Полезные материалы

Протипоказання і наслідки при проведенні епіляції

  1. Що таке фотоепіляція
  2. Болюча процедура
  3. Чи є протипоказання
  4. Чи можна при вагітності
  5. Наслідки і можливі побічні ефекти
  6. Подразнення і свербіж
  7. опіки
  8. Чи може епіляція спровокувати рак шкіри
  9. Запобіжні заходи

Багато представниць прекрасної статі згодні заради краси йти на болючі процедури.

На їх радість вчені регулярно винаходять нові, ефективні способи позбавлення від небажаної рослинності.

І одним з новітніх методів є фотоепіляція. У цій статті ви дізнаєтеся про ефективність, протипоказання і наслідки даної процедури.

Що таке фотоепіляція

Фотоепіляція - це вплив особливих світлових хвиль на волоски, в результаті чого меланін в клітинах волосся руйнується, фолікул пересихає і відмирає. Як підсумок - небажані волосся не росте тривалий час.

Хоча апарати IPL, використовувані при цьому методі епіляції, засновані на імпульсному світлі, вони не є лазерами. У лазерних апаратах передбачено вплив хвилею певної довжини (755 нм), а в системах IPL світлові хвилі діють на різних довжинах одночасно (580-980 нм).

Болюча процедура

Багатьох цікавить, чи небезпечна фотоепіляція і наскільки болісно вона проходить. Судячи з відгуків, цей спосіб позбавлення від зайвого волосся приносить лише незначний дискомфорт. Причому хворобливі відчуття знижуються від процедури до процедури. І, в результаті, шкіра поступово адаптується до помірних болів.

Важливо! Хворобливість процесу залежить від рівня больового порогу і ділянки, на якому проводиться фотоепіляція.

Це і відрізняє фото- від лазерної епіляції, яка проходить досить болісно.

Чи є протипоказання

Якщо ви дбаєте про здоров'я і роздумуєте, чи шкідлива фотоепіляція для здоров'я, перед початком сеансу отримаєте консультацію у лікаря. Він не тільки дасть вам рекомендації з підготовки до процесу, але і з'ясує деякі відомості:

  1. Чи є у вас ендокринні та гормональні порушення, які призводять до посиленого росту волосся.
  2. Які фармакологічні препарати ви приймаєте. При цьому обов'язково потрібно згадати кортикостероїди, імунодепресанти, гормони і фотосенсибілізатори.
  3. Якими способами позбавлення від зайвого волосся ви користувалися раніше і як реагувала на них шкіра (від цього безпосередньо залежить, чи безпечна буде фотоепіляція).
  4. Чи є у вас в зоні проведення епіляції рубці, татуювання, невуси.

Крім того, при спілкуванні з фахівцем необхідно озвучити ваші очікування від фотоепіляції і розповісти про індивідуальні особливості: тон шкіри, жорсткість і колір волосся. Це допоможе косметолога визначити, яка кількість сеансів знадобиться вам для досягнення бажаного результату.

Хоча фотоепіляція і вважається практично безпечним процесом, вона все ж може завдати шкоди здоров'ю. Так, категорично заборонено користуватися цим методом при наявності:

  • цукрового діабету;
  • псоріазу;
  • екземи;
  • алергічних проявів на шкірі;
  • аутоімунних захворювань;
  • варикозного розширення вен в місцях проведення процедури;
  • гіпертонічної хвороби у важкій формі;
  • електронних пристроїв в організмі;
  • ішемічної хвороби серця;
  • хронічних шкірних захворювань (під час загострення);
  • інфекційних захворювань;
  • герпесу;
  • келоїдна захворювання;
  • злоякісних утворень на поверхні шкіри;
  • недавнього засмаги.

Крім того, не виключається негативний вплив фотоепіляції на організм людей, молодше 17 років і в разі прийому стероїдів.

Рада! Чутливість залежить від менструального циклу. Косметологи не радять робити епіляцію під час менструації і вважають оптимальним періодом 7-12-й день від початку менструального циклу.

Чи можна при вагітності

особливо актуальні протипоказання для вагітних і жінок, що годують. Чим небезпечна фотоепіляція в цей період? Просто будь-яке стороннє вплив негативно відбивається на стані здоров'я. А для молодих мам наслідки можуть бути досить серйозними (найшкідливіше - гіперпігментація).

Наслідки і можливі побічні ефекти

Без сумнівів, фотоепіляція має значні переваги перед іншими методиками - не травмує шкіру і, як наслідок, виключає ймовірність інфікування. Однак, незважаючи на позитивний ефект, може викликати небажані побічні ефекти.

Подразнення і свербіж

Свербіння і набряклість після процесу видалення волосся - нормальне явище, до якого потрібно бути готовим. Від набряклості позбавляються шляхом прикладання охолоджуючих засобів. Набряк може зберігатися від декількох годин до доби. Сверблячка виникає тільки через час після процедури і, як правило, є реакцією засмаглою шкіри на процес епіляції.

Роздратування (почервоніння, еритема) після фотоепіляції може зберігатися до доби після процедури. Наскільки воно буде сильним, залежить від жорсткості і кольору волосся. Чим тонше і темніше волосся, тим менше буде роздратування. Проходить цей стан самостійно і застосовувати будь-які засоби не потрібно.

Чи знаєте ви? Відомі випадки отримання зворотного ефекту від фотоепіляції - посилення росту волосся.

опіки

Недостатнє охолодження шкіри, помилковий вибір параметрів (щільність енергії, тривалість імпульсів) або неправильна підготовка пацієнта до процедури можуть призвести до опіків Недостатнє охолодження шкіри, помилковий вибір параметрів (щільність енергії, тривалість імпульсів) або неправильна підготовка пацієнта до процедури можуть призвести до опіків.

До ризику термічного пошкодження шкірного покриву схильні люди з типами шкіри IV, V і VI (по Фітцпатріку) і ті, яким процедура проведена після засмаги.

Ознаки опіків після фотоепіляції:

  • почервоніння шкіри;
  • набряк;
  • поява водянистих пухирів;
  • утворення кірки.

Важливо! При найменших підозрах на опік процедуру слід відразу припинити і охолодити шкірний покрив. Причому процес охолодження повинен бути довгим.

Ні в якому разі не можна відкривати пухирі від опіків - це може призвести до потрапляння інфекції в рану. У разі отримання термічної травми потрібно накласти антисептичну пов'язку. Якщо опіки вийшли глибокі або виникли інші ускладнення, слід звернутися до лікаря.

Чи може епіляція спровокувати рак шкіри

Багато хто відмовляється від цієї процедури, оскільки сумніваються і не знають, чи може фотоепіляція викликати рак.

Насправді фахівці говорять, що при важкій, схильної до рубцювання шкірі, такий ризик існує. Наприклад, на ділянках з численними родимками або папіломами проводити епіляцію не слід - вони можуть переродитися в злоякісні утворення.

Запобіжні заходи

Перш за все, для того, щоб не було шкоди від фотоепіляції, слід до неї підготуватися (причому заздалегідь):

  1. За 30 днів можна самостійно видаляти волосся. Виняток - гоління.
  2. За 2-3 дні до процедури волосся необхідно збрити. Оптимальна довжина волосся - 1 мм.
  3. За 2 тижні до фотоепіляції не можна засмагати , Користуватися препаратами для автозасмаги, приймати антибіотики, транквілізатори.

Щоб звести до мінімуму небезпеку від процедури, в день сеансу не можна використовувати косметику і виконувати рекомендації, які дають в салоні Щоб звести до мінімуму небезпеку від процедури, в день сеансу не можна використовувати косметику і виконувати рекомендації, які дають в салоні.

Перш за все, при цій процедурі обов'язково потрібно захищати від яскравих спалахів очі за допомогою темних окулярів. Якщо не дотримуватися цього правила, виникає ризик пошкодження сітківки.

Для захисту шкіри використовують охолоджуючий гель. А після процедури наносять пом'якшувальний гель або спрей.

Важливо! Тривалість ефекту залежить виключно від індивідуальних властивостей організму, хоча косметологи і обіцяють закріплення результату на роки.

Фотоепіляція не принесе негативних наслідків для здоров'я, якщо в перші 2 тижні після сеансу дотримуватися таких правил:

  • рідше бувати на сонці і не засмагати;
  • користуватися спеціальними сонцезахисними засобами (SPF не нижче 30);
  • обмежити використання косметики (ідеальний варіант - не використовувати зовсім).

Крім того, перші 3 дні рекомендується обмежити водні процедури, не відвідувати лазні, сауни, басейн. При всіх цих нескладних правилах від фотоепіляції буде тільки користь і ніякої шкоди.

Чи знаєте ви? У косметології даними метод епіляції з'явився трохи більше 10 років тому. Сьогодні він визнаний одним з найефективніших способів позбавлення від зайвого волосся.

Про досвід використання і протипоказання застосування домашнього фотоепілятора розповідь б'юті-блогера дивіться у відео

Це дійсно ефективна процедура. Однак проводитися вона повинна тільки в спеціальних салонах і кваліфікованими фахівцями, які чітко розуміють принципи фотодеструкции. Тільки в такому випадку процес пройде менш болісно, ​​результативно і з меншим ризиком виникнення сверблячки, набряклості і почервоніння після процедури.

Чим небезпечна фотоепіляція в цей період?
Чи знаєте ви?
Чи знаєте ви?