Полезные материалы

Як правильно вибрати манго: корисні поради

  1. Колір - не показник
  2. Вибираємо манго за формою і розміром
  3. Правильно вибираємо манго ... навпомацки
  4. Вибираємо манго - 100% метод
  5. за м'якоті

Зміст статті

Цікаво, чому авокадо стигле, а манго стиглий? Начебто фрукти обидва. Але великий і могутній часом заводить в такі нетрі, що імениті філологи хапаються за голову. Давайте не будемо їм уподібнюватися і залишимо перше питання. На порядку денному інша тема. Як правильно вибрати манго?

Ось ця проблема часом більш актуальні з'ясування пологів і закінчень іноземних слів. Існує кілька важливих ознак, за якими досить просто визначити найсмачніший і солодкий плід.

Колір - не показник

Так-так, вибирати манго, орієнтуючись на колір шкірки, вважається абсолютно марним заняттям. Бо в світі існує більше 30 різновидів манго, які культивуються для їжі. Зовсім не обов'язково колір шкірки червоний або оранжевого відтінку. Він може бути рожевим, сливовим, зеленим і навіть йдуть практично в чорноту.

Тому, приходячи в магазин або на ринок за дивним заморським фруктом, геть забуваємо про колірних припущеннях. Для цього є інші параметри.

Порада. Якщо при візуальному огляді ви виявили на манго кілька темних точок, то це не повинно вас бентежити. Все в межах норми. А ось подряпини або дірочки на шкірці повинні змусити вас відмовитися від покупки такого фрукта. Справа в тому, що при величезному вмісті фруктози будь-яке пошкодження змушує манго псуватися вже на другу добу. А ви точно знаєте, на якому етапі перевезення плід подряпали або проткнули?

Вибираємо манго за формою і розміром

Всі знають, що найбільше фрукт за формою повинен нагадувати м'яч для американського футболу. Це правильно. Але існують варіації, від практично плоскою до майже кулястої. Ось якщо побачите товстенький манго, схожий на кульку, то віддайте перевагу йому.

Витягнуті і плоскі плоди - показник того, що вони не набрали потрібної маси. І навряд чи виявляться солодкими і соковитими.

Правильно вибираємо манго ... навпомацки

Щоб не помилитися і не притягти додому неїстівне дерев'яне щось, просто чіпайте руками будь-який вподобаний фрукт. Відчуття повинні бути такі, як ніби ви взяли персик. Приємна оксамитова шкірка, але більш гладка. Іноді з очевидним блиском.

Другий крок - прикиньте на долоні по відчуттях вага манго. Повний важкий плід - ось яким має бути стиглий плід. Ні, звичайно, не як цегла. Але так, знаєте, грунтовно важкий.

Третя ознака - пружність. Акуратно тримаємо манго на долоні, і пальцями цієї ж руки злегка натискаємо на шкірку. Ні, вказівним пальцем з усієї дурі тикати не треба! Якщо фрукт перезріло, то вся смердюча Забрідь жижа під вашим напором виявиться на вас же і оточуючих.

Порада. Правильний стиглий манго повинен зовсім трохи проминатися при натисканні, і майже відразу злегка отпружінівает назад.

Якщо м'якоть абсолютно не піддається вашим зусиллям, то не варто класти такий фрукт в свій кошик. Його зірвали на плантації сильно недостиглі. І без спеціальних умов він навряд чи стане смачним з чудовим запахом. Це не банан, який зріє від лежачого поруч яблука або при кімнатній температурі. Заморському вередник потрібні особливі фактори для дозрівання. Ну або можливість доспеть прямо на дереві.

Інша крайність - в'яла шкірка, яка розповзається практично від одного дотику. Вм'ятина на м'якоті не тільки не повертається назад, але і норовить сама собою розтектися. Такий манго вже перезріло. Якщо він не встиг заграти, то все одно насолодитися ним не вийде. За смаком він буде схожий на гарбуз: пухкий, невиразний, без вражень.

Порада. Ніколи не соромтеся. Чіпайте, мацайте, оглядайте манго. І не слухайте запевнення продавців. Вірте тільки самому собі. Адже не кожен день фрукт такий купуєте. Так навіщо викидати гроші на вітер?

Вибираємо манго - 100% метод

Звичайно, всі ознаки легко запам'ятовуються і зрозумілі. Але жоден з них не дає повної гарантії, що ви все-таки виберете якісний фрукт. Однак, існує метод, який спрацьовує завжди. Ще жодної осічки не було. Перевірено численними відгуками. Цей спосіб - вибирати манго по запаху. Треба тільки взяти плід і понюхати його біля плодоніжки. Є всього три варіанти розвитку подій:

  1. Манго недостиглі. Запах слабкий, більше віддає хімічним присмаком. Є легкі нотки ананаса з тонкою домішкою солодощі. Щоб відчути його, потрібно практично поткнутися носом в шкірку.
  2. Манго перезріло. Запах дуже різкий, з сильним кислим подтоном. Найчастіше виявляються ноти бродіння, оцту з явним проявом спиртового аромату. Пахне здалеку, сильно і неприємно.
  3. Манго ідеальної стиглості. Запах відчутний, але не різкий. Суміш з нот ананаса, дині, персика, хвойної смоли і морквяної бадилля. Деякі сорти виділяють запах скипидару, але не противний. Чітко відчувається солодкість аромату, яка викликає бажання відкусити шматочок фрукта відразу ж.

Ось на опис третього пункту вам належить орієнтуватися. Навіть якщо ви ніколи не знали запаху правильного манго, запевняємо: відчувши це хоч одного разу, ви відразу зрозумієте, про що йшла мова.

Досвідчені люди заявляють, що «запаховий» спосіб вибору фрукта є найвірогіднішим. Після нього можна сміливо відкидати в сторону інші ознаки стиглості заморського гостя.

за м'якоті

«У стиглого манго м'якоть повинна бути ...» і далі опис. Це більшість джерел такі відомості пишуть. Тільки забувають уточнити, що різати манго в магазині для перевірки м'якоті вам ніхто не дасть. Та й на ринку теж навряд чи продавець погодиться шматувати дорогі фрукти, щоб ви все-таки зважилися, і вибрали парочку.

Ось коли поїдете до Індії, Мексики, Таїланд, Іспанію, Пакистан - ось тоді вам продавець скільки захочете манго накришить, аби догодити. У всіх інших випадках оцінити стан м'якоті манго ви зможете тільки після покупки. Тому для вибору такий спосіб визначення не годиться.

Як правильно вибрати манго? Ми з'ясували, що найкраще це робити за запахом. Нехай ваше нюх вас ніколи не обманює, щоб завжди ласувати самими чарівними фруктами ідеальної стиглості.

Відео: як вибрати соковитий манго фрукт в магазині

Як правильно вибрати манго?
А ви точно знаєте, на якому етапі перевезення плід подряпали або проткнули?
Так навіщо викидати гроші на вітер?
Як правильно вибрати манго?