Полезные материалы

Захворювання волосяного покриву голови

  1. Чим можуть бути викликані хвороби волосяного покриву?
  2. Як лікувати захворювання волосяного покриву голови?
  3. Що робити, якщо загроза облисіння стала реальністю?

Здорові та сильні волосся один з показників загального здоров'я організму, але не тільки. У нашій культурі волосся, і то, як ми їх носимо, є виразним соціальним маркером, тому захворювання волосяного покриву голови, особливо ті, які призводять до значного випадання волосся, здатні серйозно вплинути не в кращу сторону на спосіб життя людини, на його сприйняття оточуючими , і багато в чому на його статус в суспільстві.

Тому при лікуванні хвороб волосяного покриву (якими б причинами вони не були викликані), необхідно враховувати не тільки медичну, але ще і психологічну складову. Про це слід пам'ятати в першу чергу лікарям-трихолога, адже саме вони займаються діагностикою та вибором тактики лікування захворювань волосяного покриву (до речі, не тільки на голові, але і на інших ділянках тіла, якщо проблема поширюється далі).

Ми рекомендуємо всім, у кого виникли підозри в наявності хвороб волосяного покриву, негайно звертатися до фахівця. Тільки так можна своєчасно виявити проблему і почати лікування, яке буде тим успішніше, чим раніше буде проведена діагностика.

Але спочатку було б непогано визначити хоча б загальні причини, які здатні спровокувати захворювання волосяного покриву голови. Виходячи з них, можна поставити діагноз, якщо ви не дипломований лікар, але деякі припущення можуть виникнути і у вас, що може допомогти фахівця в зборі анамнезу.

Чим можуть бути викликані хвороби волосяного покриву?

В даному випадку ми не говоримо про строго дерматологічних захворюваннях, коли причиною випадання волосся стає грибок, шкірна інфекція або інша проблема, пов'язана не стільки з волоссям, скільки зі шкірою. Ми ж будемо вести розмову саме про волосся.

За ступенем поширеності серед причин захворювань волосяного покриву впевнено лідирують ендокринні та гормональні порушення. Зрозуміло, що у жінок і чоловіків гормональний фон різний, тому і процес облисіння, якщо він викликаний саме гормонами буде протікати з різною інтенсивністю. Для чоловічої алопеції більш характерно поява лисин і залисин, тобто волосся випадає локально в певних областях і певної послідовності. У жінок же при надлишку в організмі андрогенів втрата волосся на голові відбувається більш рівномірно. Іноді це може ускладнювати діагностику.

Волосся також можуть випадати через дії імунологічного фактора, коли імунна система атакує клітини волосяних фолікулів, приймаючи їх за клітини чужорідного організму. Це також може викликати хвороби волосяного покриву. В першу чергу, звичайно, втрату волосся.

Є і специфічні захворювання волосяного покриву голови, які можуть бути пов'язані зі спадковістю, а можуть і з неправильним доглядом за волоссям. Серед цих захворювань узелковая тріхоклазія, коли на стрижні волосся утворюються вузлики, що роблять волосся дуже крихкими і ламкими, монілетрікс - вузлики множинні в формі бус (природа даної хвороби переважно генетична), тріхондоз - на волосині утворюється великий, іноді подвійний вузлик, що провокує пошкодження волосся при розчісуванні.

Як лікувати захворювання волосяного покриву голови?

Визначившись з причинами і поставивши точний діагноз, лікар обов'язково призначить лікування. Якщо проблема в гормональному дисбалансі, то, швидше за все, для лікування будуть в першу чергу призначені препарати, що оптимізують вміст в крові гормонів згідно підлозі пацієнта. Також в якості додаткової терапії можуть призначатися фізіопроцедури, масаж голови та мазі, що стимулюють ріст волосся.

Відповідно, імунозалежними алопецію лікують призначенням імуномодуляторів або препаратів, що знімають першопричину такої реакції імунної системи на клітини волосяних цибулин.

При випаданні волосся від стресу пацієнту рекомендується повноцінний відпочинок, уникнення психотравмуючих ситуацій і заспокійливі препарати.

Боротьба з вузликові хворобами волосяного покриву в першу чергу буде полягати в зміні стилю догляду за волоссям і введенні в організм речовин, що сприяють зміцненню волосся. Серед них токоферол, ретинол, фітин, желатин (тваринний протеїн), вітамін F і ін. Але в будь-якому випадку призначати будь-яке лікування самостійно не можна. Це може привести до посилювання захворювань волосяного покриву голови та інших небажаних наслідків для здоров'я.

Що робити, якщо загроза облисіння стала реальністю?

Без рецепта ж цілком реально зайнятися профілактикою захворювань волосяного покриву. Рекомендації тут будуть прості і доступні кожній людині.

В першу чергу це здорове харчування з достатньою кількістю протеїну (білка), оскільки саме білкові структури лежать в основі стрижня волоса.

Не слід також економити на шампунях та інших доглядають засобах для волосся. Купуйте і використовуйте якісну продукцію з мінімальним вмістом барвників і консервантів, а ще краще і зовсім без них. Жінкам ми рекомендуємо не надто старатися в фарбуванні волосся, використанні фена і щипців для їх завивки. Механічний вплив на волосся особливо, якщо воно постійне, позначається на них несприятливо.

Але буває і так, що, не дивлячись на всі зусилля і медикаментозне лікування, алопеція прогресує, і уникнути лисини на голові не представляється можливим. Це часто трапляється з пацієнтами-чоловіками, у яких основний фактор, що викликає облисіння - спадковий. Тоді залишається тільки змиритися з існуючим станом речей або ж вдатися до трансплантації волосся.

пересадка волосся до недавнього часу була процедурою складною, болючою і близькою за ступенем серйозності втручання до оперативного лікування. Але з винаходом інноваційної методики HFE, стала можливою і більш щадна трансплантація волосся.

Секрет HFE в тому, що для забору волосся з здорового ділянки і їх пересадки використовуються інструменти вкрай малого діаметра (менше міліметра). Це дозволяє вилучити трансплантат, і пересадити його практично не травмуючи шкіру голови. Кожен фрагмент переноситься лікарем вручну, так що вся процедура може зайняти вісім-десять годин, але зате після пацієнтові не потрібно ні госпіталізація, ні знеболюючі, ні антибіотики.

Чим можуть бути викликані хвороби волосяного покриву?
Як лікувати захворювання волосяного покриву голови?
Що робити, якщо загроза облисіння стала реальністю?
Чим можуть бути викликані хвороби волосяного покриву?
Як лікувати захворювання волосяного покриву голови?
Що робити, якщо загроза облисіння стала реальністю?