Полезные материалы

Ловля щуки на джиг

Останнім часом великого поширення набули м'які пластикові приманки, в основному силіконові приманки. Напевно, причина їх популярності в малій ціні при хорошій уловістость. Тим більше, коли закидається недорогий воблер або перевірена і близька серцю колебалка , А всього лише гумка, рибалка зазвичай сміливіше обстежує коряжістий і рибні ділянки водойми. Причому ці пластикові приманки іноді застосовуються і в троллінге, тільки розмір їх більше, ніж при ловлі в закид. Деякі віброхвости досягають довжини 18 см. І результати лову нерідко бувають нітрохи не гірше, ніж з троллінговая воблерами . Але здебільшого м'які пластикові приманки застосовуються при лові в закид і нерідко в стрімкому блеснении. Іноді вони навіть більш успішні, ніж блешня при лові судака або берша, де насаджуються на джиг-головку замість різання або малька-тюльки. Щука також бере на твістери і віброхвости в схил. Але зараз мова піде про джиговой ловлі.

Природно, що справа не тільки в ціні на силіконові приманки та інші принади. Твістери, віброхвости, черви, поролонки добре грають і своїми швидкими рухами нагадують живу рибку. Це можна бачити, пускаючи приманку поруч з човном або на мілководді біля берега. Хвостики твистеров і виброхвостов природно виляють і тремтять, як у дрібних рибок, а поролонки настільки ж метушливо активні, мов швидкі плітки. І під час хватки щуки ці приманки не відразу розпізнаються хижачкою як неїстівний об'єкт, що буває з блешнями, які тут же випльовуються.

У лові судака в ходу невеликі поролонки і інші м'які приманки. Для лову щуки застосовуються більші поролонові рибки, що досягають 15 см. Але середній розмір щучих твистеров, виброхвостов і поролонок зазвичай близько 8-10 см. У місцях рибних, де багато і дрібної і крупної щуки, краще ставити найбільші приманки, оскільки дрібниця не завжди вирішиться їх атакувати.

М'які приманки поділяються на 2 види. Активні твістери, віброхвости, черви виконані з силікону або ПВХ. Вони мають рухливий елемент, умовно званий хвостом. Це основна частина «фігури» приманки, яка приваблює щуку. Поролонки менш активні, так як вони - одне ціле, без рухомих хвостиків. І лише підйоми і падіння приманки на дно складають їх гру. Тим часом вони незамінні в коряжістий місцях у варіанті «незацепляйки». Але якщо говорити про Твістер і віброхвости, то вони повинні мати хорошу гру довгого і широкого «хвостика». Це викликає вібрацію і велику амплітуду коливання цього елемента приманки, що провокує щуку на атаку. Вона схильна більше реагувати на плавну гру приманки. Те ж привертає хижачку і в віброхвостом, у яких крім досить довгого хвоста повинна бути велика і важка хвостова п'ята. Для лову окуня застосовують виброхвостов з дрібними коливаннями хвостика.

М'які пластикові приманки монтуються в варіантах з відкритими гачками і у вигляді «незацепляек». Перші можуть бути нанизані на гачок джиг-головки або пристебнуті з протягнуто всередині трійником або двійником до круглого або сплюснутий грузилу через заводне кільце до петлі грузила. Варіанти «незацепляек» в цьому випадку зводяться до утопленні офсетного гачка в тіло приманки або використанням двійника, жала якого притиснуті до корпусу поролонки.

При ловлі щуки застосовується більш повільна проводка, ніж для судака. І є тяжіння щуки до горизонтального руху приманки навіть в ступінчастій проводці. Значить, паузи повинні бути довше, ніж в лові судака. Це досягається більш легкої огрузкой приманки не більше 8 грам і відповідної підмоткою котушкою. Причому важливо дотримати точний баланс між вагою приманки і вагою вантажу. Є межа, за якою при невеликій огрузке силіконова приманка перестає працювати на падінні на дно. Це все перевіряється в домашніх умовах перед риболовлею.

Дуже важливо обловлювати уловисті точки під різними кутами. Щука може не взяти приманку, що йде впоперек напрямку її ходу або стоянки, але може схопити її навздогін, як будь-який хижак. Тому найбільш ефективна буде ловля з човна.