Полезные материалы

Догляд за гребінцями

Догляд за гребінцями: як правильно почистити гребінці та щітки з пластику, дерева, металу і натуральної щетини?

Догляд за гребінцями: як правильно почистити гребінці та щітки з пластику, дерева, металу і натуральної щетини

Практично кожна дівчина чи жінка сьогодні знає, що існує багато видів гребінців, спеціально призначених для різного роду маніпуляцій з волоссям. Тому в домашньому побуті можна зустріти не одну-дві, а цілий арсенал «різношерстих» гребінців, щіток і гребенів.

Гребінець, як і будь-який засіб гігієни, вимагає регулярного догляду : Очищення і дезінфекції. Адже на ній залишаються не тільки випали волосся, але і шкірне сало, частинки лупи, пил, наліт від засобів для укладки, бруд від рук та інша нечисть.

Залежно від того, з якого матеріалу зроблена гребінець, вибираємо спосіб очищення.

  • Пластмасові гребінця і гребінці миються теплою водою з милом. Якщо є сильні забруднення, додайте в миючий розчин столову ложку нашатирного спирту, покладіть туди гребінці і залиште хвилин на 20 «промаринуватися». Між зубчиків потріть старою намиленої зубною щіткою. Якщо немає бажання організовувати водні процедури, пластикові гребінці можна протерти вологою серветкою або ватним диском, змоченим в спирті або горілці.
  • Як правильно почистити гребінець з дерева? Майте на увазі, що дерев'яні гребінці категорично не виносять воду. Від цього вони набухають, розшаровуються і потім починають чіпляти і пошкоджувати волосся. Такі гребінці чистять спиртом і ватним диском.
  • Гребінці з металу невибагливі в догляді, миються так само, як і пластикові. Єдина відмінність - таку гребінець не варто замочувати в миючому розчині довше, ніж на 5 хвилин, а після закінчення чистки обов'язково просушіть її феном.
  • Щітки з натуральної щетини вимагають майже такого ж ретельного догляду, як і власне волосся. Спочатку зберіть зі щітки волосся. Це зручно зробити маленьким частим гребінцем. Приготуйте мильний розчин: тепла вода, шампунь і трохи нашатирного спирту. Візьміть ємність такого діаметру, щоб занурити в рідину щетину, а сама подушечка і дерев'яне підстава не намокали. Залиште на пару хвилин, потім промийте щетину пальцями і зубною щіткою. Після миття так само акуратно прополощіть щітку, струсіть з неї зайву воду і покладіть на рушник вниз щетинками для просушування.
  • Найскладніше чистити круглі щітки, скелетні гребінця з кульками на зубчиках і бувалі «массажкі». Половина успіху - копітка механічна очистка. Пил і волосся видаляються спочатку руками, потім рідкісним гребінцем, і, нарешті, зубочисткою. На підстави шипів таких гребінців досить щільно намотується дрібна брудна пил, що надає гребінці абсолютно антисанітарний вигляд. Для її видалення беремо зубну щітку, занурюємо її в бальзам для волосся і ретельно промазуємо їм все ряди вздовж і поперек. Це робиться для того, щоб «розпустити» звалятися пил. Зачекайте хвилин п'ять і приступайте до підводного чищенні за допомогою все тієї ж зубної щітки. Після бальзаму ви без праці позбудетеся від цих катишек.

Після бальзаму ви без праці позбудетеся від цих катишек

Взагалі ж фахівці рекомендують періодично оновлювати гребінці та щітки у вас вдома, адже як би ретельно ви за ними не доглядали, навряд чи можна змусити їх жити вічно. А тому, якими гребінцями ви користуєтеся, залежить краса і здоров'я вашого волосся.

Догляд за гребінцями: як правильно почистити гребінці та щітки з пластику, дерева, металу і натуральної щетини?
Як правильно почистити гребінець з дерева?