Полезные материалы

Про продуктах з високим вмістом вітаміну Н

  1. Корисні властивості вітаміну Н
  2. У яких продуктах міститься біотин (вітамін В7)
  3. Вітамін В7 в дієтології
  4. Недолік і надлишок вітаміну Н в організмі
  5. Добова норма біотину
  6. Сумісність вітаміну Н

Недолік або надлишок різних вітамінів призводять до порушення роботи всього організму. Мало знати їх назви, потрібно вивчити корисні властивості кожного. Розумний баланс вітамінів оптимізує життєвий тонус, додасть енергії і змусить відчути ваше тіло здоровим і красивим.

Вітамін Н (біотин, вітамін В7) - активний каталізатор, який сприяє засвоєнню вуглеводів і взаємодіє з інсуліном.

Був проведений експеримент зі щурами, яким давали свіжий яєчний білок. Передбачалося, що це повинно забезпечити їх протеїном. Через деякий час у щурів початку випадати шерсть, відзначалися порушення м'язів і кісток. Випробовуваних перевели на варений яєчний жовток, після чого симптоми зникли.

Кілька десятиліть минуло, перш ніж фахівці з'ясували, що в жовтку міститься вітамін Н. Саме ця речовина сприяло регенерації вовни і шкірних покривів.

Корисні властивості вітаміну Н

Недолік або надлишок різних   вітамінів   призводять до порушення роботи всього організму

Біотин, вступаючи у взаємодію з інсуліном, бере участь в переробці глюкози. При регулярному застосуванні вітаміну Н у хворих на цукровий діабет відрізнялася позитивна динаміка в обміні глюкози. Але регулювання рівня цукру в крові не єдина корисна властивість біотину. Він необхідний для успішної роботи нервової системи. Наші нервові клітини потребують основному джерелі їх харчування - глюкози. При зниженні рівня цукру в крові відзначається розлад нервової системи. Підвищується дратівливість, нервозність, з'являється швидка стомлюваність і безсоння. Нерідкі випадки нервового зриву.

Вітамін Н також бере участь в білковому обміні, покращує засвоєння протеїнів. У тісній взаємодії з фолієвої, пантотенової кислотами і кобаламина стабілізують роботу нервової системи.

Варто відзначити здатність біотину спалювати зайвий жир в організмі і розкладати ліпіди в організмі.

Варто відзначити здатність біотину спалювати зайвий жир в організмі і розкладати ліпіди в організмі

Часто можна почути, як біотин називають «вітаміном краси». Він нормалізує роботи сальних залоз і зменшує вміст жиру на шкірних покривах. Завдяки тому, що біотин бере участь в забезпеченні атомів сірки для волосся і нігтів, при стабільному прийомі вітаміну відзначається їх здоровий зовнішній вигляд.

Також біотин бере участь в синтезі гемоглобіну, успішно впливаючи на кровотворення.

У яких продуктах міститься біотин (вітамін В7)

Природа подарувала нам вітамін В7, щоб жінки завжди виглядали і відчували себе привабливими. Для цього не завжди потрібно витрачати величезні гроші. Іноді буває досить налагодити рівень біотину в організмі. Це зробити досить легко. Потрібно знати, де міститься біотин, щоб налагодити свій раціон харчування.

Яйця і молочні продукти

Навіть одне куряче яйце містить багато біотину. Особливо багато його в жовтку. Проте в сирому білку міститься авидин, який заважає нормальному всмоктуванню вітаміну В7.

Молоко і молочні продукти

є натуральним джерелом цього вітаміну, тому вживання сиру, молока і кисломолочних продуктів добре позначиться на стані організму.

Рослинні і тваринні жири. М'ясо і печінку

вживати масло краще до застосування теплової обробки, так як після засвоєння біотину зменшується.

Максимальний вміст біотину спостерігається в яловичої печінки. Також ви знайдете його в нирках. Є він також в свинячому, яловичому і курячому м'ясі , В шинці.

Вітамін В7 також міститься в рибі . Доповніть свій раціон лососем і сардинами.

вживайте регулярно горіхи в будь-якому вигляді, і рівень біотину в крові буде в нормі. Ви знайдете його в арахісі, волоських горіхах, в мигдалі та інших горіхах.

крупи нормалізують роботу кишечника, а значить, допомагають максимальному засвоєнню вітаміну Н. Особливо корисні вівсяна і гречана каші.

Особливо корисні вівсяна і   гречана   каші

У всіх овочах вміст вітаміну В7 є достатнім. Ви можете використовувати їх як в сирому вигляді, так і після термічної обробки. Вегетаріанці можуть вибрати помідори, морква, картопля , Кольорову капусту.

Фрукти і сухофрукти

серед фруктів за змістом лідирує суниця і обліпиха. У будь-який час року можна знайти ті, які сприяють засвоєнню біотину. У зимовий час приготуйте компот з сухофруктів .

У зимовий час приготуйте компот з   сухофруктів

Якщо ви хочете дізнатися, де ще міститься вітамін Н, спробуйте страви з грибів. Їх різноманітність велике, тому щось обов'язково буде вам до смаку.

Соки містять безліч різних вітамінів, які «дружать» з біотином, і допомагають налагоджувати роботу всього організму. Ви знайдете його у фруктових, ягідних і овочевих соках .

Для визначення кількості вітаміну Н в їжі скористайтеся таблицею, де ви дізнаєтеся, в яких продуктах він міститься.

Вітамін В7 в дієтології

Для максимального зниження ваги за допомогою вживання біотину необхідний прийом всіх вітамінів групи В . Взаємодія холіну і вітаміну В5 ефективно для поліпшення метаболізму. Високі показники біотину вкрай необхідні для зниження ваги, так як він перетворює білки і вуглеводи в глюкозу. Це скоротить ймовірність того, що продукти відкладуться у вигляді жиру.

Недолік і надлишок вітаміну Н в організмі

З метою визначити, що призводить до нестачі біотину, був проведений експеримент з птахами і тваринами. Діагностувалася затримка росту, зазначалося потускнение оперення у птахів. Шкіра тварин дивувалася екземами. Шерсть ставала тьмяною.

Шерсть ставала тьмяною

У людини недолік біотину проявляється в сухості шкіри, нервових порушеннях. Часто з'являються тріщини на губах. Можливе часткове або повне облисіння, лупа, перепади в настрої, підвищена стомлюваність.

Лікарі відзначають зниження рівня гемоглобіну і розлад травлення. У маленьких дітей недолік проявляється нудотою, анемією, сухістю шкірних покривів.

У людей, які регулярно вживають алкоголь, засвоєння вітаміну Н знижується і призводить до авітамінозу.

Що стосується надлишку біотину в організмі, то навіть при призначенні великих його доз побічних явищ не виявлено.

Добова норма біотину

До сих пір вчені не встановили необхідну добову потребу вітаміну В7. Вважається, що при нормальному здоровому харчуванні ми отримуємо достатню його кількість. Дорослій людині досить близько 50 мг. Вагітним і годуючим жінкам потрібно на 20 мг більше.

Проте, після прийому антибіотиків або протизаплідних засобів порушується нормальна робота кишечника, де як раз і відбувається вироблення біотину. Для цього потрібна додаткова доза цього вітаміну. Можливий навіть прийом аптечних засобів.

Сумісність вітаміну Н

Для того щоб активізувати біотин, необхідний магній . Рекомендується регулярний прийом продуктів, що містять ці два компоненти.

Сприятливо позначається на роботі організму взаємодія біотину з вітаміном В12 і фолієвою кислотою . Вальпроєва кислота знижує можливість вироблення організмом вітаміну В7.

Вітамін Н широко поширений в природі, проте неправильне харчування, прийом алкоголю і неправильний спосіб життя може знизити його рівень в організмі. Це може негативно позначитися на зовнішньому вигляді і на стані нервової системи. Тому необхідно знати, в чому полягає біотин, і регулярно поповнювати запаси цього вітаміну в організмі.

Як особисто ви дотримуєтеся баланс вітаміну В7 в організмі? Чи достатньо вам дотримання дієти або ви вдаєтеся до допомоги штучних препаратів? Поділіться вашою думкою і досвідом в коментарях!

Як особисто ви дотримуєтеся баланс вітаміну В7 в організмі?
Чи достатньо вам дотримання дієти або ви вдаєтеся до допомоги штучних препаратів?