Полезные материалы

Як розрахувати петлі при в'язанні спицями

  1. Як розрахувати кількість петель?

Вітаємо вас, гості дорогі!

- Сьогоднішній урок в Школі в'язання проведемо ми, Ленуся і Николавна, і поговоримо ми про те, як розрахувати петлі при в'язанні спицями. Адже від того, як правильно ми зробимо розрахунок, буде залежати, чи доведеться впору пов'язане нами виріб. А раптом «замало буде» або, навпаки, завелике. - Сьогоднішній урок в Школі в'язання проведемо ми, Ленуся і Николавна, і поговоримо ми про те, як розрахувати петлі при в'язанні спицями

Крім того, знаючи, як розраховувати кількість петель, ми зможемо будь-яку вподобану нам модель в'язаного одягу не нашого розміру підігнати під себе.

- Ну ти і загнула, Николавна - «будь-яку» ... А якщо це модель для маленької дівчинки? або буде йти нам «як корові сідло»? - Ну ти і загнула, Николавна - «будь-яку»

- Це вже крайнощі, Ленуся. Хто з поважаючих себе дам буде підбирати собі фасони дитячої або підліткової одягу? - Це вже крайнощі, Ленуся Ну а щоб виріб підходило до наших пропорціям і формам можна заглянути за порадою СЮДИ .

А я все ж продовжу розмову і ви, нарешті, дізнаєтеся,

Як розрахувати кількість петель?

Перш за все ми повинні взяти в руки спиці, якими плануємо в'язати виріб, нитки для нього ж, і зв'язати КОНТРОЛЬНИЙ ЗРАЗОК розміром не менше, а бажано і більше 15 см x 15 см тим узором, яким в подальшому планується зв'язати всі виріб.

- Та вже, без контрольного зразка починати в'язання і не варто ... Пам'ятаєш, Николавна, як мені пару раз довелося розпускати величезні площі пов'язаного мною пуловера, тому що вони виявилися, в першому випадку, більше, а в другому - менше очікуваного розміру ... - Та вже, без контрольного зразка починати в'язання і не варто

- Пам'ятаю-пам'ятаю, Ленуся! І все це через те, що ти просто полінувалася зв'язати контрольний зразок!

- А що робити з цим зразком далі, після того, як він зв'яжеться?

- Треба намочити його гарненько (або випрати) і висушити, розправивши на площині. Якщо потрібно, можна і відпарити, тримаючи праску в 0,5 - 1 см від поверхні. Після цих процедур і повного висихання зразка можна приступати до розрахунку петель. А робиться це так:

  1. Беремо лінійку і заміряємо довжину зразка, для більшої точності не беручи до уваги 2-3 петлі з кожного краю зразка (вони можуть бути деформовані), результат записується.
  2. Вважаємо кількість петель в отмеренном нами відрізку, - записує.
  3. Ділимо число петель на відведені сантиметри і дізнаємося, скільки петель поміщається в 1 см.
  4. Отриманий результат, чи не округляючи, множимо на ту довжину, яку потрібно зв'язати, і отримуємо необхідну для набору на спиці кількість петель.

Отриманий результат, чи не округляючи, множимо на ту довжину, яку потрібно зв'язати, і отримуємо необхідну для набору на спиці кількість петель

- А я пропорцію зазвичай складаю. Наприклад, дізнаюся, що в 10 см контрольного зразка 22 петлі. записую:

10 см - 22 петлі

55 см - x петель;

22 x 55: 10 = 121 петлю треба набрати на спиці.

- Що ж, і так можна, Ленуся. Молодець! - Що ж, і так можна, Ленуся

- А висоту зразка потрібно якось розраховувати, Николавна?

- Коли як. Я, наприклад, її не розраховували, просто в'яжу виріб на потрібну мені висоту.

Якщо ж ви хочете зв'язати виріб як в журналі з в'язання, де зазвичай вказується щільність в'язання горизонтально (в петлях) і вертикально (в рядах), то свій контрольний зразок, звичайно ж, потрібно проміряти і в висоту. Щоб щільність вашого зразка була максимально наближена до зазначеної там.

- Николавна, а якщо я захочу зв'язати светр не просто лицьовій гладдю або «путанку», а використовуючи інші візерунки, «коси», наприклад. Для них теж потрібно в'язати окремі контрольні зразки чи ні?

- Звичайно, потрібно. Адже «коси» мають властивість як би стискати полотно і якщо в 10 см лицьовій гладі, наприклад, буде така кількість петель, то в 10 см «кіс», пов'язаних тими ж спицями, петель буде більше.

Тому для кожного візерунка, використовуваного в в'язанні одного виробу, потрібно в'язати свій контрольний зразок.

- І для гумки, з якої зазвичай починається будь-яке в'язання, теж? - І для гумки, з якої зазвичай починається будь-яке в'язання, теж

- Так, Ленуся, причому при вимірюванні зразка гумки її треба злегка розтягувати так, як ти хочеш, щоб вона виглядала в готовому вигляді.

А ще краще зв'язати зразок, що складається з гумки (або будь-якої іншої обробки) і основного візерунка, щоб подивитися, як ці візерунки будуть виглядати (поєднуватися) один з одним. Ну і, звичайно, для того, щоб вирішити, чи треба зменшувати або додавати петлі при переході до основного візерунку.

- А якщо треба? Як дізнатися, скільки додати або відняти?

- Зробити це дуже просто. Треба накласти один візерунок на інший і відразу стане видно, який з них виходить ширше, а який вже при в'язанні одного і того ж кількості петель, наприклад, 32-х. Петлі, що залишилися «за бортом» підраховуються, наприклад, це 4 петлі.

Ділимо 32 на 4, отримуємо 8. Значить, якщо основний візерунок ширше оздоблювального (гумки, наприклад) на 4 петлі, то у допоміжному (виворітному) ряду кожну 8-ю і 9-ю петлі треба провязать разом виворітного петлею. І тільки після цього починати в'язати перший ряд основного візерунка.

Якщо ж оздоблювальний візерунок (наприклад, платочная в'язання) виходить ширше основного ( «кіс», наприклад) на 4 петлі, то після кожної 8-й петлі в допоміжному виворітного ряду слід додати по 1-й петлі, а потім переходити до в'язання основного візерунка.

Буває, що візерунки (оздоблювальний і основний) однакові по ширині, тоді ніяких зменшень або додатків петель робити не потрібно.

Ну, ось ніби і все, що я хотіла розповісти про те, як розрахувати кількість петель, щоб не промахнутися з розміром.

- Дякую, Николавна! Тепер, думаю, ні у кого з прочитали цей пост не виникне питання, як розрахувати петлі при в'язанні спицями.

- А якщо навіть і виникне, Ленуся, я завжди буду рада допомогти! - А якщо навіть і виникне, Ленуся, я завжди буду рада допомогти

Пишіть, дорогі, діліться своїми методами розрахунку петель. Всім буде дуже цікаво дізнатися особисто Ваша думка. Пишіть, дорогі, діліться своїми методами розрахунку петель

Так, не забудьте підписатися на отримання нових статей блогу , Щоб не пропустити що-небудь важливе і корисне для себе! Так, не забудьте підписатися на отримання нових статей   блогу   , Щоб не пропустити що-небудь важливе і корисне для себе

З повагою, Ленуся і Николавна.


Хочете отримувати нові статті блогу?

Як розрахувати кількість петель?
А якщо це модель для маленької дівчинки?
Або буде йти нам «як корові сідло»?
Хто з поважаючих себе дам буде підбирати собі фасони дитячої або підліткової одягу?
А що робити з цим зразком далі, після того, як він зв'яжеться?
А висоту зразка потрібно якось розраховувати, Николавна?
Для них теж потрібно в'язати окремі контрольні зразки чи ні?
І для гумки, з якої зазвичай починається будь-яке в'язання, теж?
А якщо треба?
Як дізнатися, скільки додати або відняти?