улюбленого творчого проведення часу.

Головне достоїнство декупажу в тому, що він досить простий в освоєнні і не вимагає ніяких особливих навичок, крім посидючості, творчого прагнення і фантазії. Прикрасити декупажем можна абсолютно будь-яку поверхню, використовуючи при цьому необмежену кількість мотивів і стилів.

Які інструменти знадобляться вам для декупажу:

  • Ножиці декількох розмірів - для вирізання великих і дрібних деталей;
  • Канцелярський ніж - для розрізання картону і обрізки непотрібних ділянок додаткових матеріалів;
  • Кисті різних розмірів - для нанесення фарб, клею, виділення контурів і розгладження мотивів;
  • Поролоновий валик - для фарбування більших поверхонь;
  • Пластмасова палітра - для змішування фарб;
  • Шпатель - для нанесення шпаклівки;
  • Наждачний папір - для зачистки і обробки основи (поверхні);
  • Малярська стрічка - для тимчасового закріплення деталей малюнка і створення рівних країв при фарбуванні;
  • Паперові рушники - для того, щоб прибрати надлишки вологи, фарби, клею і розгладити занадто щільні візерунки;
  • Ватяні палички - для видалення лаку і клею навколо наклеюваного малюнка;
  • Фен - якщо необхідно швидко висушити лак або наклеєний малюнок;
  • Губка - для додання певної текстури, розтушовування фарб і тонування композиції;
  • Зникаючий фломастер - для нанесення розмітки на серветку, декупажних карту або тканину;
  • Зубочистки - щоб акуратно розірвати волокна паперу навколо потрібного зображення.

Матеріали для декупажу:

  • Серветки - недарма декупаж називають «серветковий технікою», бо самий зручний і доступний матеріал для цього виду рукоділля серветки. У магазинах можна знайти величезну кількість серветок, які послужать прикрасою ваших шедеврів. Але, увага, для декупажу підходять серветки, які складаються не менше, ніж з трьох шарів. Тому, перш ніж придбати серветки для декупажу, подивіться на упаковці кількість шарів і сміливо беріться за справу, якщо їх три і більше.

  • Декупажні карти - це спеціальні аркуші паперу з тематичними зображеннями, створені виключно для творчості в техніці декупаж. Розрізняються вони щільністю і форматом. Більш щільні використовуються для темних поверхонь, великі - для прикраси поверхонь великого формату, двосторонні - для зворотного декупажу (прозорих поверхонь). На відміну від серветок, декупажние карти не рвуться при наклеюванні і стають еластичними при розмочування. Ідеальні для новачків.

Ідеальні для новачків

  • Паперові вироби - цікаві картинки можна знайти всюди, починаючи від листівок і закінчуючи календарями. Підсобити умільці можуть служити вирізки з газет, журналів, шпалери, листи, книги, ноти та ін. Всі вони можуть бути використані для декупажу, досить тільки застосувати фантазію.

  • Рисовий папір - спеціальний папір для декупажу, з нанесеним на неї малюнком. Пухка, тонка, з шорсткою поверхнею, прекрасно рветься і клеїться внахлест. Відмінною її особливістю є те, що папір можна тільки розривати руками, але ні в якому разі не різати ножицями, тоді за допомогою неї можна створити дивовижний ефект малюнка. Її використовують для світлих поверхонь, скла, абажурів, світильників. Також, як і декупажних карта, рисовий папір ідеальна для новачків!

Фарбуємо, прикрашаємо і покриваємо лаком:

  • Акрилові фарби - саме вони використовуються для декупажу. Прекрасно лягають на будь-яку поверхню, універсальні, швидко сохнуть і можуть бути використані для всіх шедеврів в техніці декупаж. Розрізняють два види акрилових фарб - глянцеві і матові. Все залежить від того, який результат хоче побачити після своєї роботи рукодільниця.

  • Олійні фарби - використовують для прояву кракелюров - ефекту тріщин і потертостей.

  • Металізована паста - використовується для обробки поверхонь з наданням їй особливого відтінку бронзового або перламутрового кольору.

  • Матеріали для імітації золочення - поталь (золота фольга), метталізірованная фольга. Цими «хитрощами» користуються тоді, коли є необхідність створити видимість позолоти.

  • Контурні фарби, структурні пасти і маси для моделювання - призначені для створення об'ємних малюнків на різних поверхнях, тонких рельєфних ліній, ажурних візерунків, рельєфів.

  • Грунтовка - необхідна для забезпечення гарного зчеплення малюнків з поверхнями. Вона запобігає їх подальше відшарування, а тому в грунтовці потребують майже всі поверхні.

  • Клей для декупажу або звичайний клей ПВА - немає необхідності говорити, для яких цілей він використовується.

  • Лаки - їх вибір величезний і залежить від мети декупажу. Покрити виріб лаком потрібно обов'язково, тоді воно прослужить довго і буде мати відповідний вигляд. Уважно дивіться, який лак ви берете. Так наприклад, лак для створення кракелюров - додасть виробу старовинний вигляд і покроит його мережею тонких тріщин. Якщо тріщини не входить у ваші плани і смаки, то вибір у вас простий - матовий або глянцевий лак. Від використовуваного лаку залежить кінцевий результат, тому будьте уважні. Ми рекомендуємо використовувати лаки на водній основі. Зверніть також увагу на аерозольні лаки, якщо ваша поверхню об'ємна і обширна.

У кожної рукодільниці, яка вперше вирішила створити свій маленький шедевр в техніці декупаж, виникає закономірне питання, де придбати все необхідне і, з чого починати. Дамо вам кілька маленьких порад.

  1. Всі інструменти і матеріали для декупажу ви можете придбати не тільки в спеціалізованих і художніх магазинах, але і в простих господарських або будівельних гіпермаркетах;
  2. Використовуйте тільки якісні матеріали, не економте на зовнішній вигляд виробу, адже ваші старання і час не повинні пропасти даром;
  3. Починати краще з маленьких поверхонь і простих завдань, використовуючи або декупажние карти, або рисовий папір. Так ви зможете «набити» руку і навчитися азам декупажу;
  4. Необов'язково купувати заготовки в магазині. Коробчкі, дерев'яні дошки, кришки, банки та ін. Матеріали для творчості є в будь-якому будинку.

Не бійтеся експериментувати. Декупаж прекрасний тим, що не обмежує нікого в творчому польоті.

Детальніше про техніках декупажу і премудрості цього виду творчості ми розповімо вам в наших наступних статтях. НЕ пропустіть!

© ПрекраснаяЛеді.рф