Полезные материалы

Жіноча вишиванка своїми руками: премудрості створення

  1. Коротко про історичні довідка
  2. Особливості візерунків і колірної гами
  3. Вишиванки в сучасному світі

Як відомо, вишиванка є розшиту вручну сорочку. Але те, як вона вишита, має особливе значення. Візерунки вишивки мають таємний сенс. адже спочатку вишиванка своїми руками робилася як оберіг.

вишиванка своїми руками

Коротко про історичні довідка

Зараз, заглянувши практично на будь-який сайт товарів hand made, можна побачити велику кількість варіантів для створення вишиванок. Це і форма, і різноманітні, барвисті схеми, і готова продукція.

Перші свідчення про розшитій одязі з'явилися ще в шостому столітті. Вони робилися переважно з льону і конопель. Вважалося навіть, що ці тканини здатні захистити від негараздів жінку і її не народжене дитя.

І до цього дня ці предмети одягу залишаються популярними і стильними. Перші сорочки були прикрашені кількома типами візерунків: рослинними, геометричними або тваринами. Поступово цей процес удосконалився і змінювався. У ІХ-му столітті в моду увійшло золоте шиття, а в наступному в ужиток входять мотиви, створені шовковими нитками.

У середньовіччі, завдяки активному розвитку торгівлі, змінилися і сорочки. Якщо форма залишалася тією ж, то техніки і мотиви стали змінюватися. У моді були східні візерунки.

У моді були східні візерунки

Особливості візерунків і колірної гами

Форма вважається не найскладнішим етапом. Більшість набагато довше продумують колірне і стильове оформлення. Ні для кого не секрет, що багато візерунки та орнаменти мають свій прихований сенс. Це неодмінно потрібно враховувати, перш ніж приступати до процесу створення сорочки. Зокрема схеми в синіх і блакитних тонах здатні навчити свого власника не втрачати надію, червоні кольори символізують удачу, а жовті та оранжеві - благополуччя.

Знаки і символи також можуть багато значити. Зокрема, якщо є бажання захистити людину від негараздів, дати йому захист предків, а також їх мудрість і знання, рекомендується вибирати схеми зі знаками Небесного Хреста. З давніх часів цей символ вважався найкращим помічником.

З давніх часів цей символ вважався найкращим помічником

Щоб молода людина мала допитливий розум і гнучкий характер, для сорочок вибирали схеми з хмелем. Щоб хлопець був чуйним - шили волошки. Схеми зі схематичним знаком Сварога використовувалися для наділення власника мудрістю і справедливістю.

Для дівчат ж використовувалися дещо інші візерунки та орнаменти. Щоб зберегти цнотливу дівоче щастя, вибиралися схеми, в яких присутня лілії або калина. Символ ладінца здатний розвивати інтуїцію, зменшити проблеми зі здоров'ям, а також приборкати почуття і застерегти від необдуманих вчинків.

Вишиванки в сучасному світі

Завитки і візерунки мали не тільки естетичну функцію. Колірну палітру і схеми вишивки підбирали завжди ретельно, оскільки вони несли в собі прихований сенс, а також мали деякі місцеві особливості. Форма вишиванки має важливе відмінність: в ній повинен бути воріт певної форми, оскільки саме він в першу чергу прикрашався різними мотивами. Також, в давні часи вважалося, що саме ті сорочки, що добре прилягають до тіла, найкраще проводять свою магію до людини і захищають його. Тому для створення такої «чарівної» сорочки, форма повинна бути правильною.

Час анітрохи не применшуючи важливість цього предмета одягу. Навіть зараз, незважаючи на те, що форма може істотно відрізнятися від початкового варіанту, це стильно і модно. Дизайнери створюють як повсякденні, так і святкові моделі, які до сих пір мають такі поширені символи в оформленні як грона винограду, знаки води, землі і сонця, птахів, тварин, різні види квітів.

Будь-яка вишиванка - це справжній витвір мистецтва, яке до всього іншого ще і здатне захистити від проблем. У давні часи її берегли пущі грошей, оскільки вона була оберегом. Створити її самостійно можна навіть не маючи спеціальних навичок. Необхідна лише форма, певні схеми вишивки і бажання.

У статті використані матеріали з сайту: http://ethnoboho.ru/