Полезные материалы

10 міфів про Швецію

Міф 1: Шведи відлюдники

Шведи дійсно не великі шанувальники галасливих компаній і частих виходів у світ, але це не означає, що вони весь час проводять вдома. І те, що середньостатистичний швед не стане розмовляти з незнайомцем, якщо тільки той не питає дорогу, теж перебільшення. Швидше за все, місцеві не особливо люблять виходити на вулицю через холод. Дощ і вітер не мають до тривалих прогулянок. Хоча є одне табу, яке варто враховувати в спілкуванні зі шведами: вони не обговорюють особисте життя. Тут подібного роду розпитування вважатимуть нетактовним.

Міф 2: Все шведські жінки красуні-блондинки.

Експрес-інфо по країні

Швеція (Королівство Швеція) - держава в Північній Європі, розташоване на Скандинавському півострові.

Столиця - Стокгольм

Найбільші міста: Стокгольм, Гетеборг, Мальме, Уппсала

Форма правління - конституційна монархія

Територія - 447 435 км2 (58-я в світі)

Населення - 9,83 млн осіб. (90-я в світі)

Офіційна мова - шведський

Релігія - лютеранство

ІЛР - 0,898 (7-я в світі)

ВВП - $ 571,09 млрд (21-я в світі)

Валюта - шведська крона

Межує з: Норвегією, Фінляндією

Далеко не все. Ельза Хокс і Фріда Густавссон - так. Але більшість шведок - це звичайні жінки, а не фотомоделі, тому не варто чекати, що вони будуть високими білявками з голубими очима. А ось те, що всі вони дуже незалежні і самодостатні, правда. Зрештою, в Швеції гендерна рівність - одна з головних цінностей.

Міф 3: Робочий день шведа - це суцільні наради.

Звучить іронічно, якщо враховувати, що «шведи відлюдники», але це так. Іноді тут проводять зустрічі, щоб призначити і обговорити подробиці інший зустрічі. З боку це може виглядати як порожня трата часу, але насправді це частина ділової культури Швеції. Будь-який співробітник може поділитися своїми ідеями і висловити власну думку - і його почують. На цю ж задачу працює і відкрите планування офісів. Можливо, саме тому здається, що шведи постійно радяться.

Міф 4: Шведи схиблені на екології.

Міф 4: Шведи схиблені на екології

Фото: shutterstock

Так. І молодці! Місцеві жителі добре обізнані про згубний вплив на навколишнє середовище і роблять все, щоб звести його до мінімуму. Наприклад, сортують відходи, по можливості користуються велосипедом замість машини і встановлюють на своїх будинках альтернативні джерела енергії. Близько 90% всіх алюмінієвих банок і пластикових пляшок відправляються на вторинну переробку, а до 2020 року Швеція планує зовсім відмовитися від газу і нафти.

Міф 5: Алкоголь в Швеції дуже дорогий і його непросто дістати.

Дивлячись з ким порівнювати. Але в загальному це так. У Швеції немає спеціальних пропозицій або рекламних акцій щодо продажу спиртного, а в магазинах його продають тільки в певні години. Але, як стверджує місцева влада, це все заради добра самих же мешканців. Вони підрахували, що вільний продаж випивки в супермаркетах привела б до 1580 додатковим смертям на рік, 14 200 нападів і на 16 млн збільшила б кількість днів відпустки через хворобу. Переконливий аргумент.

Міф 6: У Швеції темно і холодно.

Залежить від того, де ви знаходитесь. Швеція має велику протяжність з півдня на північ, тому узагальнювати не варто. Але зима дійсно тут триває довго, навіть в південній частині. А на півночі ртутний стовпчик іноді опускається до позначки -40 ° С. Але зате коли настають перші по-справжньому теплі весняні дні, розумієш, що воно того варте. Швеція - дуже мальовнича країна. Різноманітна природа, безліч озер і чисте повітря компенсують примхи погоди.

Міф 7: Все шведи їздять на «Вольво».

Міф 7: Все шведи їздять на «Вольво»

Фото: shutterstock

Не всі, але дуже багато. І це легко пояснити: «Вольво» - безпечна, надійна і економічна машина, перевірена часом. І незважаючи на те, що зараз концерн належить китайцям, «Вольво» залишається улюбленим автомобілем шведів. У місцевих навіть є таке визначення «шведської мрії» - villa, Volvo, vovve, тобто «будинок," Вольво "і собака». Нічого зайвого.

Міф 8: У Швеції все дорого.

Не просто дорого, а дуже дорого. Хоча дешевше, ніж в Ісландії. Ті, хто приїжджають в країну вперше, відчувають невеликий шок. Чашка кави в провінційному містечку обійдеться приблизно стільки ж, скільки в кафе в центрі Лондона. А одяг шведи частіше замовляють онлайн з Америки: навіть з витратами на пересилку вийде дешевше, ніж в місцевих магазинах. Але є в цьому і позитивний момент: дорожнеча вчить купувати тільки те, що вам дійсно потрібно, і, знову ж таки, не забруднювати навколишнє середовище просто обридлими речами.

Міф 9: У Швеції високі податки.

Прибутковий податок в Швеції - один з найвищих у світі і становить майже 30%. А підприємці, що займаються комерційною діяльністю, повинні віддавати рівно половину своїх чесно зароблених грошей. Трохи менше, 46%, платять ті, чия зарплата перевищує 4 000 доларів. Але шведи знають, за що вони платять. Вулиці завжди чисті, медичне обслуговування і вищу освіту, по суті, безкоштовні, і дитячі установи теж недорогі. Тобто, заплативши податки, швед отримає свої день назад в якості бездоганного сервісу.

Міф 10: Шведи схильні до самогубств.

Це один з найпоширеніших міфів про Швецію. Мовляв, через нестачу сонячного світла і тепла шведи впадають в депресію, цілодобово сидять самі вдома, а потім і зовсім зводять рахунки з життям. Це, звичайно ж, не так. Світловий день в Швеції дійсно короткий, але за кількістю суїцидів на душу населення країна займає далеко не перше місце (якщо бути точними, то 40-е). Більш того, Швеція входить в десятку найщасливіших країн , Громадяни якої цілком задоволені рівнем свого життя.

Читайте також:

Швеції не вистачає сміття для переробки

«10 речей, про які мене не попередили до переїзду до Швеції»

Ці дивовижні шведи