Полезные материалы

Різдвяний піст - це дуже смачно! (Рецепти)

Нашарування культур і традицій поставило сучасного українця в глухий кут. З одного боку - попереду Новий Рік з рясними застіллями і спиртним. З іншого - Різдвяний піст, останній православний пост в році. Час очищення тіла і думок, підведення внутрішніх підсумків і мотивації на успішні і добрі справи в році наступному. Але ж хочеться і того, і цього! Як бути?

Як відомо, Різдвяний піст починається щорічно 28 листопада, триває 40 днів і закінчується 6 січня, перед днем ​​народження Спасителя Як відомо, Різдвяний піст починається щорічно 28 листопада, триває 40 днів і закінчується 6 січня, перед днем ​​народження Спасителя. Цей часовий проміжок охоплює практично всі новорічні гуляння. І що особливо прикро - сам Новий Рік, коли під браву мова Президента народ звично перекидає чарочку з котлеткою і майонезним олів'є. Тим більше, що згідно з календарем Різдвяного посту, саме на 31 грудня та 1 січня припадають дні, коли заборонено вживати м'ясо, яйця і навіть молочні продукти, обмежившись тільки рибою.

Так що вибрати - смачний вечір або корисний пост? Майстри православної кухні радять не вибирати, а поєднувати. Приємне з корисним!

Вегетаріанські роли або маки-суші

Склад: 1/2 склянки круглого рису 2/3 склянки води, 3 листа норі (спресовані морські водорості), 1 морквина, 1 маленький авокадо, 1 огірок, 150 г тофу або адигейського сиру (або вегетаріанський плавлений або вершковий сир), рисовий або яблучний оцет сіль, цукор васабі (японський хрін), соєвий соус, кунжут, маринований імбир Склад: 1/2 склянки круглого рису 2/3 склянки води, 3 листа норі (спресовані морські водорості), 1 морквина, 1 маленький авокадо, 1 огірок, 150 г тофу або адигейського сиру (або вегетаріанський плавлений або вершковий сир), рисовий або яблучний оцет сіль, цукор васабі (японський хрін), соєвий соус, кунжут, маринований імбир.

Приготування. Підготувати всі продукти, які будуть потрібні для приготування суші. Кунжут слід підсмажити на сухій сковороді до золотисто-коричневого кольору, безперервно помішуючи. Якщо ви купили васабі в порошку, то з нього потрібно приготувати пасту, просто змішавши з водою.
Тепер займемося рисом. Він повинен бути обов'язково круглим. Його слід висипати у велику миску і промити в воді кілька разів, щоб вимити крохмаль. Залити рис водою і поставити на вогонь. Коли закипить, зробити самий маленький вогонь і щільно закрити кришкою. Залишити на 10 хвилин (для великої кількості рису - на 15 хвилин), не відкриваючи кришку і ні в якому разі не перемішуючи. Оскільки в рис ми буде додавати заправку, солити його не потрібно. Коли рис буде готовий, вимкнути вогонь і залишити його під кришкою ще на 10 хвилин. Таким чином можна готувати рис (не обов'язково круглий) і для інших страв, в які він входить, або в якості окремого гарніру, тільки в цьому випадку слід додати 0,5 ч. Ложки солі.
Морква очистити і порізати уздовж на смужки. Відварити її в невеликій кількості підсоленої води протягом декількох хвилин (до м'якості) і відкинути на друшляк.
Зробити заправку для рису. Для цього слід змішати 4 ст. ложки оцту (рисового або яблучного), 2 ст. ложки цукру, 1 ч. ложку солі і трохи підігріти на вогні, щоб розчинилися цукор і сіль.
Готовий рис перекласти в широку миску. Він повинен бути розсипчастим. Коли він трохи охолоне, заправити підготовленим оцтом. Оцет слід додавати поступово, акуратно перевертаючи рис дерев'яною лопаткою. На 1/2 склянки сухого рису піде десь половина приготовленої заправки.
Авокадо і огірок почистити і нарізати тонкими смужками. Якщо в огірку будуть великі насіння, то потрібно буде їх обрізати.
Тофу або адигейський сир порізати брусочками. Щоб вийшли правильно скорочення роли, без "равлики", слід від кожного листа норі (з меншої сторони) відрізати смужку шириною 4 см (їх можна використовувати в приготуванні вегетаріанської "смаженої риби").
Формування ролів. Так як рис після заправки оцтом став дуже липким і буде сильно прилипати до рук, потрібно змішати воду з соєвим соусом або оцтом, і в цю суміш вмочати кожен раз пальці, перед тим як брати рис. Покласти норі гладкою стороною на бамбуковий килимок і викласти зверху рівномірно рис шаром 7 мм, залишаючи вгорі край норі без рису (близько 2 см). Взяти пальцем васабі і нанести на рис посередині смужку. Посипати кунжутом по всій поверхні рису. Посередині рису викласти доріжки зі смужок огірка, авокадо і морквини. Зверху на овочі викласти брусочки тофу або сиру.
Тепер потрібно за допомогою бамбукового килимка скачати все це в циліндр таким чином. Смужку норі, яка без рису, змочити водою. Поєднавши нижній край норі з краєм килимка і, притримуючи пальцями начинку, слід підняти великими пальцями килимок і загинати його вперед від себе, щоб нижній край рису зустрівся з верхнім. Потім відвернути край килимка і покатати вийшла ковбаску туди-сюди. Вона повинна бути досить щільною, а край норі, змочений водою, повинен добре до неї приклеїться. Точно також зробити ще два ролу. Тепер нарізати кожен рол гострим ножем на 6-8 частин, кожен раз змочуючи ніж у воді.
Готові роли слід подавати з соєвим соусом і маринованим імбиром.

баклажанові рулетики

Склад Склад. Один великий баклажан, дві морквини, 50 г волоських горіхів і горіхів фундук. Спеції: по 1/2 ч. Л. каррі, хмелі-сунелі 1/2 ч. ложки солі половина пучка кінзи.

Приготування. Морквину почистити, у баклажана обрізати кінчики. Моркву відварити до готовності. Охолодити. Баклажан порізати тонкими пелюстками, обсмажити їх в олії з двох сторін. Зайве масло промокнути серветкою. Залишки баклажана, боки і рвані пелюстки порізати і також обсмажити. Горіхи подрібнити. Нарізати кинзу. Зробити пюре з вареної моркви і обсмажених залишків баклажана. З'єднати морква, горіхи, кінзу, приправи і сіль. Все перемішати. Покласти начинку всередину баклажановие пелюсток і сформувати рулетики. Прикрасити за своїм бажанням.

смажений сейтан

Ця страва за смаком дуже нагадує м'ясо, але при цьому воно повністю вегетаріанське (пісне) Ця страва за смаком дуже нагадує м'ясо, але при цьому воно повністю вегетаріанське (пісне). Адже готується воно з сейтан - рослинного замінника м'яса.

Склад. Сире пшеничне м'ясо (3,5 склянки борошна + 1,5 склянки води), 1 л води, соєвий соус, спеції: 2 лаврові листки, чорний мелений перець, коріандр, асафетида, паприка, куркума, мелений мускатний горіх, сіль, 1 / 2 листа норі, рослинне масло для обсмажування (або топлене - ДХІ).

Приготування. Для бульйону використовувати такі спеції: лавровий лист, по 1/2 ч. Л. перцю і коріандру, 3 ст. л. соєвого соусу і порізаний на шматочки лист норі, трохи солі. Відварену сейтан порізати на смужки.
У сковороді розігріти трохи олії, додати по 1/2 ч. Л. меленого чорного перцю, асафетиди, куркуми, 1 ч. л. паприки, 1/3 ч. л. мускатного горіха. Через кілька секунд додати 2-3 ст. л. соєвого соусу і перемішати.
Покласти в сковороду шматочки сейтан. Обсмажувати з усіх боків на невеликому вогні протягом 5-7 хвилин. До цієї страви добре підійде будь-який томатний соус, зелень і ароматна булка.

IVASI.NEWS. Група для самих Язиката. Приєднуйтесь!

Закусочний салат із зелені і сиру

Склад Склад. 350 г відвареної квасолі, 1 ст. л. лимонного соку, 1 ч. л. солі, 0,5 ч. л. цукрової пудри, 2 ст. л. кукурудзяної олії (можна замінити на улюблене рослинне), листя салату (мінімум 10 штук), 2 пучка кропу, 1 пучок петрушки, сир або м'який сир.

Приготування. Зелень миємо й обсушуємо. У блендері робимо паштет з квасолі, перемолу її з лимонним соком, сіллю, цукровою пудрою і кукурудзяним маслом. Зелень подрібнюємо і змішуємо з перемеленої квасолею в пропорції 1: 1. Листя салату обсушуємо серветкою і обрізаємо підстави. Розминаємо сир або сир, додаємо трохи солі і спецій за смаком.

Оформлення салату. Намазуємо на листя салату поперемінно квасоляну і сирну начинку, укладаючи їх або за принципом ялинки - змінюючи напрямок «кучерявою» сторони аркуша, або будь-яким іншим способом. Трохи начинки залишаємо для прикраси, формуючи з неї маленькі кульки з зеленню кропу. Страву можна також прикрасити часточками помідора.

фарширована щука

Склад Склад. 700 г щуки, 100 г хліба, 200 мл молока, 1 ч.л. крохмалю, 150 г цибулі, 1-2 ст. л. відвареного рису, зелень, майонез, сіль, перець.

Приготування. Почистити щуку (черево НЕ розпорювати і не видаляти плавники), відокремити голову, видалити зябра. Обережно зняти шкуру, вона повинна злазити легко (якщо акуратно підрізати ножем від м'яса по колу). Відрубати кісточку біля основи хвоста. Видалити нутрощі, відокремити м'ясо від кісточок. Розмочити білий хліб в молоці. М'ясо пропустити через м'ясорубку кілька разів. Подрібнити в блендері хліб і цибулю. Дрібно нарізати зелень. Змішати цибулю, м'ясо, хліб, зелень і рис. Додати крохмаль, сіль і перець за смаком. Ретельно все перемішати. Заправити щуку начинкою, акуратно, щоб не пошкодити шкіру.
Викласти рибу на фольгу злегка змащену олією, прикріпити голову. Намазати майонезом і загорнути щуку в фольгу. Помістити в духовку. Запікати при 180 C протягом 1 години.

Салат з грейпфрутом, авокадо і кедровими горішками

Склад Склад. 1 грейпфрут, 1 авокадо, 1/2 апельсина, листя салату, кедрові горішки. Для заправки: сік 1/2 апельсина, 1 ч. Ложка, лимонного соку, оливкова олія, спеції: кумін, асафетида, сіль.

Приготування. Нарвати на блюдо листя салату. Кедрові горішки підсмажити на сковороді. Грейпфрут почистити, розділити на часточки і видалити всі плівки. Розламати м'якоть грейпфрута на невеликі шматочки. Очистити авокадо і вийняти кісточку. Нарізати скибочками. Часточки апельсина також порізати на шматочки. Додати до листів скибочки авокадо, часточки грейпфрута і нарізаний апельсин, перемішати. Змішати всі інгредієнти для соусу: апельсиновий і лимонний сік, масло і спеції. Заправити наш салатик, посипати горішками. Подавати салат можна з грінками і м'яким вершковим сиром.

"Crazy Cake"

Склад Склад. 1,5 склянки борошна, 1 склянка цукру, 5 ст. л. какао, 1 ч. л. соди, щіпка солі, ванільний цукор або ванілін, 6 ст. л. рослинного масла, 1 склянка води, за бажанням можна додати горіхи. Глазур: 3 ст. л. какао, 2 ст. л. цукру, 5 ст. л. рослинного або вершкового масла, 4 ст. л. води.

Приготування. Додаємо в борошно всі сухі інгредієнти, а також соду, погашену соком лимона або оцтом, рослинне масло, перетираємо з борошняної сумішшю. Вливаємо воду і розмішуємо ложкою. Тісто не повинно бути занадто рідким. Перекладаємо шоколадне тісто в форму для пирога або кексу, змащену олією. Ставимо «божевільний пиріг» в духовку, розігріту до 190 ° С, і випікаємо протягом приблизно 30 хвилин. Поки "Crazy Cake" остигає, готуємо шоколадну глазур для його покриття. Для цього з'єднуємо в сотейнику всі інгредієнти, зазначені в складі для глазурі, і ставимо на вогонь. Помішуючи, варимо поки наша глазур не загусне. Наносимо гарячу глазур пиріг. Після того, як вона застигне, Crazy Cake можна нарізати і подавати!

Цукерки з фініків і насіння

Склад Склад. 550 гр фініків, 300 гр очищені насіння, 70 гр кунжуту.

Приготування. Посмажити очищені насіння. Фініки помити і витягнути з них кісточки, подрібнити за допомогою блендера до пюре-образного стану. Пересипати насіння до фінікам і гарненько перемішати. Потім скачати з цієї маси кульки.
Обсмажити кунжут до золотистого кольору. Обваляти цукерки в кунжуті.

ремарки Івасів

  • До 1166 року тривалість Різдвяного посту становила всього 7 днів (з 30 грудня по 5 січня). Дана традиція збереглася до наших часів в Вірменської апостольської церкви.
  • За своєю суворістю пост близький до Петрову. Основу пісного столу в цей період становить каша (гречана, пшоняна, вівсяна та інші).
  • Від початку Різдвяного посту (з 28 листопада) до свята святителя Миколая (19 грудня включно) по понеділках дозволяється гаряча їжа без олії, по вівторках, четвергах, суботах і неділях - риба. По середах і п'ятницях пропонується сухоядение (хліб, вода, сіль, сирі фрукти і овочі, сухофрукти, горіхи, мед).
  • У період з 20 грудня по 1 січня (включно) по вівторках і четвергах вже не можна їсти рибу - дозволяється гаряча їжа з маслом. Правила харчування в інші дні тижня не змінюються.
  • 2-6 січня - період предпразднетства Різдва Христового, найбільш сувора частина поста. У ці числа по понеділках, середах і п'ятницях пропонується сухоядение, по вівторках і четвергах - гаряча їжа без олії, по суботах і неділях - гаряча їжа з маслом.
  • У свято Різдвяний святвечір (6 січня) забороняється приймати їжу до появи на небі першої зірки, після чого прийнято їсти сочиво (варені в меду зерна пшениці або відварений рис з родзинками).
  • У такі церковні свята як Введення Богородиці у храм (4 грудня) і святителя Миколая (19 грудня) по понеділках, середах і п'ятницях можна їсти рибу.

Як бути?
Так що вибрати - смачний вечір або корисний пост?