Полезные материалы

Перший рік. Як боротися з пітніцьою?

  1. Прогулянка з новонародженим: вибираємо час і місце
  2. Як одягати новонародженого на прогулянку влітку?
  3. Як боротися з пітніцьою і попрілостями?
  4. Щоб у дитини не було пітниці:
  5. Спеціальне дитяче меню на літо
  6. Чи потрібно допаювати дитини?
  7. Поради лікаря

Виходити на літню прогулянку з новонародженим можна вже на наступний день після виписки з пологового будинку. Звичайно, за умови, що на вулиці не ллє дощ, тепло і безвітряно. Терморегуляція немовлят недосконала, вони швидко і легко перегріваються.

Прогулянка з новонародженим: вибираємо час і місце

Обов'язково приділіть увагу вибору часу прогулянок і одягу. При температурі 18-25 ° С малюк може проводити на повітрі весь день, а в жарку або, навпаки, прохолодну і вітряну погоду прогулянку краще обмежити кількома годинами. Сонця в зеніті слід уникати. Але навіть вранці до 11-12 годин і ввечері після 16 краще залишатися в тінистому, тихому місці. Якщо стовпчик термометра піднявся вище 25 ° С, забирайте дитину в будинок.

Як одягати новонародженого на прогулянку влітку?

Як одягати новонародженого на прогулянку влітку

Щоб уникнути перегріву і виникнення пітниці, одягати новонародженого потрібно в одяг з натуральних дихаючих тканин, який не обмежує рухів і не натирає шкіру. В ідеалі це легкий комбінезон з натуральної тканини, шкарпетки, а також чепчик світлих тонів.

Увага! Навіть в чепчику голова новонародженого ні в якому разі не повинна знаходитися на сонці. Яскраве світло сліпить і швидко призводить до перегріву, тому козирок коляски краще підняти. А ось якщо під ультрафіолетові промені на деякий час потраплять ручка або ніжка, нічого поганого не трапиться. Накидка на коляску навряд чи знадобиться, під нею малюк почуває себе як в сауні, а легкий вітерець може спровокувати у распаренного і спітнілого дитини застуду.

Як боротися з пітніцьою і попрілостями?

У спеку дитячій шкірі потрібна особлива увага. Пітниця у дітей і попрілості, напевно, одні з найбільш частих проблем в спеку. Порушення теплообміну призводить до запалення дитячої шкіри, гнійничків, висипу і почервоніння, особливо часто - під підгузником.

Щоб у дитини не було пітниці:

  • Використовуйте спеціальні дихаючі підгузники, під якими шкіра практично не нагрівається.
  • Не забувайте при кожній зміні підгузника обмивати попу дитини теплою водою, а після цього наносити крем з цинком.
  • Найчастіше залишайте малюка роздягненим, адже повітряні ванни добре просушують шкіру, заліковують ранки і, звичайно ж, гартують.
  • Особа і ручки крихти теж вимагають більш ретельного догляду, оскільки не захищені від сонячних променів і пилу, а потові залози на них працюють інтенсивніше. Протягом дня протирайте обличчя дитини ватними кульками або дисками, змоченими негазованою мінеральною водою, або збризкуйте спреєм з тим же складом. Не забудьте про складки навколо носа, в куточках рота, на шиї і за вухами.
  • Якщо шкіра малюка суха, змащуйте її ще й легким дитячим косметичним молочком. Масло, наприклад вазелінове, для цих цілей не підходить: воно перекриває пори, а значить, заважає дитячій шкірі дихати і виводити назовні вологу.

Водні процедури - найкраща профілактика пітниці у дитини

Водні процедури - найкраща профілактика пітниці у дитини

У спекотні дні дитини треба купати два, а то і три рази в день. Зазвичай в першій половині дня і ввечері. Ванночку дитини старше 6 місяців можна поставити і на вулиці, але за умови, що погода безвітряна, а температура повітря не нижче 23 ° С. Милом або засобом для купання користуйтеся не частіше 1 рази в день. Температура води повинна становити 37-38 ° С, а час купання - 10-15 хвилин, якщо дитина не проти. Голову малюка обполіскуйте водою кожен день, а з шампунем мийте її 2 рази в тиждень.

після купання шкіру змащуйте легким дитячим кремом або молочком. І, нарешті, якщо можливості спокутувати малюка немає, протріть його вологим рушником або серветками.

Спеціальне дитяче меню на літо

У спекотні дні малюк частіше прикладається до грудей. Не відмовляйте йому, адже для малюка грудне молоко і їжа, і питво. Крім того, воно містить захисні речовини, які рятують від різних інфекцій, в тому числі кишкових, ризик яких в літній час зростає. Якщо дитина вже знайомий з прикормом і завжди добре і з великим апетитом пробував нові страви, то під час спеки ситуація може змінитися. Малюк їсть неохоче, а то і зовсім відмовляється від трапези, особливо якщо в неї включені незнайомі продукти. Якщо дитина влітку їсть тільки мамине молоко або суміш, не хвилюйтеся і не переживайте, нехай так і буде. Як тільки спека спаде, малюк знайде колишні гастрономічні звички і продовжить освоювати такі. Не варто в таку спеку відлучати дитину від грудей. Малюкові і так важко переносити таку погоду, а метаморфоза обернеться додатковим стресом.

Чи потрібно допаювати дитини?

Чи потрібно допаювати дитини

Немовлята починають сильно потіти при температурі 27-28 ° С, втрачають багато рідини. Так, у 3-місячного малюка вагою 5 кг за добу з шкіри може випаруватися близько склянки вологи. Худенькі дітки, які не можуть похвалитися великими запасами жиру, при цьому швидко переохолоджується. А пухкенькі малята, навпаки, перегріваються. Навіть якщо малюк часто прикладається до грудей, йому загрожує зневоднення. Щоб цього не сталося, між годуваннями, незалежно від виду вигодовування, пропонуйте дитині пляшечку з водою або поїть з ложечки. Рідина повинна бути кип'ячена, без цукру. Можна використовувати спеціальну питну воду для немовлят з магазинів дитячого харчування. Якщо у крихти немає алергічних реакцій, то з 1 місяця його можна поїти дитячим чаєм з ромашкою, мелісою, фенхелем, липою, а з 4-6 давати соки, компоти зі свіжих фруктів і ягід.

Поради лікаря

  • Подумайте про те, як заховати малюка від настирливих комах і всюдисущого тополиного пуху. Є два варіанти - накидка з марлі і антимоскітна сітка. Першу треба виготовити самим, другу - купити. Продаються універсальні, вони натягуються на ліжечко за допомогою гумки і підходять для всіх колясок. Є моделі, вже укомплектовані цим аксесуаром, зі своїми кріпленнями - кнопками, гудзиками, блискавками, завдяки чому сітка більш щільно прилягає до бортикам, не збивається, а значить, не пропускає комарів.
  • Для гарної циркуляції повітря вікна і кватирки в приміщенні треба тримати відкритими. Але дитина не повинна перебувати на протязі. Кондиціонер можна включати, поки малюка немає в кімнаті. Охолодіть приміщення до 22 ° С, вимкніть пристрій і заносите немовляти назад.

Як боротися з пітніцьою і попрілостями?
Як одягати новонародженого на прогулянку влітку?
Як боротися з пітніцьою і попрілостями?
Чи потрібно допаювати дитини?