Полезные материалы

Мильні боби Шикакай «фрукти для волосся».

Мильні боби як мило і шампунь    Індія неймовірно багата різноманітністю свого рослинного світу

Мильні боби як мило і шампунь

Індія неймовірно багата різноманітністю свого рослинного світу. Протягом багатьох тисячоліть люди намагалися знайти такі рослини, які полегшували б їм життя і були корисні в самих різних областях. Одним з безлічі подібних рослини є мильні боби - плоди невеликих чагарників, що мають місцеву назву шикакай. Традиційно мильні боби використовувалися людиною шампунь і мило. Ця рослина багата різноманітними корисними речовинами, які здатні виліковувати захворювання шкіри. Примітно, що шикакай вважається найкращим натуральним бальзамом, шампунем і шкірним регенератором у всьому світі.
Саме через цих корисних якостей мильні боби активно використовуються у виготовленні елітних шампунів і кондиціонерів для волосся найвідомішими європейськими косметологічними компаніями. Саптала - це водний розчин мильних бобів. Його найбільш часто використовують для миття голови і ополіскування волосся, так як регулярне застосування цього засобу повністю позбавляє від лупи, оживляє волосся і усуває їх ламкість, збільшує здоровий блиск і об'єм волосся, припиняє їх випадання, відновлює жировий шкірний баланс.
Серед переваг, якими володіють мильні боби шикакай, слід назвати їх гіпоалергенність, натуральність, безпека для людей, які страждають різними шкірними захворюваннями або з чутливою шкірою. Коли розчин мильних бобів стикається зі шкірою, різні корисні речовини, що містяться в ньому, мають бактерицидний і протизапальний ефект, очищають пори і оздоровлюють шкірні покриви. Мильні боби мають низький рН і зовсім не містять лугу, тому вони не знежирюють і не сушать шкіру, що особливо важливо для гігієни ніжної дитячої шкіри.
Серед загальних правил, яких слід дотримуватися при використанні шикакай, потрібно виділити лише дотримання обережності. Не можна допускати попадання розчину мильних бобів в очі, так як природний піноутворювач сапонін, що міститься в них, може подразнювати слизову оболонку. Серед причин, завдяки яким все більше кількостей людей відмовляються від використання хімічних засобів гігієни, необхідно назвати повну екологічну безпеку і досить прийнятну вартість, а також приголомшливий оздоровчий ефект, який мильні боби надають на шкіру.

Мильні боби шикакай як кондиціонер

Природа забезпечила людини абсолютно всім необхідним для його нормального життя. Часом викликає здивування той факт, як багато людей користуються хімічною продукцією, що представляє загрозу їх здоров'ю, замість того, щоб застосовувати в своїй життєдіяльності натуральні природні засоби, які екологічно повністю безпечні, а за своїми властивостями анітрохи не поступаються товарам хімічної промисловості. Одним з таких природних засобів є мильні боби, або шикакай. До слова, шикакай в перекладі означає «фрукти для волосся». Сама назва цієї рослини вказує на ту сферу, в якій його слід застосовувати. Мильні боби є визнаним в усьому світі справжнім природним кондиціонером, володіє унікальними влаговосполняющімі і пом'якшуючими властивостями і благотворним впливом на волосся.

Спосіб застосування шикакай як бальзаму-ополіскувача надзвичайно простий - необхідно просто змочити вимите волосся розчином з мильних волосся і потримати їх протягом десяти-двадцяти хвилин, а після чого змити чистою водою. Ця нехитра процедура зробить навіть слабке волосся м'якими, шовковистим, додасть їм додатковий обсяг і жвавість. Якщо шикакай застосовувати регулярно, то він повністю позбавить від лупи, відновить природний жировий волосся, завдяки чому волосся можна буде мити рідше. Приготувати розчин з мильних бобів також не складе проблем. Потрібно трохи подрібнити стручки шикакай, покласти їх в мішечок в кількості двадцять п'ять грам, потім помістити мішечок в яку-небудь ємність і залити окропом близько півлітра. Потім все це має настоятися протягом десяти-п'ятнадцяти хвилин. Під час настоювання можна злегка пом'яти мішечок руками - так поживні речовини швидше підуть у воду. У разі необхідності можна додавати в мішечок кілька мильних горіхів - так буде більше піни.
Такий розчин можна застосовувати як для миття волосся, так і для ополіскування. Буквально після першого застосування розчину з шикакай буде видно результат. Люди, які використовують мильні боби в якості шампуню вже давно відмовилися від хімічних аналогів, так як, не дивлячись на запевнення реклами, вони приносять досить відчутної шкоди для волосся і шкіри голови.

Шикакай як ліки

Стручки акації шикакай, що носять інша назва - мильні боби, в основному застосовуються як натуральний замінник мила і шампунів, а також в косметології. Але це не єдина область застосування цього воістину чарівного рослини, що росте в Центральній Індії. Люди здавна помітили той факт, що використання розчину з плодів цієї рослини здатне надавати лікувальну дію при різних шкірних захворюваннях і опіках.
Найефективніше використовувати мильні боби при лікуванні найрізноманітніших шкірних недуг, таких як псоріаз, екзема, лупа та інші, зовнішньо, за допомогою масок, обполіскувань і аплікацій. Зазвичай мильні боби застосовують в поєднанні з мильними горіхами в співвідношенні два до одного, якщо захворювання шкіри знаходиться на доступному місці, і один до одного, якщо воно приховано волосяним покривом. Зазвичай на пошкоджену ділянку шкіри накладають пов'язку з натуральних тканин, таких як бавовна або льон, з загорнутими всередину бобами шикакай і мильними горіхами. Пов'язку тримають протягом години, потім знімають з запальної ділянки шкіри. Можна наносити такі пов'язки до трьох разів на день, все залежить від характеру і тяжкості недуги.
Чудово допомагають мильні боби при лікуванні опіків. Безпосередньо після опіку необхідно накласти на ушкоджену ділянку шкірних покривів вологі розмічені стручки шикакай або пасту, виготовлену з них. Тримати на опіку їх слід близько тридцяти хвилин. Якщо полегшення не настане, слід накласти нові мильні боби на такий же час. Дуже часто мильні боби застосовуються для лікування алергій. Шикакай здатний ефективно боротися з наслідками алергічних реакцій, усувати почервоніння і висипання на шкірі, видаляти висип. Однак, слід пам'ятати, що для повного позбавлення від алергії слід позбутися причин, що її викликають. Так, наприклад, якщо алергія викликана використанням будь-яких хімічних препаратів, то заміна їх на природні засоби буде тим самим звільненням від причини алергічної реакції. Якщо змінити хімічні шампуні і мило на мильні боби, алергія зникне сама собою, а людина зможе оцінити ті корисні якості, якими володіє цей натуральний продукт.

Олена Богданова
(С) HunnyShop.ru - при частковому або повному копіюванні вказуйте сайт автора.

схоже