Полезные материалы

Вишивка на шкірі

  1. СХОЖІ ЗАПИСИ:
  2. Цікаве про роботу з трикотажем
  3. Видалення вишивки з вироби
  4. Ефекти для Стежковий заповнень. Така декоративна проста рядок
  5. In-The-Hoop. Одягаємо винний келих

Шкіра, шкірозамінника, замші і вініл, на мій погляд, одні з найзагадковіших основ для машинної вишивки. Про ці матеріали пишуть в інтернеті багато всього різного. Інформація настільки різнопланова, що можна в ній загубитися. Залишається, втім, як і завжди, тільки одне - зібрати все відоме в купу і йти практикуватися самому.

Залишається, втім, як і завжди, тільки одне - зібрати все відоме в купу і йти практикуватися самому

Все Кожеподобная матеріали, так само як і тканини, бувають абсолютно різні за вагою, товщині, текстурі, щільності, твердості і м'якості. А об'єднує їх кілька загальновідомих фактів:

√ Ці матеріали не прощають помилок - якщо прокол голкою був зроблений, то він залишається видимим назавжди.

√ Можуть залишатися сліди від пялец.

√ Кожеподобная матеріали перфоруються по периметру вишивки (уздовж лінії проколів стібків).

Саме ці особливості накладають свої вимоги до самого технологічного процесу вишивання на Кожеподобная матеріалах: вибору голок, стабілізаторів, способів запяліванія і т.д.

Отже, перерахую всі основні компоненти:

  1. За вибором голок я не побачила практично жодної однакової рекомендації. розкид по типам вістря необхідних голок великий: хтось радить застосовувати light ball point, хтось normal round point, ну, а хтось narrow wedge point або, взагалі, round point with triangular tip. Очі розбігаються від стількох варіантів. Вважаю, доведеться розбиратися самій, перебравши всі можливі варіанти на практиці.
  2. А ось з вибором стабілізаторів все більш-менш ясно: середній відривний, середній або щільний відрізний або клейова папір (типу filmoplast) в залежності від виду матеріалу. Як варіант додаткової стабілізації, я зустрічала рекомендації дублювати шкіру звичайним швейним клейовим флізеліном.
  3. Рекомендації по запяліванію Кожеподобная матеріалів я бачила такі: п'яльця обов'язково обернути м'яким матеріалом і послабити п'яльця так, щоб вони не залишали після себе слід, але при цьому матеріал в них не провисав. Якщо запялівать матеріал не можна, то залишається приклеювати його на клейову папір. Альтернативний варіант м'якої запялкі - використовувати спеціальні магнітні п'яльця (у кого є, звичайно).
  4. Нитки можна використовувати звичайні (40) або більш товсті (30).
  5. Для запобігання пропуску стібків швидкість вишивки необхідно зменшити. Ну а чистити і змащувати машину доведеться кожні кілька виробів.

Оцифровка дизайнів машинної вишивки для шкіри і подібних їй матеріалів вважається долею досвідчених програмістів. Але як стати досвідченим, якщо не пробувати? А тому зануримося в різнопланові поради західних гуру машинної вишивки по темі програмування файлів.

Програмування дизайну для шкіри дещо інша річ, ніж створення файлу для тканин тому, що доводиться стежити за кількістю проколів у різний спосіб. А все тому, що перед програмістом стоїть гостре питання: як уникнути перфорації матеріалу по лінії проколів.

Основні правила створення дизайну такі:

  1. Збільшуємо довжину стібка в зливках і каркасах до 4-5мм.
  2. Ширина сатинів повинна становити не менше 3-4мм.
  3. Зменшуємо щільність сатину на 30-35% від звичайної. Деякі рекомендують зменшувати щільність навіть на 50%.
  4. Зменшуємо щільність заливок на 20-25% від звичайної.
  5. Щодо застосування каркасів на Кожеподобная матеріалах існує двояка думка. Деякі стверджують, що все каркасні рядки необхідно прибрати, а інші кажуть, що їх необхідно залишити. І навіть більше того - збільшити їх щільність тому, що верхній фінішний шар стібків став менш щільний. При цьому також необхідно каркаси прибрати всередину контура подалі від фінішного шару стібків.
  6. Необхідно уникати:

А) дрібних елементів

Б) великої кількості заливок або використовувати замість них аплікацію

Ну, ось власне і все. пора приступати до практики .

СХОЖІ ЗАПИСИ:

  • Голки для машинної вишивки. Властивості і вибір

    Голка - це основна деталь петлеобразующих механізму вишивальних машин. Як відбувається формування стібка я вже писала в пості Принцип утворення стібка. Як виробляють голки Заготівля під ...

  • Цікаве про роботу з трикотажем

    Всім відомо, що голка, проходячи через тканину не повинна залишати по периметру вишивки дірочки. Але таке буває, а особливо часто на трикотажних тканинах, якщо голка ...

  • Видалення вишивки з вироби

    Натрапила я тут в журналі на серію статей про те, як виправляти помилки, які неминуче трапляються в процесі вишивки. Там говорилося про багато речей, але ...

  • Ефекти для Стежковий заповнень. Така декоративна проста рядок

    Практично все програмне забезпечення для вишивки на сьогоднішній день дає користувачеві масу можливостей для фантазії. Для цього достатньо застосувати до об'єктів типу сатин (гладь) і ...

  • In-The-Hoop. Одягаємо винний келих

    В якомусь одному зі старих номерів журналу Designs in Machine Embroidery я побачила як робити підставку-одяг на винний келих на вишивальної машини, природно. Підставки ці ...

Але як стати досвідченим, якщо не пробувати?