Полезные материалы

Форма МВС: 575 наказ, правила носіння, обмундирування поліції Росії нового зразка, парадна, зимова, річна

  1. Трішки історії
  2. Еволюція обмундирування - комфорт і нові технології
  3. загальний стан речей
  4. Як носити знаки розрізнення і шеврони
  5. Висновок

Серйозні державні організації в обов'язковому порядку мають дрес-код. Це означає, що існує спеціальна уніформа, яку повинні носити працівники певних відомств. Кожен рід військ країни має відмінність у обмундируванні. Не виняток і співробітники поліції, які є складовою частиною федерального органу виконавчої влади Міністерства внутрішніх справ.

Форма МВС - це обов'язковий відмітний атрибут для кожного працюючого у внутрішніх військах Росії. В історії цього виду спецодягу є свої цікаві факти. Адже свою лепту у визначенні форми для перших поліцейських вніс сам Петро I. Обмундирування минулих років багато разів змінювалося і з кожним поліпшенням вносилися нові деталі.

Трішки історії

У 17 столітті цар Московської держави Олексій Михайлович «Найтихіший» передав Розбійний наказ, який займався розшуком, дізнанням і судом, Земського наказу, по суті своїй - місцевої влади. Перших поліцейських держави називали земськими Ярижко, методи роботи у них були прості, з винними і безвинними довго не церемонилися, ніж заслужили неприємні прізвиська. Ще з тих часів заклалася нелюбов народу до поліцейських.

Верхній одяг перших правоохоронців була зеленого кольору, попереду на поличках розташовувалися вишиті червоні нашивки з буквами «З» і «Я». Службова одяг російських правоохоронців на той момент відрізнялася від європейської, у них до 18-19 століття уніформа мала похмурий вигляд, тоді як наші працівники одягалися яскраво.

Царську службу завжди вважали престижною і ті, хто ніс її з прагненням отримували деякі привілеї.

Петром I був виданий указ, за ​​яким в 1718 році заснували справжню поліцію. Цар з відповідальністю ставився до кожної дрібниці, тому їм особисто встановлювалася форма одягу. Перший поліцейський костюм складався з:

  • жупана василькового кольору;
  • панталонів і картуза такого ж відтінку;
  • зеленого камзола;
  • чорної краватки;
  • манжет, картуз і хутро на уніформі були червоного кольору.

До царювання Катерини II мундири залишалася в незмінному вигляді. 1775 рік ознаменувався двома актами цариці, завдяки їм змінилася формений одяг і заклалася основа поліцейської влади.

Перший акт «Установи для управління губернією», другий «Статут благочиння або поліцейський». В результаті утворився поліцейський уклад, практично не змінювався до 19 століття. Як свідчив створений указ в обмундирування входили:

  • суконний каптан у якого налагоджували фалди і комір;
  • жилетка або камзол;
  • капелюх треуголка;
  • штани-панталони;
  • черевики й панчохи, для кінного ладу їх замінювали на чоботи-ботфорти.

Зброєю на той час служила шпага. Ще у кожної губернії був свій колір форми:

  1. Службовці Петербурга, північних областей носили світло-синьою службовий одяг.
  2. Службовці Москви, найближчих губерній були в червоних мундирах .
  3. Київським полісменам і службовцям південних областей видавалися темно-вишневі мундири.

Павлом I вносилися свої зміни, зокрема армію відокремили від поліцейського установи, в зв'язку з чим до існуючого обмундирування додалася бляха на якій зображувався двоголовий орел і вказувалася посаду володаря. Минуло небагато часу і в 1808 році чиновницьким службовцям МВС Царської Росії оновили форму.

Міністерство отримало:

  • мундир парадний;
  • повсякденний мундир.

Крій костюмів був схожий між собою. Це були темно-зелені полуфракі з високими комірами, оксамитовими чорними манжетами, гербовими жовтими металевими гудзиками.

До 1917 року поліцейське обмундирування не раз змінювалося і до нього додавалися нові елементи. Стався переворот більшовиків припинив двохсотлітню історію російської поліції. Але так як криміногенна обстановка розпалювалася, то новій владі довелося створювати загони добровольців для патрулювання вулиць міста. Робітничо-селянська міліція утворилася в 1917 році і проіснувала до розвалу СРСР.

Еволюція обмундирування - комфорт і нові технології

Мода не стоїть на місці навіть в галузі спецодягу для службовців в державних відомствах. Протягом століть старе обмундирування змінювалося новим, змінювався матеріал з якого шилися мундири, додавалися аксесуари.

Якщо раніше ніхто не міг уявити собі жінку, що служить в поліції, то зараз це буденність.

Для них шиється відмінна повсякденна уніформа, яка зовсім не псує прекрасну половину людства, що служить в МВС, а навпаки вона:

  • зручна;
  • практична;
  • зраджує діловитість.

Дизайнери розробляють різні види спецодягу намагаються з кожним разом зробити її ще краще. Зовсім недавно в 2014 році повністю провели оновлення уніформи працівникам кінологічної служби. Заступником міністра внутрішніх справ було повідомлено про отримання з бюджету коштів для придбання нової форми співробітникам МВС РФ, яка була затверджена президентом Росії після проведеної презентації зразків.

Зусилля дизайнерів не виявилися марними, мундир дійсно володіє:

  1. Високотехнологічністю.
  2. Зручністю.
  3. Комфортом.

Наприклад, спеціальний матеріал має мембранне покриття, що дозволяє «дихати» даної одязі і плюс до всього він відштовхує вологу. З нього виготовлена ​​вітрозахисний уніформа. Такий варіант одягу буде служити тривалий період часу. Держслужбовці отримали поповнення до основної спецодязі, це:

  • бейсболки, замість кашкетів;
  • теплі светри;
  • джемпера.

Тестування нових зразків форми МВС проводилося не тільки в Омську, а й ще в 11 підрозділах внутрішніх військ Росії. Результатом залишилися задоволені всі, відзначений комфорт при носінні уніформи.

Старий зразок міліцейського мундира проіснував шістнадцять років. За зовнішнім виглядом колишня уніформа майже не змінилася. Нове обмундирування розроблялося кілька років і випробувати дванадцятьма областями з різними кліматичними умовами. У створенні спецодягу брали участь фахівці з костюмів з «Мосфільму» і знаменитий модельєр І. Чапурін.

Чапурін

Зараз стару темно-сіру поліцейську форму замінили на нову елегантну уніформу темно-синього кольору. Предмети гардеробу наприклад:

  1. Штани.
  2. Спідниці.
  3. Кітеля.

Шиються з полегшеного камвольного матеріалу, в якому високий відсоток вовни і лайкри, що дозволяє костюм не м'ятися. Уніформа для літа виготовляється з повітропроникною тканини.

В областях де холодний клімат спеціально створений зимовий гардероб, в який входить хутряний натуральний знімний утеплювач, що витримує сорокаградусні морози.

Взуття також розроблялася на щосезону. На її виготовлення використовують натуральну шкіру. Жінкам передбачений каблук з висотою в 4,5 см.Служащім спецназу, ППС, ДПС також видали поліпшену взуття з використанням спеціальних матеріалів.

Згідно з наказом Уряду Російської Федерації, працівники МВС будуть служити вже в новому обмундируванні. Так як старий одяг перестала відповідати сучасним вимогам, Урядом було прийнято рішення про зміну уніформи. Спецодяг нового зразка повинна допомогти в боротьбі з шахраями, які маскуються під працівників поліції.

Також службовці МВС зобов'язані знати про правила носіння, поєднання форми і аксесуарів до неї. Цим забезпечується єдність і стрункість в рядах, одягнених в обмундирування поліцейських при загальному огляді.

Людині, що надійшов служити в органи МВС, видається кілька комплектів спецодягу, що відповідають виду служби, порі року, статевої приналежності службовця.

Носити форму мають право дійсні працівники і ті, у яких зберігається цей привілей після звільнення з лав МВС.

Прикладом може служити ситуація, коли людина йде на заслужену пенсію. Колишній службовець не втрачає право носити форму по будь-якому зручному для нього випадку. Аксесуари мундира зобов'язані відповідати встановленим зразкам, бути справними, акуратними. Для певних випадків існує спеціальний одяг:

  • святкове обмундирування надягають на урочисті заходи, це може бути подія, пов'язана з прийняттям присяги, почесної варти, нагороди;
  • повсякденна уніформа використовується для виконання робочих обов'язків;
  • спецодяг, поліцейськими одягається по особливо важливим спецзавдання;
  • службова форма для зовнішньої служби, для працівників ППС, ДПС.

Правилами чітко визначені аксесуари, що поєднуються з уніформою. Всіма службовцями МВС повинні дотримуватися регламенти при носінні обмундирування. Урядом винесено постанову № 835 з визначенням особливостей чоловічої і жіночої спецодягу. Це залежить від:

  • займаної посади;
  • присвоєному званню.

Також дається визначення уніформі, описуються види погон. Постановою встановлюється норма, за якою забезпечуються службовці МВС спецодягом в мирний час.

загальний стан речей

Для всіх працівників поліцейського органу постановою та розпорядженням державної влади наказано вказівку про обов'язкове носіння службової одягу. Всі поліцейські повинні на робочому місці знаходитися тільки в уніформі.

У повсякденному одязі можуть ходити слідчі і психологи. Спецодяг видається відповідно до розміру співробітника, а він уже зобов'язаний утримувати її в акуратному вигляді. Постановою встановлено:

  1. Форма носиться відповідно званню працівника.
  2. У комплект форми входить спеціальне спорядження.
  3. Обмундирування відрізняється погонами, фурнітурою, кольоровою гамою.

Якщо службовець поліції на даний момент не виконує службові обов'язки, йому не дозволяється бути в публічні місця у форменому одязі.

Щоденне і парадне обмундирування буває літнім і зимовим. Його надають чоловікам і жінкам службовцям в МВС. Існує кілька варіантів уніформи:

  • святковий мундир;
  • повсякденна уніформа;
  • спецодяг;
  • костюм для зовнішньої служби.

В чоловіче обмундирування внутрішніх військ входить:

  • темно-синя вушанка з овечого хутра зі знаком-кокардою;
  • особи вищих звань носять каракулеву шапку-вушанку сірого відтінку;
  • вовняна кашкет із сталевим козирком;
  • темно-синій шерстяний головний убір, на якому розташовується кант і відмітний знак. Кашкети для начальства розшиті золотим шиттям і переплітаються шнурами;
  • літнє кепі;
  • кепі демісезонне;
  • синє вовняне пальто;
  • овечий комір;
  • осіняючи вовняна куртка. Генералам на верхню одяг покладаються погони;
  • куртка зі шкіри;
  • осінній синій плащ з погонами;
  • костюм з непромокаючої мембрани;
  • зимовий комплект з погонами і кантами;
  • вовняна куртка, светр, сині штани;
  • біла, сіро-блакитна сорочка з погонами;
  • синя краватка з застібкою;
  • білий, синій шарф;
  • майка, футболка, світлого і темного тону;
  • золотистий пояс;
  • пояс і ремінь;
  • чорні черевики;
  • чорні Берцовки;
  • зимові берци;
  • зимові чоботи;
  • осінні напівчоботи;
  • шкарпетки, темні і білі рукавички, які видаються по дві пари.

Кожен комплект уніформи для зими, літа, святковий, щоденний має відмінності, що розмежовують підрозділи, департаменти поліції. Також сюди входять аксесуари спецодягу, фурнітура, погони, нашивки. Всі відмінності завжди присутні на обмундируванні як наказано наказом МВС.

Жінкам, співробітницям поліції, не рекомендується при формі використовувати яскравий макіяж, аксесуари, прикраси. Жінки замість сорочок носять фірмову блузку, капелюх, пілотку, кілька видів суконь, жакети, спідниці, туфлі, тілесного (чорного) кольору колготки.

Окремо передбачається патрульно-постова уніформа службовцям, що стежить за дорожнім рухом, носіям певних звань. Також існує Дембельская форма МВС, ця традиція залишилася ще з радянських часів і підтримується до сих пір.

Як носити знаки розрізнення і шеврони

У деяких випадках дозволяється прикріплювати до нової форми відмітні знаки старого зразка. Але в основному дотримується порядок, прописаний правилами.

Шеврон - це вугільна відмітка, знак прикріпляється до рукаву (іноді нагрудна, або наспинний нашивка).

Раніше ця була петлиця і говорила про вислугу років, але зараз забуто його пряме значення, тому в офіційному зверненні використовують термін «нарукавний знак». Петлиці МВС поділяються на кілька видів:

  1. Знак МВС на рукава. Має форму овального щита, що звужується до низу. У верхній частині написано «Поліція», в нижній «МВС». У шеврони співробітників юстиції відсутня верхня напис і розміром він трохи менше. У центрі нарукавною петлиці знаходиться вензель. У підрозділів і навчальних закладів нашивки мають різну форму, це може бути геральдичний щит, крапелька, коло. Шеврони службовців ВВ МВС із зображенням герба-емблеми підрозділи, також може додаватися розшифрована абревіатура або без.
  2. Нагрудний і наспинний знак МВС прямокутної форми, в ньому міститься тільки шрифт, що оповідає до якої саме службі належить даний співробітник і яка в нього посада. Відмінні знаки для прикріплення на спину і на груди мають неоднаковий розмір.
  3. Шеврон в формі дуги. Містить тільки назва підрозділу в рамці. Але такий вид шевронів вже практично не використовується.

Нарукавний знак пришивають, відмірявши від плечового шва або згину 80 мм. Буває, що на рукаві пришивається кишеню, тоді шеврон прикріплюється по його центру.

Все відмінні нашивки повинні розташовуватися по строго зазначених вимог. Розташування знаків:

  • лівий рукав - загальна нарукавна петлиця МВС Росії;
  • правий рукав - нашивка МВС до якого підрозділу належить службовець;
  • знак на спину - «Поліція» прикріплюється нижче на 1 см від червоної смуги;
  • знак на груди - «Поліція» пришивається вище на 1 см лівої кишені.

Для курсантів, передбачені петліци- «курсівки», які відповідають курсу навчання, якщо I, то одна, другий курс відповідно дві та т. Д. Їх пришивають на лівий рукав відступивши 20 см від верху рукава до верхньої точки нашивки.

У співробітників Органів Внутрішніх Справ, наділених спеціальними званнями передбачений свій комплект спецодягу. Відрізнити від іншої форми її можна по помітному червоному канту. Працівникам ДПС призначене обмундирування зі світловідбиваючими елементами.

Працівникам ДПС призначене обмундирування зі світловідбиваючими елементами

Співробітники юстиції носять форму, яку можна відрізнити по сіро-блакитного канту. Спецодяг, що дозволяє маскуватися має різну кольорову гаму і її носять службовці:

  1. У Надзвичайних Ситуаціях.
  2. Під час збройних конфліктів.
  3. У гарячих точках.

Розпізнавальних ознак мундира - це можуть бути зірки, виготовлені з різних матеріалів і квітів, пластини чорного і золотистого кольору. Кожне звання має свій відмітний ознака:

  • генерал поліції Росії на погонах має одну зірку з червоною окантовкою;
  • генерал-полковник носить три зірки з кантами і без;
  • генерал-лейтенант - дві зірки з кантами і без;
  • генерал-майор - одна зірка;
  • полковник - три зірки;
  • підполковник - дві зірки.

Рядові на погонах не мають характерних ознак.

Формені костюми співробітників МВС носять згідно із встановленим регламентом. Існують спеціальні правила, де, що і як носити. Всі співробітники поліції повинні носити встановлену уніформу згідно з присвоєним спеціальним званням.

Всі співробітники поліції повинні носити встановлену уніформу згідно з присвоєним спеціальним званням

Службова форма не терпить хаосу тому слід враховувати всі нюанси:

  1. На синію зимової шапку-вушанку з овечого хутра належить прикріплювати золотисту кокарду.
  2. Форма завжди повинна виглядати акуратною, все кнопки, замки, ґудзики застебнуті і закриті. При носінні куртки її можна розстібати не більше ніж 13 см.
  3. Пальто, куртки, плащі в обов'язковому порядку застебнуті на всі гудзики. Верхній гудзик розстібається на сорочці в разі якщо не надівається куртка або кітель.
  4. Якщо надягають високі чоботи або берци, то штани слід заправляти в них.
  5. Літні, вовняні куртки носять на випуск або заправленими в штани. Блискавка в жарку погоду може бути розстебнутою до рівня верху кишені, коли холодно її застібають до кінця.
  6. У спеку рукава куртки дозволяється закатати до ліктя.
  7. Довжина спідниць у жіночого складу не повинна перевищувати рівня колін.
  8. Краватка обов'язковий аксесуар, його пристібають спеціальною застібкою з металу. У літню пору його дозволяється не надягати, воріт при цьому розстебнутий на один гудзик.
  9. У літній період, коли в приміщенні жарко дозволяється знаходиться без кітеля і жилета. На співробітника повинна бути сорочка або блузка з довгим рукавом.
  10. Головні убори носять злегка нахиливши їх вправо, при цьому їхні краї знаходяться на 2-4 см над бровами.
  11. У випадках відсутності повного комплекту обмундирування дозволено поєднувати стару уніформу з новою. Так, наприклад, сіра зимова шапка підійде до синьої новій формі. До вовняному сірому пальто підійде комір-отстежка від колишньої одягу. Також річний костюм поєднується з новим кепі або іншим головним убором. Якщо поки немає мембранної захисного одягу її можна замінити водонепроникним плащем.

Сучасні поліцейські як чоловіки, так і жінки отримали різноманітність в службовому гардеробі нового обмундирування.

Висновок

Якщо порушується форма одягу, не відповідають або відсутні необхідні відзнаки, спецодяг має неохайний вигляд, що є неповагою до мундиру, то тоді співробітнику загрожує дисциплінарне стягнення. Але існуючі правила, вказівки, рекомендації, заборони пов'язані з особливістю шкарпетки обмундирування цілком справедливі. Їх розробляли, не маючи мотивації ущемити права працівників, а навпаки підвищити:

  • престиж служби в МВС;
  • повагу громадськості до поліцейських;
  • дисципліну.

До того ж у співробітників форма повинна викликати патріотизм, повагу до професії, статусу поліцейського і взагалі до Батьківщини.

Відео