Полезные материалы

Коньяк: як зберігати благородний напій вдома

  1. Що потрібно знати про коньяк
  2. Чим старше, тим краще?
  3. Як зробити вибір в магазині
  4. Як зберігати напій в домашніх умовах
  5. Зберігання в закритій пляшці
  6. Зберігання у відкритій пляшці
  7. Розливний виноградний бренді
  8. Напій домашнього виробництва
  9. Зберігання під фляжки
  10. Чи можна використовувати холодильник?
  11. Поради щодо вживання

Коньяк - міцний алкогольний напій. Господарі тримають пляшечку коньячка на випадок приходу гостей або для урочистого заходу. Як і будь-який алкоголь, він може довгий час чекати своєї години, але для цього потрібно знати, як зберігати коньяк.

Що потрібно знати про коньяк

Цей благородний аристократичний напій родом з Франції. На узбережжі Атлантичного океану знаходяться шість зон, в яких обробляють виноград певного сорту.

  • Самими значущими вважаються райони Гранд Шампань і Петіт Шампань. Тут з молодого вина шляхом подвійної перегонки отримують найелегантніші спирти, здатні до тривалої витримки в дубових бочках. До ігристому провину ці зони не мають ніякого відношення.
  • У зоні Бордери отримують спирти з квітковим ароматом. Їх додають в коньяк для поліпшення запаху і смаку.
  • В інших трьох районах виходять спирти простіше, які використовують для виготовлення молодого коньяку.

Держава захищає права виробників на законодавчому рівні. Технологія виробництва залишається незмінною.

Чи знаєте ви, що…

Напої з витриманого винного спирту, виготовлені не у Франції, не можуть називатися коньяком. Їх слід іменувати бренді, а ще краще виноградним бренді.

Чим старше, тим краще?

Покупці спиртних напоїв іноді обходять стороною полки з коньячним пляшками, вважаючи їх надто дорогими. Але серед різноманіття марок цього напою можна знайти прийнятну ціну для будь-якого достатку.

Багато заможних людей, які погано розбираються в коньяку, вважають найкращий напій з великою витримкою. Для них це відповідь на питання, чи є у коньяку термін придатності. Така думка не завжди вірно, так як при неправильних умовах зберігання зіпсуватися може навіть витриманий продукт.

Що ж стосується витримки, благородний напій поділяють на:

  • VS - Very special - спирт витримується не менше 2 років;
  • VSOP - Very Superior Old Pale - витримка спирту не менше 4 років;
  • XO - Extra Old - не менше 6 років.

Рідше використовують витримку в 3 роки і 5 років. Це відноситься до французького коньяку.

Також рекомендуємо прочитати:

Якщо розглядати виноградне бренді від вітчизняних виробників і на пострадянському просторі (Вірменія, Грузія, Азербайджан, Молдова), то вік коньяку визначається кількістю зірок на етикетці.

Якщо розглядати виноградне бренді від вітчизняних виробників і на пострадянському просторі (Вірменія, Грузія, Азербайджан, Молдова), то вік коньяку визначається кількістю зірок на етикетці

Російська класифікація коньяку по ГОСТ

Як зробити вибір в магазині

У полиць з алкогольною продукцією очі розбігаються від розмаїття і достатку. Любителі і цінителі справжнього французького коньяку без праці підберуть для себе пляшечку з ряду відомих торгових марок:

  • Hennessy;
  • Martell;
  • Bisquit;
  • Camus;
  • Delamain.

Для людини недосвідченого вибір здасться непосильним завданням, якщо не знати певні нюанси:

  1. Густота вмісту - коньяк має маслянисту структуру. Якщо перевернути пляшку догори дном, то по стінках повинна стікати густа рідина, а з дна падає важка крапля. Коли пляшка повністю заповнена рідиною, то після перевертання догори спочатку піднімаються великі і тільки потім дрібні бульбашки.
  2. Якість рідини - алкоголь повинен бути прозорим, не мати осаду, каламуті і домішок. В іншому випадку термін придатності такого коньяку давно закінчився, або перед вами фальсифікат.
  3. Етикетка і пробка - на підробленому коньяку етикетка погано наклеєна, має пошкодження, видно сліди клею. Якщо продукція справжня, то етикетка на дотик нагадує грошову купюру, ідеально приклеєна, має всю необхідну інформацію, в тому числі і термін придатності коньяку в закритій пляшці. Пробку роблять з дерева, пресованої тирси, синтетики, але тільки не у вигляді металевої оболонки.
  4. Цінова політика - якісний напій коштує дорого, адже його технологія вимагає витрат - як матеріальних, так і тимчасових. Тому низька ціна повинна вас насторожити. З іншого боку, підробити дорогі марки елітного напою сьогодні не проблема. Залишається одне - робити покупку в спеціалізованих магазинах або в супермаркетах.
  5. Проба на смак - перевірку роблять після покупки. Наливають в келих невелику кількість рідини, зігрівають в руках. Якщо розплескати по всій поверхні, то спочатку з'явиться приємний аромат дуба, потім запах сигарет, фруктів. Підробка видає постійний яскраво виражений запах спирту з домішкою інших синтетичних компонентів.

Зміна аромату відбувається тільки з справжнім напоєм

Як зберігати напій в домашніх умовах

Відповідаючи на питання, як зберігати коньяк вдома, розглянемо кілька моментів, дотримання яких забезпечить довголіття напою. Вони включають в себе:

  1. Положення пляшки. Пляшка благородного напою повинна завжди залишатися у вертикальному положенні, щоб вміст не контактувало з пробкою. Якщо 40-градусний спирт вступить в реакцію з матеріалами, з яких зроблена пробка, зміниться первинний смак і аромат.
  2. Коливання температури. Для збереження букета алкогольного напою незмінним велику роль відіграє температурний режим. Не можна допускати його коливань від теплого до холодного і навпаки. Якщо є сумніви, при якій температурі зберігати коньяк, то намагайтеся просто підтримувати її в межах 5-15 градусів тепла.
  3. Вплив освітлення. Пляшки з виноградним бренді поміщають в темне місце. Це полку в шафі, в барі. Сонячне світло негативно впливає на смакові якості і багатогранність аромату. Тому дорогі марки коньяку продають в упаковці, а пляшки роблять з темного скла.
  4. Дотримання герметичності. Порушення непроникності пробки призводить до випаровування і зміни фортеці продукту. А повітря, потрапляючи в пляшку, запускає процес окислення. Це змінює спочатку заявлені якості напою. Якщо вчасно не помітити дефект, то згодом можна отримати все що завгодно, тільки не коньяк.

Зберігання в закритій пляшці

Дотримуючись умов, зберігання напою можна продовжити до декількох десятиліть. Хоча це не завжди виправдано. Існує помилкова думка про те, що термін зберігання коньяку в скляній пляшці покращує його якості.

Люди довго зберігають пляшку з напоєм, щоб відкрити її в майбутньому під час якогось значимого події. Але збільшити витримку коньяку можна, тільки якщо він знаходиться в дубовій бочці.

Після розливу в скляну тару процес витримки спирту припиняється

Зберігання у відкритій пляшці

Коньяк - алкогольний напій з високою міцністю. Його не прийнято пити залпом у великих кількостях. Цінителі божественного напою смакують кожну краплю. Тому після застілля часто залишається почату пляшку. Як її зберегти? Адже багато хто не знає, скільки зберігається відкритий коньяк.

  • Пам'ятаючи про те, що продукт в невеликих кількостях корисний для здоров'я, використовуйте залишки рідини протягом тижня.
  • Щоб зберегти напій на місяць-другий, фахівці рекомендують залити пробку сургучем. Це запобіжить розгерметизацію і псування продукту. Але до цього залишки рідини перелийте в меншу пляшку, щоб в ній залишалося якомога менше місця для кисню.

Чи знаєте ви, що…

Не можна зливати залишки з різних пляшок в одну.

Розливний виноградний бренді

Якість коньяку, що продається на розлив, нижче бутильованої. Адже не зрозуміло, чи дотримувалися умови перевезення, в якій тарі його утримували. Важливу роль відіграє чистота посуду, в яку покупець наливає алкоголь.

Якщо прийнято рішення купувати розливний напій, потрібно бути готовим до того, що смакові якості будуть загублені дуже скоро. Зберігайте такий алкоголь за тими ж правилами, що і в пляшках, але не більше 3 місяців.

Відповідаємо на питання: чи можна зберігати коньяк в пластиковій пляшці?

Однозначно ні. До складу напою входять спирти високої міцності. При тривалому взаємодії з пластиком утворюються токсичні речовини, які роблять вміст пляшки непридатним до вживання. Тому потрібно перелити рідину в скляну ємність.

Напій домашнього виробництва

Багато кулінари-умільці воліють напій, зроблений своїми руками. На просторах Інтернет можна знайти різні рецепти домашнього коньячка. Це свого роду настойка, тому що займатися витримкою напою навряд чи хтось буде: довго і клопітно.

  • Зберігайте домашній напій у скляній тарі міцно закупорених, в темному місці, не піддавайте перепадів температур.
  • Періодично перевіряйте вміст на наявність осаду і поява муті.

Зберігання під фляжки

Фляжки, виготовлені з високоякісної нержавіючої сталі, служать тарою для зберігання алкогольного напою.

В даному випадку важливо, щоб метал не окислюється і не змінював смак вмісту. У такій тарі беруть алкоголь на дачу, в ліс, на рибалку.

Фляга, заповнена коньяком, вважається відмінним подарунком для чоловіка

Чи можна використовувати холодильник?

Холодильник - непридатний місце для зберігання коньяку. Під час витримки напій набуває дубильні речовини, багатогранний букет ароматів. Під впливом холоду вони змінюються, а деякі втрачаються назавжди. Це і є відповідь на питання, чи можна зберігати коньяк в холодильнику.

Для відчуття повноти смаку і пахощів напою зберігати його потрібно при температурі ближче до кімнатної.

Поради щодо вживання

За традицією вживання коньяку не передбачає будь-якої закуски.

  • чашечка кава , Сигара, чорний шоколад - це все, що дозволить відчути смак і аромат напою.
  • Відкрити пляшку потрібно за 30 хвилин до початку розпивання.
  • Щоб відчути всі переваги благородного напою, використовуйте спеціальний келих «сніфтер», який має звужені краю.

Якщо ароматний напій планується пити під час застілля, то підійдуть такі продукти:

  • різні сири , Але без різкого запаху;
  • фрукти і десерти з морозива і суфле;
  • морепродукти;
  • маслини і оливки.

Чи знаєте ви, що…

У Росії прийнято пити коньяк, закушуючи часточкою лимона в цукрі . Це неправильно, тому що кислий сік лимона, потрапляючи на мову, змінює рецептори смаку, що не дає насолодитися вишуканим смаком напою в повній мірі. Лимон тільки допомагає заглушити смак дешевого коньяку.

Зберегти смакові і ароматичні якості коньяку - цілком посильне завдання. Головне, знати нюанси і дотримуватися всіх правил. І тоді напій і через десятки років порадує цінителів вишуканим ароматом і подарує незабутні смакові відчуття.

Зберігайте правильно і будьте здорові!

Чим старше, тим краще?
Як її зберегти?