Полезные материалы

Линька у собак

  1. Природна линька у собак
  2. Линька, не пов'язана зі зміною вовни
  3. Як правильно вичісувати шерсть у період линьки
  4. Можете подивитися відео про правильне вичісування собаки:
  5. Догляд за різними типами вовни

Заводячи собаку, власники стикаються з таким цілком стандартним явищем, як линька. Природно, що мало кому сподобається шерсть по всьому будинку, але миритися з цим не слід. Ні, не потрібно вимагати від собаки неможливого - перестати линяти, а варто допомогти вихованцеві в цей період. До того ж, линька у собак може бути несезонного, а пов'язаної з особливим станом, або яким-небудь захворюванням. В цьому випадку вихованцеві потрібна допомога фахівця і особлива турбота.

Природна линька у собак

Природна линька у собак

Шерсть у собаки виконує ряд важливих функцій:

  • Робить шкіру тварини недоступною для різного роду паразитів - бліх , кліщів .
  • Запобігає розвитку інфекційних захворювань.
  • Захищає від атмосферних явищ.

Крім того, красива, блискуча шерсть надає собаці доглянутий вигляд. У господаря частіше прокидається бажання погладити улюбленця по розкішній шубці, а це приносить задоволення обом сторонам.

Але шерсть має одну властивість - 2 рази в рік піддається оновленню. Це дуже важливий процес для здоров'я тварини, який відбувається по весні і восени.

Частий питання: «Скільки триває линька у собак?». Тривалість природної линьки - 7-14 днів. У цей період необхідно вживати певних заходів, ну і звичайно, доведеться частіше займатися прибиранням в будинку, так як повністю позбутися від всюдисущої вовни не вийде. Перша линька починається після досягнення ними піврічного віку.

Линька, не пов'язана зі зміною вовни

Линька, не пов'язана зі зміною вовни

У здорової тварини линька проходить швидко, не сильно впливаючи на зовнішній вигляд вихованця, так як оновлення вовняного покриву відбувається практично відразу.

Приводом для занепокоєння повинна стати затяжна линька, коли шерсть вилазить жмутами, а та, що залишається, виглядає млявою і неохайною. Зростання вовни сповільнюється, може змінитися її структура і щільність покриву. Причини можуть критися як в збої діяльності організму, так і в наявності будь-якого захворювання:

  • недолік вітамінів і корисних мікроелементів в організмі собаки;
  • захворювання печінки (гепатит);
  • порушення діяльності шлунково-кишкового тракту або ендокринної системи;
  • збої в роботі нирок;
  • зараження паразитами;
  • розлад імунної системи.

У ситуації, що склалася потрібно консультація з ветеринарним лікарем. рясне випадання вовни може бути пов'язано з перенесеним вихованцем стресом, наприклад, після розставання з господарем, переїзду в інше місце проживання, конфліктної ситуації.

У разі ослаблення організму після пологів, травми, операції або тривалої хвороби, також можлива позапланова линька.

Причиною сильної линьки у собаки може стати і сама людина, якщо занадто часто купає улюбленця. Так, це пов'язано з благими намірами, але шампуні здатні позбавити собаку необхідного їй захисного жирового шару, що утворюється на шкірі. У цій ситуації волосяні цибулини значно слабшають, і волоски починають випадати.

Шерсть може реагувати линянням і на умови навколишнього середовища. Наприклад, кімнатні собачки, рідко бувають на свіжому повітрі і що містяться в погано вентильованому приміщенні, можуть оновлювати шерсть постійно, а ось у вуличних псів такого не відбувається.

Як правильно вичісувати шерсть у період линьки

Як правильно вичісувати шерсть у період линьки

Не важливо, що викликало зміну вовни - наступ сезону або інші чинники, але важливо допомогти собаці і полегшити її стан в цей непростий період.

Основний спосіб - щодня вичісувати шерсть спеціальним гребінцем або щіткою. Така маніпуляція вкрай корисна для здоров'я тварини, так як:

  • допоможе собаці позбутися відмерлих волосся і прискорить зростання нових волосків;
  • надасть стимулюючий вплив на кровообіг у верхньому шарі епідермісу, що поліпшить надходження поживних речовин, вітамінів і корисних мікроелементів до фолікулу волоса;
  • поліпшить зовнішній вигляд вовни - вона стане більш гладкою, шовковистою.

А ще, якщо щодня вичісувати собаку, рідше доведеться братися за віник або пилосос.

Подібний догляд вимагає і спеціальних інструментів:

  • Для усунення колтунів з підшерстя знадобиться гребінець, виконана із загартованої сталі, непогано, якщо її буде покривати нікель.
  • Де не підійде інструмент з металу, стане в нагоді більш делікатно діюча щітка-пуходерка. Підходить для використання в делікатних зонах.
  • Добре видаляє омертвілі волоски з тіла собаки щітка у вигляді рукавички.

Використовуючи цей комплект пристосувань щодня, можна за 4-5 днів позбавити вихованця від старої вовни. Існує також інструмент, здатний виконувати майже всі перераховані вище функції - фурмінатор. Виглядає він як граблі, і діє не травмуючи нову шерсть, зачіпаючи і піднімаючи шар підшерстя.

Існують обмеження щодо його використання - не можна застосовувати, якщо на шкірному покриві тваринного є пошкодження - роздратовані ділянки, виразкові утворення, ранки, гематоми або садна. Також не підходить він для обробки деяких порід - фрізе, американських спанієлів, тер'єрів, китайських чубатих , Пуделів, болонок, Кучерявошерстий ретривер.

Ще одна важлива умова - у собаки не повинно бути колтунів, а значить, перед процедурою необхідно вичесати шерсть гребенем або гребінцем з металу. Якщо цього не зробити, вихованцеві буде занадто боляче.

Швидко позбавити улюбленого вихованця від мертвої вовни можна, використовуючи фурмінатор після купання. Інструментом потрібно водити уздовж росту шерсті, акуратно і без натиску.

Можете подивитися відео про правильне вичісування собаки:

Додаткові заходи під час линьки

Крім вичісування, в період линьки рекомендується застосовувати сухі кондиціонери, поліпшують структуру волосся і живлять їх.

Під час миття вихованця на шерсть можна наносити бальзам або кондиціонер, призначений для використання під час линьки. Це зміцнить коріння волосся і зробить вичісування більш комфортним, так як шерсть не буде сильно плутатися. Для цього періоду підходить шампунь, до складу якого входить протеїн, що створює на шкірному покриві захисну плівку.

Для цього періоду підходить шампунь, до складу якого входить протеїн, що створює на шкірному покриві захисну плівку

Варто звернути увагу і на харчування собаки в період линьки. В цей час вихованцеві потрібно давати вітамінні комплекси. У ветеринарних відділах або аптеках можна придбати спеціальні препарати, що покращують якість вовни. Основними компонентами, необхідними для зміцнення вовни, є вітаміни групи В, мідь і цинк.

Якщо тварина харчується натуральною їжею, варто збільшити в раціоні кількість білкових продуктів, так як білок надає шерсті блиск і еластичність. Собаці потрібно більше м'яса, тільки нежирного, із субпродуктів можна давати відварну печінку і курячі сердечка. Пару раз в тиждень можна побалувати улюбленця морською рибою, але вибирати потрібно нежирні сорти і перед подачею ретельно видаляти кістки.

Рекомендується давати собаці під час линьки риб'ячий жир. У раціон бажано включати злаки і овочі, і якщо собаку ця їжа не цікавить - додавати в їжу собачі консерви, до яких тварина небайдуже.

Догляд за різними типами вовни

Линька у різних порід проходить по-різному, все залежить від довжини і якості вовни:

  • Як доглядати за довгошерстими вихованцями . Собаки з довгою шерстю линяють інтенсивно, їм потрібні часті стрижки і регулярні вичісування. Під час линьки можна купати собаку раз в два тижні. Подібні процедури потрібні вихованцям, які належать до порід пуделів, спанієлів, тер'єрів, ши-тцу, шотландським вівчаркам - коллі і шелти, золотистий ретривер і сенбернарам. Якщо не надавати належної уваги вовни вихованця, то вона зіб'ється в ковтуни, а шкіра покриється роздратуванням і болячками. І такому вихованцеві дуже легко заразитися паразитами. У власника довгошерстого одного під час линьки повинна бути під рукою щітка і море терпіння.
  • Догляд для собак з короткою шерстю. Нерідко люди віддають перевагу собакам з короткою шерстю, сподіваючись, що клопоту з шерстю не буде. Однак такий вихованець так само має властивість оновлювати свій шерсть, як і всі інші породи два рази в році. Крім того, короткі волоски-щетинки дуже складно видаляти з килимових покриттів. До подібних порід відносяться добермани, бульдоги, доги, Далматин, ротвейлери, боксери та ін. Під час зміни вовни корпус тваринного потрібно протирати рушником з махорки або велюру, і кілька разів на тиждень їм потрібно чистка спеціальною щіткою з натуральною щетиною.
  • Догляд за власниками жорсткої вовни. Представники порід шнауцеров і тер'єрів втратили властивість вилінівать самостійно, і це безперечно плюс. Але все ж і вони мають потребу у видаленні відмерлої шерсті. Для цього собакам роблять щипки (її ще називають «штучною линянням») - триммінг . Існує два способи - використовують спеціальний ніж або роблять вручну. Процедура тваринам проводиться мінімум раз в півріччя, можна її робити самостійно, або звернутися до фахівця - грумера. В даному випадку мова йде не тільки про естетичність, але і захист шкіри собаки від можливого роздратування і дискомфорту.

Линька - непростий період, як для собак, так і для їх власників. Але якщо ставиться до ситуації, як до даності, і полегшувати стан улюбленця, можна подолати будь-які труднощі.

Частий питання: «Скільки триває линька у собак?