Полезные материалы

Як відіпрати жирні плями: всі способи?

  1. Як вивести свіже жирну пляму
  2. Як вивести старі жирні плями
  3. Як вивести масну пляму з різних типів тканини
  4. Як почистити замшу від жирних плям
  5. Як прибрати масну пляму з джинсів

Всі ми любимо смачно поїсти, але це нерідко стає причиною виникнення жирних плям на одязі. Сьогодні існує так багато сучасних засобів, які повинні усувати всі види забруднень, але на ділі це не завжди так. Як позбутися від плям жиру на улюбленій речі?

Господиням добре відомі різноманітні способи усунення жирних плям. І серед них пральні порошки далеко не на першому місці. Плями легко усуваються домашніми засобами. Розглянемо, що це за кошти і способи їх застосування.

Як вивести свіже жирну пляму

Спочатку розберемося, як вивести з тканини свіже масну пляму. Відомо, що саме такі забруднення жиром усуваються простіше. Якщо в ході обіду ви випадково створили забруднення на одязі, то не закидати її в машинку, а приступайте до його видалення, щоб зупинити його вбирання. Пам'ятайте, що чим старіше плями жиру, тим складніше їх виводити:

Миючі засоби.

Спочатку згадаємо засоби, які прекрасно борються з жиром. Серед них відзначаються кошти для посуду. Якщо ви поставили пляму, то терміново знімайте одяг, вирушайте в кухню і озбройтесь миючим. Нанесіть його на забруднення і додайте трохи підігрітої води. Через півгодини дістаньте річ і виперіть.

Звичайно, подібні засоби створені для інших цілей, але раз вони здатні видаляти жир, то варто випробувати цю дію і на одязі. Посудні кошти відмінно справляються з різними типами плям жиру досить дієво.

При застосуванні будь-якого з миючих засобів, важливо проводити тест на дію на матеріал на непомітній ділянці.

Якщо миючий не дуже якісне, то його дієвість посилюється шляхом додавання соди. Змішайте її з кухонним засобом і змастіть плями. Залиште на чверть години і виперіть.

Нашатир.

Цей спосіб досить агресивний, тому що застосовується нашатир. А щоб переконатися в безпеці даного методу, потрібно перевірити вплив спирту на непомітній ділянці матеріалу. Це відноситься до всіх типів тканин. Якщо перевірка пройдена без втрат, то змащуйте спиртом цятка і залишайте на чверть години. Після цього річ перуть звичним способом, але з додаванням невеликої кількості нашатирю.

Нашатир чудово видаляє плями від воску або парафіну навіть на делікатній тканини. Але пам'ятайте про його неприємному запаху, тому при роботі приміщення повинно провітрюватися.

Шампунь.

Якщо вдома є шампунь для жирного типу волосся , То він допоможе в усуненні плям на одязі. Змащуйте засобом цятки і дайте подіяти півгодини. Після змивайте водою і стирайте.

Оцет.

Допоможе усунути плями жиру і простий столовий оцет. Його потрібно розвести з водою в співвідношенні 1 до 1. Нанесіть склад на забруднення і залишайте на чверть години. Потім усувайте водою і стирайте речі. В ході роботи з оцтом важливо бути обережним.

Крейдяний порошок.

Цей спосіб підійде для усунення жирних плям зі світлою одягу з природних матеріалів. Наносите трохи висушеного порошку на забруднення і залишайте на пару-трійку годин. Через час крейда усувається вологою тканиною, а річ стирається.

Прості домашні засоби легко впораються із забрудненням з жиру. Досить дотримуватися правил застосування.

Тальк і зубний порошок.

З вовняного одягу світлих відтінків видаляються плями жиру цими засобами. Річ потрібно розкласти і обробити цятки. Зверху кладе пориста папір, її пропрасовують теплою праскою. Потім притискають чимось важким на ніч.

Промокальний папір.

За допомогою такого простого способу ви зможе врятувати різні тканини. Застосовується праска і сам папір. Одяг розкладають, а під забруднення під низ укладають папір, поверх плями - ще один лист. Тепер місце обробляють теплою праскою. Жир просочується в папір, і матеріал стає чистим. Пам'ятайте, що якщо забруднення великі, то папір потрібно міняти.

Сіль.

Із застосуванням звичайної солі ви зможете позбутися не просто від плям жиру, але і від багатьох інших. Це легкий і дієвий спосіб, яким користуються протягом багатьох років. Щоб усунути пляма жиру, присипте його поверху сіллю і трохи потріть. Коли жир цілком оживляти сіль, досить замінити її. Потрібно це повторювати до того моменту, поки жир цілком не усунеться. Після цього виперіть звичним способом.

М'якуш і мило.

Усунути масляні плями здатний білий м'якуш від хліба. Після вбирання жиру в хліб, тканину потрібно випрати в розчині мила. Подібний метод чудово позбавляє від жирних забруднень оксамитові тканини.

Гірчиця.

Шляхом застосування даного засобу віддаляються свіжі жирні плями з тканин темного кольору або строкатого забарвлення. Для використання методу гірчицю поміщають в ємність і розбавляють водою до отримання консистенції сметани. Тепер склад наносять на бруд на півгодини, а потім річ ​​перуть.

Ніколи не варто розмазувати плями серветкою або рушником. Це тільки збільшить їх площа.

Господарське мило.

Одним з найбільш дієвих методів вважається господарське мило. Коштує воно мало, але здатне справлятися з будь-яким видом забруднень. У ньому є чимало лугів, які надають милу такі чудові якості. В окремих випадках за дієвості мило обходить навіть готові порошки. Плями від жиру теж сюди відносяться.

Для усунення плям жиру з кольорових речей, білих сорочок і т.д., потрібно шматок мила, яким труть брудні місця. Після одяг відправляється в тазик і заливається гарячою водою. Залиште в це вигляді до ранку, а потім виперіть. Майже в 100% випадків плями усуваються.

Холостяцький спосіб.

Чоловіки винайшли інший, не менш дієвий, спосіб боротьби з плямами. Вони запевняють, що піна для гоління усуває ці забруднення. Досить потерти нею ділянки і дати подіяти 5 хвилин.

Як вивести старі жирні плями

Найбільш складним забрудненням вважаються старі плями. Жир здатний так вбиратися в волокна, що його майже неможливо прибрати. Тим більше що після нього на речах часто залишаються важко виводяться жовті плями.

Отже, розберемося, як вивести старі жирні плями і врятувати улюблену річ:

Скипидар і нашатир.

Спочатку випробуємо важку артилерію - скипидар і нашатир. Варто зауважити, що ці кошти прекрасно себе показали і при усуненні бруду від цвілі. Тут важлива обережність, щоб не зіпсувати кольорову тканину. Для початку перевірте річ на міцність шляхом нанесення засобів на непоказний ділянку. Якщо через 30 хвилин нічого не змінюється, то сміливо змащуйте плями і залишайте на півгодини. Після періть як завжди.

Гліцерин.

Застарілі плями спробуйте усунути гліцерином. Його можна купити в будь-якій аптеці. Для позбавлення від плям жиру змащуйте засобом бруд і чекайте 40 хвилин. Після видаляйте залишки тканиною і періть речі.

Тирса.

Якщо масляне забруднення «прикрашає» килим, то воно легко усувається шляхом застосування деревної тирси, їх змочують у відфільтрованому бензині. Досить засипати ними пляма і дочекатися, поки бензин цілком висохне. Якщо бруд залишається, то маніпуляції повторюють.

Намагайтеся не залишати плями жиру на одязі без обробки на довгий термін. Але якщо це сталося, то використовуйте перевірені методи усунення.

Сіль.

У таз кладіть брудні речі і заливайте підігрітою водою. У неї насипте півсклянки солі. Речі випрати і висушити після вбирання жиру сіллю.

Бензин.

Не виходить усунути плями жиру? Спробуйте тоді спосіб із застосуванням відфільтрованого бензину. Він продається для заправки запальничок. Для початку проведіть тест, щоб не зіпсувати тканину. Бензин наносять на чверть години, а потім перуть річ.

Як вивести масну пляму з різних типів тканини

Тепер розберемося, як вивести жирні плями з різних тканин:

видалити плями жиру з тканини світлих відтінків допомагає нашатир. Для створення розчину потрібно розбавити спирт в 2 ст.л. холодної води;
щоб очистити жир з шовку, потрібно склад з 1 ложки гліцерину, 1 ложки води і ½ ложки нашатирю. Місця з плямами змочують і залишають на 10 хвилин, змивають підігрітою водою;

Місця з плямами змочують і залишають на 10 хвилин, змивають підігрітою водою;

врятувати вовняну тканину допоможе бензин. Їм змочують ватку або ганчірку і потирають місце з плямою;
з оксамитової тканини подібні плями усуваються м'якушем білого хліба;
у вас забруднення на виробі зі шкіри? Перемішайте крохмаль і очищений бензин в однакових частинах, нанесіть на ділянки і дайте бензину випаруватися. Що залишився крохмаль струшують. Якщо потрібно, маніпуляції повторюють;
усунути плями жиру з плюшевих і оксамитових матеріалів допомагає спирт і скипидар. Але не забувайте, що тут заборонено застосування праски.

Як почистити замшу від жирних плям

Замша, як відомо, дуже делікатний матеріал. І не всі методи підійдуть для її очищення. З цієї причини розглянемо, як можна почистити замшу від жирних плям без втрати якості тканини:

особливої ​​популярністю помагає спосіб із застосуванням борошна. Плями присипають нею, притискають пальцями. Через 60 хвилин борошно, що ввібрала жир, струшується і замінюється на нову. Маніпуляції повторюють, якщо потрібно. Інші схожі методи - присипка, тальк або крейда;
засіб для посуду дієво усуває плями від масла. Перемішайте його з водою в співвідношенні 1 ч.л. кошти на 1 ст. Розчин потрібно збити, а піну нанести на плями. Видаляють з часом разом з брудом сухою ганчіркою. Після цього наносять засіб для замшевої тканини;

Деякі види тканин вимагають особливого підходу до очищення. А всі кошти спочатку перевіряються на непомітних ділянках.

рідке мило і нашатир. В 1 ст. підігрітої води розчиняють 1 ч.л. мила і 2 ч.л. нашатирю. Склад перемішують, потім наносять на замшу. Тепер потримайте забруднення над парою 3 хвилини;
вбираючі порошки. Порошок розігрійте на сухій сковороді і наносите на забруднені ділянки. Тепер беріть пористу папір і складайте в кілька разів, накладаючи зверху плям. Папір потрібно придавити і дати ввібрати жир протягом 3-х годин. Після вбирання жиру порошком, його усувають щіточкою для замші;
у будь-якої господині будинку знайдеться сіль. Потрібно звичайна кухонна. Прогрійте її на сковороді і насипте в мішечок з бавовняної тканини. Його потрібно укласти на пляму на півгодини. До слова, сіль замінюється річковим піском;
часто допомагає впоратися із забрудненням з жиру відфільтрований бензин. Змочіть в ньому ганчірочку і обробіть проблемні місця;
миючі засоби. Цей спосіб застосовується, якщо після усунення плям на замші залишаються маленькі брудні ділянки. Будуть потрібні будь-які засоби для вовни або інших делікатних тканин. Для початку перемішайте з водою у співвідношенні 1 до 4 і створіть піну. Її нанесіть щіткою на брудні ділянки у напрямку росту волокон.

Як прибрати масну пляму з джинсів

Після застілля улюблені брюки виявилися забруднені? Не біда! Розглянемо способи, як прибрати масну пляму з джинсів. Тут роль грає швидкість. Чим менше часу проходить з моменту забруднення, тим простіше його усунути:

перший спосіб - це синтетичні засоби. До них відносяться засоби для посуду гелевою консистенції. Його наливають в невеликій кількості на ділянки і залишають на півгодини. Після подібної обробки бруд усунеться без сліду;

Після подібної обробки бруд усунеться без сліду;

для другого способу потрібно фільтрований бензин. Кілька крапель наносять і залишають на 10 хвилин. Неодмінно виперіть річ після цього;
підійде і покупної плямовивідник. Їм змазують тканини і залишають на чверть години, потім перуть;
часто для усунення плям застосовуються і перевірені народні способи. Багато з них були розглянуті вище. Їх плюс в тому, що вони натуральні. Чудовим засобом виступає і кашка з картоплі. Сирий овоч натирають і товстим шаром накладають на плями на 30 хвилин. Після цього кашку прибирають, а забруднення очищають черствою кіркою чорного хліба.

При усуненні плям жиру, особливо старих, важливо пам'ятати про те, що деякі речовини (скипидар, бензин, спирт, ацетон) отруйні та вогненебезпечні. Крім того, це варто віднести і до готових виводітелям плям.

Якщо ви ведете боротьбу з забрудненнями в квартирі, то неодмінно організуйте ретельно провітрювання. Отруйні складові зберігайте в ємностях з щільними кришками. Їх залишайте в важкодоступних місцях.

Як позбутися від плям жиру на улюбленій речі?
Не виходить усунути плями жиру?