Полезные материалы

Словник термінів машинної вишивки. Оптимальний розмір вишивки. Стандарти в вишивці


Ваш замовник побажав вишити уніформу для своїх співробітників фірмовим логотипом. Але йому складно визначиться. Хочеться, з одного боку побільше, але дешевше, або він думає про зовсім маленькою вишивці ... Який оптимальний розмір вишивки йому можна запропонувати, що буде виглядати краще, де розташувати?
Ваш замовник побажав вишити уніформу для своїх співробітників фірмовим логотипом
Розташувати вишивку вобщем-то можна де завгодно, хоча є і деякі стандарти у вишивці. Статтю про стандарти ви знайдете декількома постами нижче. А ось з розміром не все так просто. В основному, він залежить від технології самого процесу вишивки. Розповім про декілька моментів, які варто пояснити замовнику.
Існують два основних види застигла машинної вишивки - це сатин (вишивка гладдю) і комплексний застил, відомий ще як "татамі". У чому ж їх відмінність?
Сатин (вишивка гладдю)

- це такий спосіб вишивки, коли стежки розташовуються перпендикулярно направляє. Цей тип використовується в основному при вишиванні букв і коли необхідно отримати гладку поверхню, наприклад при вишиванні рамок, контурів, дрібних деталей. Сатин виглядає дуже красиво, але важливо пам'ятати, що діапазон ширини стібків обмежений, він становить від 1 до 9 мм. Можна, звичайно, зробити і менше або більше, але в першому випадку стібки будуть провалюватися в тканину, а в другому - її стягувати, або вони будуть просто провисати над тканиною. Звичайно, існує технологія розбиття стібків (широкий стібок розбивається на 2 або 3 стібка), але це вже залежить від конкретних побажань замовника. Дизайнер вишивки завжди запропонує різні варіанти як зробити, щоб замовник залишився задоволений.
Інший варіант застигла машинної вишивки - це суцільний комплексний застил ( "татамі").

Він має інше розташування стібків і з допомогою нього заповнюють великі площі в дизайні. Стежки фіксованої довжини прилягають один до одного, позначаючи своєрідний малюнок, за який цей застил і отримав свою назву. Цей застил надає величезні можливості для творчості і самовираження Замовників. На цьому закриваючи можна зображувати величезна кількість повторюваних елементів, якими можна підкреслити свою індивідуальність, наприклад, будівельна організація може заповнити площу свого логотипу цеглинками або колодами.
Виходячи з усіх вище викладених міркувань, можна зробити висновки про рекомендовані розмірах вишивки.
Мінімальний розмір дрібних об'єктів вишивки, особливо букв, близько 6 мм, інакше вони перестають читатися, звичайно, можна зробити і менше, але це зажадає спеціальних ниток, голок, навіть матеріалів, адже все обумовлюється фізичними розмірами нитки, голки і фактурою матеріалу. Може так статися, що вишивальна нитка просто провалиться між нитками вироби.


Що ж стосується максимального розміру вишивки, то він залежить тільки від побажань замовника.
Слід пам'ятати, що максимальна ширина стібка, при використанні сатину, становить 12 мм. Якщо ви хочете більшого, то варто використовувати застил татамі. Але великі площі закриваючи машинної вишивки коштують дорого. Замість цього можна використовувати структурований матеріал, що імітує вишитий застил. Часто для цієї мети використовують тканину з побутовим назвою "діагональка". В цьому випадку дизайнер буде використовувати в дизайні техніку аплікація. Такий підхід підвищує якість вишивки і надає їй глибину і обсяг.
Якщо у вас є питання по створенню дизайну для замовника або як краще застосувати наявний у вас дизан, задавайте без вагань!


Який оптимальний розмір вишивки йому можна запропонувати, що буде виглядати краще, де розташувати?
У чому ж їх відмінність?