Полезные материалы

Коли давати кефір дитині

джерело фото: depositphotos.com (Oksana Kuzmina)

Кефір є одним з найбільш корисних кисломолочних продуктів. Він сприятливо діє на шлунково-кишковий тракт, очищаючи його від шкідливих бактерій. Він покращує роботу печінки, нирок, серця, зміцнює захисні властивості організму. Абсолютно незамінний і необхідний продукт, проте молоді матері часто задаються питанням - коли давати кефір дитині.

Насправді, це питання досить серйозний. Педіатри рекомендують вводити кефір в раціон дитини не раніше року. Хоча кілька десятків років тому кефір давали немовлятам ще з трьох місяців, але дослідження показали, що травна система маленької дитини не готова до кефіру. Ще недосконалі нирки немовляти не в змозі впоратися з великою кількістю мінеральних солей, наявних у складі кефіру.

Жири, що містяться в цей кисломолочний напій, не дуже різноманітні для дитячого харчування , А вуглеводи занадто сильно відрізняються від вуглеводів в грудному молоці або молочної суміші - основної їжі дитини до одного року. Кефір також викликає мікроскопічні кровотечі в кишечнику, що може привести до втрати гемоглобіну. Таким чином, кефір створює занадто сильне навантаження на незрілу травну систему малюка, тому необхідно не поспішати з введенням цього продукту в дитячий раціон.

У міру дорослішання малюка кефір треба пропонувати йому невеликими порціями, спостерігаючи за реакцією: чи не змінився стілець, чи не з'явилися болі в животі. Кефір може допомогти при запорах , Дисбактеріозі, запаленні легенів. Кефір відновить організм і поверне апетит після курсу антибіотиків.
Крім традиційного, дорослого кефіру існує також дитячий, з додаванням необхідних дитині вітамінів і мікроелементів.

Також в магазинах продаються бифидок і біокефір, вони відновлюють шлунково-кишковий тракт. Якщо дитина позитивно реагує на кефір, п'є із задоволенням і не страждає від алергій, пропонувати йому можна різні види кефіру.

Слід дотримуватися обережності при споживанні цього кисломолочного продукту. Він не повинен бути занадто холодним. Тому після того, як кефір виймається з холодильника, необхідно почекати деякий час, щоб напій нагрівся до кімнатної температури.

Оптимально давати кефір дитині вранці і ввечері, кожен день. Звичайно, кожна мати вирішує сама, чим годувати дитину, в яких обсягах і коли давати кефір дитині. Однак бажано прислухатися до рекомендацій педіатрів, адже правильне харчування допомагає зростанню і розвитку малюка, а неправильний раціон може спричинити за собою проблеми з шлунково-кишковим трактом.