Полезные материалы

Мандула своїми руками на судака і окуня

  1. Матеріали і інструменти
  2. Виготовлення елементів снасті
  3. збірка оснащення
  4. Інші варіанти снасті
  5. техніка лову

Рибалки - народ творчий. Дуже багато чого зі свого бойового арсеналу вони виготовляють самостійно. Не залишилася без уваги і джиговая лов спінінгом. Для цього виду рибної ловлі народні умільці теж виготовляють різні приманки. Одна з таких виробів - мандула. В інтернеті можна знайти помилкове згадка, що на мандулу ловлять карася, описуючи насправді приготування манно-горохової каші - мастирки. Насправді мандула - це приманка, зібрана з трьох і більше частин, в основі якої дріт і шматочки спіненого синтетичного матеріалу. Ловлять на неї джиговую спінінгом щуку, окуня, але найбільше вона привертає судака. Про те, як виготовляється мандула своїми руками і піде мова в даному матеріалі.

Матеріали і інструменти

Виготовлення мандули своїми руками починається з підбору матеріалів та інструментів. Для цього нам знадобляться:

  1. Спінений пінополіуретан. Підійдуть шматочки від якого-небудь утеплювача, туристичного килимка, літніх кольорових тапочок.
  2. Дріт діаметром в 0,5-0,7 мм.
  3. Трійники або двійники.
  4. Заводні кільця або карабіни для з'єднання з грузилом.
  5. «Вухасті» грузила.
  6. Ватні палички. Вони потрібні в якості осьової трубки, можна замінити паличками від льодяників, порожніми стрижнями від авторучок.
  7. Матеріали для прикраси «хвоста»: люрекс, новорічний дощик, кольорові шерстинки.
  8. Нитка для кріплення прикрас.
  1. Канцелярський ніж.
  2. Ножиці.
  3. Клей. Повинен бути водостійким і не роз'їдати синтетичний матеріал.
  4. Плоскогубці.
  5. Круглогубці. Вони потрібні для виготовлення дротяних кілець.
  6. Трубки-пробійники різних діаметрів. Трубки повинні бути гостро заточеними.
  7. Спиця або тонке шило.

Спиця або тонке шило

Виготовлення елементів снасті

Класична мандула на судака складається з трьох елементів. Для кращого розуміння процесу, визначимо їх порядок і назви по тому, як вони розташовані по відношенню до джиг-голівці:

  • передня або голова;
  • середня або тіло;
  • задня або хвіст.

Спочатку склеим пластини пінополіуретану між собою, чергуючи кольору на свій смак, або запозичивши колірну гамму у фірмових приманок, або знайшовши аналоги в інтернеті. Якщо матеріал для виготовлення товщі одного сантиметра або використовуються тапочки, то заготовки можна вирубувати, не склеює пласти.

Якщо матеріал для виготовлення товщі одного сантиметра або використовуються тапочки, то заготовки можна вирубувати, не склеює пласти

Потім гострими трубочками нарубаємо з приготованого пінополіуретану достатню кількість різнокольорових заготовок - шайб.

На металеву вісь, в ролі якої зручно використовувати спицю або шило, нанизуємо нарубані шайби, склеюючи їх між собою. Голова і тіло приманки повинні бути довжиною в півтора або два сантиметри, для хвоста досить пінки, товщиною в півсантиметра. Загальна довжина, таким чином, складе близько п'яти сантиметрів. Ці параметри мінімальні і застосовуються в основному для окуневих приманок , Для судака і щуки можна виготовляти мандули до десяти або дванадцяти сантиметрів.

Після того, як комплект з шайб сформований, склеєний і нанизаний на вісь, починається його обточування для додання заготівлях потрібної форми.

Голова і тіло приманки вирізаються гострим канцелярським ножем у вигляді конуса, хвіст можна залишити циліндричним.

Остаточне оформлення заготовок для мандули завершуємо ножицями. Зовсім вже ідеального конуса снасть не вимагає, невеликі відхилення тільки додадуть цій рибальської приманки більш реалістичну гру.

Щоб мандула на щуку або судака мала закінчений вигляд, окремо готуються елементи її каркаса. Крючков в класичній приманки два, один з них розташований в її голові, інший вінчає хвіст.

Перший головний трійник оснащуємо дротом таким чином, щоб на ньому утворилося два колечка. Переднє колечко за допомогою круглогубцев роблять нижче цівки трійника, для кріплення через заводне кільце до грузила. Друге колечко має виходити за межі загинів гачка, воно служить для зв'язку з каркасом тіла мандули.

У тіло приманки вставляємо відрізок пластикової трубочки від ватної палички. Кінці трубочки злегка оплавляється. Трубочка потрібна для протягування дроту, яка з'єднає головну частину мандули з хвостової.

збірка оснащення

Тепер, коли всі елементи підготовлені, потрібно зібрати їх воєдино, щоб підготуватися до риболовлі на хижака: щуку, окуня або судака. Наведемо як зробити мандулу з приготованих елементів.

  1. Надягаємо конус з пінополіуретану на головний трійник з двома дротяними кільцями.
  2. Надягаємо приготовлену заготовку на кінцевий трійник.
  3. Відрізок дроту заводимо в кільце, розташоване над загинами трійників і робимо фіксуючу скрутку.
  4. Обріз короткий кінчик дротяної скрутки, а довгий протягуємо через пластикову трубочку в конусному тілі приманки.
  5. Заводимо кінець дроту в колечко хвостового трійника і фіксуємо з'єднання скручуванням.
  6. Прикрашаємо хвіст імпровізованій мушкою з люрексу, новорічного дощу або кольорових шерстинок. Ці декоративні елементи можна додатково зафіксувати крапелькою водостійкого клею.
  7. Монтуємо вийшла мандулу до «чебурашці» за допомогою заводного кільця. При використанні мініатюрних, але міцних карабінів цю операцію можна виконувати безпосередньо на риболовлі.

Все, наша снасть готова до того, щоб ловити судака, окуня або щуку джиговую спінінгом. Потрібно додати, що замість трійників можна використовувати і подвійні гачки, особливо в місцях, з закоряженних або зарослим травою дном.

Інші варіанти снасті

Щоб успішно ловити окуня або судака роблять приманки більш варіативними. Наприклад, виготовляють тіло не з одного, а з трьох-п'яти елементів.

Деякі умільці ставлять на вісь перед головою вирізані з тонкого листового металу лопаті. Виходить своєрідна блешня з пропелером, на яку можна буде ловити окуня на найближчому ставку.
Деякі умільці ставлять на вісь перед головою вирізані з тонкого листового металу лопаті

техніка лову

Ловля судака на мандулу є пріоритетною для цієї рибальської снасті. Тому в першу чергу з цією снастю виїжджають на великі водойми: річки, озера і водосховища. Хоча і на ставку на неї можна з успіхом половити щуку або окуня. Рибалити можна як з берега, так і з човна. Найкраще здійснювати проводку мандули поперек бровки.

Ловля на мандулу здійснюється шляхом простого джига. При закиданні і веденні її звичайної джиговой сходинкою, приманка веде себе дуже цікаво. За рахунок своєї інертності і плавучості мандула повільно опускається слідом за вантажем, тому не слід поспішати відривати його від дна, потрібно почекати деякий час, щоб пінка показала всю свою гру. Для кожної приманки цей час визначається експериментально. Воно залежить від ваги грузила, інертності використовуваного матеріалу, глибини водойми і швидкості течії.
Ловля на мандулу здійснюється шляхом простого джига
Якщо ваги металевих частин снасті недостатньо, то приманка просто буде стояти на дні вертикально, аналогічно знаменитим поролоновим рибкам. Але це теж дуже привабливо для хижака.

Судак реагує на мандулу внаслідок того, що при проводці її шарнірне тіло вигинається, а хвостовий оперення заклично блищить під водою.

Щоб ловити окуня в зарослому водоймі можна використовувати мандулу замість силіконового твистера або виброхвоста в оснащенні з відвідним повідцем .